Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *122*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Cu intarziere uram si noi la multi ani lui DRAGOS, ZEINEI si lui Alexandru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Neata!
Iau si eu o cafea de la Lali ca tare necajita mi-s. La cateva ore de la contact am o sangerare usoara si nu stiu cat de normala e.Eu am facut ceza. Nici nu vreti sa stiti cate tone de pitici amSi ma mai ajuta si vremea asta

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

singurul lucru care o calmeaza e sa stea afara.casca si ea gura ce mai barfeste masa si din cand in cand isi mai da cu parerea pe limba ei.o mica tata in devenire.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Mangulica da ce sare Aidan, se vede ca-i place in jumper.
Selen felicitari pentru ursulica. Uite ca s-a tot dus saraca fata dupa telecomanda.
Suede am vazut pozele noi cu Mihnea. Ce zambaret e puiul tau.
Elle imi place de Ana.
Lali am vazut poze dragute cu Paul.
Iulika superb Bruce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

CARINA ce fetita mare ai tu,imediat o sa si mearga ca sunt copii care merg si de la 9 luni
MIMIKA ma bucur ca sunteti bine si la aer curat
LUCI cred ca e un fel de lapte prins chefir,eu nu am baut niciodata
RALUK spor la ales scaunelul pentru Alex,daca ai sti cate imi aud si eu cu forumul meu dar eu ma fac ca nu ii aud
ANDRECLUJ cum adica dai buzna?noi tot timpul asteptam mesaje de la tine sa ne spui cum esti si ce face Chiara
MONICA sa-ti traiasca Dragos si ma bucur ca nu mai stai stresata de ce nu face p-aia si p-ailalta,ai vazut ca le face cand are el chef
Vezi mai HEPI ce spuneam eu?!pai cine ne mai povestea noua asasinarea fazanului
LALI ai baiat mare ce mai,e un scumpic cum sta el in picioare si cum rade
Ete LUTO ca incurcai borcanele,cum sa nu stiu eu cum il cheama pe baietelul LUTONIANEI?!pai doar noi am nascut in aceasi zi si avem o relatie mai speciala
gata am recuperat
ANDRA felicitari pt cele 12 legume,eu nu ii mai dau suc lui Iri,am incercat odata dupa ce am inceput cu supe,fructe,iaurt si nu a mai vrut
EMY10 multa sanatate si multumesc
MANGA e mortal Aidan cum sare el,sper sa treaca si maraiala de noapte
HEPI ,probabil ca am inteles eu gresit mesajul tau,mi sa parut prea radical prin prisma faptului ca ai zis ca nu mai intri pe forum daca se mai povesteste asa ceva si apoi cine ne mai povesteste noua de cocosi dilii
SELENE nu stiu de ce de cate ori o vad pe Ebru facand ceva parca il vad pe Iri,exact la fel face si mandru meu doar ca nu sta intr-o mana deocamdata dar si el e inebunit dupa telecomenzi si cabluri
SUEDE am vazut poze de la intalnire,cat de haiosi sunt in leaganele alea si cum stau eu pe bancuta,am vazut ca Dragoselu statea langa o d-soara
ELLE am vazut-o si pe mitza biciclista,e o scumpica si ce gatita e ea cand iese afara,ai doua fete frumoase foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Deci nu stiu ce s-a intamplat la mesajul de sus ca e de la sfarsit la inceput,oricum voi o sa intelegeti sigur
Noi suntem bine doar putin mai ocupati ca mama e in curatenie si eu ies afara cu baiatul,baiat care nu vrea sub nici o forma sa stea in carut,i-a luat tata bicicleta din aia de copii mici pe care o ghidezi tu dar nu il tin mult in ea ca mie frica dar lui ii place la nebunie,se uita in oglinzi,apasa pe butoane,e nebunie cu el
Apuca tot ce vede,nu il mai pot lasa singur decat in patutl lui ca sunt sigura ca nu are unde cadea
Ma bucur ca sunteti bine si sper ca si NELA sa scape odata de probleme si sa aibe o vacanta placuta in romania
Azi probabil o sa avem acelasi program de iesit afara,somn iar afara,unde mai nou si papam una din mese numai ca eu nu am parcuri ca voi decat din astea intre cartiere sau doua mai mari in care mie imposibil sa ma duc singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

IULIA ma bucur ca Luta e mai bine si a inceput sa pape chiar daca numai laptic si sper sa va reveniti si voi repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata fetele,

Am intrat si noi repede sa va spunem ca am fost la neurolog si ne-a zis ca e cam ursulet, ca se misca asa cu totul odata dar in rest toate bune. Ne-a recomandat kinetoterapie, gimnastica, acum sa gasim si kinetoterapeut. In rest, cica e mai dezvoltat si arata ca un copil de vreo 7-8 luni. Acum nu stiu ce sa zic.

De saptamana asta ma tine tare ocupata dar cel putin e incurajator faptul ca nu mai urla chiar asa. A inceput sa mai socializeze si el fara sa urle. Cu somnul nu mai stiu ce sa mai zic dar sper sa o rezolvam in timp si pe asta.

Multumesc fetelor care s-au ingrijorat pt noi.

La multi ani sarbatoritilor saptamanii ca nu am apucat sa le zic.

Am apucat sa vad doar filmuletul cu Ebru care e tare rau ce sa mai zic si filmuletul cu Aidan cel saritor. Super copii fetelor, sa va traiasca. Si am mai vazut poze de Brucu care e un baietel in toata regula si de Mihnea care e tare frumusel.

Cam atat. Azi speram sa stam mai mult pe afara si sa ajungem si la Kidex daca s-ar putea. Sa vedem.

Cu diversificarea suntem cam im pom si pomul in aer pt ca fi-miu nu vrea sa manance nimic altceva inafara de lapte. Dar razbim noi cumva.

Va urez un weeken placut tuturor si plin de soare.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

neata fetele,

la mine e adormita rau. s-a trezit fiu-meu la 5 jumate si a zis de toate si a tipat si vai de mama mea. pana la urma s-a trezit taica-su pe la 6 si ceva l-a schimbat de un kk, dar sa doarma el mai departe? nope. asa ca sunt varza.

cafelute pentru toata lumea.

diana ma bucur nespus ca Nicholas e mai bine si ca ti-a revenit inima la loc. Dar mai spune-ne si despre Peter. ce mai face?

carina ai fetita mare de acum. acusi merge.

am vazut poze frumoase cu dovleceii nostri si am lasat o gramada de comentarii. nu mai nominalizez ca poate uit. stiu ca mai am de vazut niste mandre.

cecilia, anamaria va pup.

kinga imi pare rau tare sa aud ca Victor nu e prea papacios. chiar citeam aseara din Spock despre copii care nu au pofta de mancare. bine, e valabil pentru cei mai mari, nu ca bebeii nostri. dar se pare ca cel mai important pentru noi ca parinti, este sa ne relaxam si sa ne concentram pe ce le place sa manance. zice acolo ca organismul lor au un mecanism innascut de a manca si alimente care sa le dea aportul de vitamine si minerale necesare, chiar si daca avem de-a face cu copii mofturosi. dupa cum vezi, sunt as la teorie...cu practica mai aman, ca sa nu-mi daram iluziile.

revin

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Neata!
Iau si eu o cafea de la Lali ca tare necajita mi-s. La cateva ore de la contact am o sangerare usoara si nu stiu cat de normala e.Eu am facut ceza. Nici nu vreti sa stiti cate tone de pitici amSi ma mai ajuta si vremea asta

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice

Moni Imi pare rau sa iti alimentez si eu piticii,dar eu zic sa mergi la dr,este posibil sa se fi format o mica rana pe uter ori cand ti-au scos bebelusul,ori sa fie de la cicatricea de la taietura pe unde l-au scos pe Mihaita. Mergi si vezi,nu cred ca e grav,dar nu neglija si alunga piticii cu adevarat rai.Sa ne dai vesti.
Apropos de vesti de la medici,ce o fi facut Mely cu durerea de cap a sotului? Mely,unde esti mami,ti-a trecut raceala? A trecut durerea de cap a sotului? sa fie bine.
Merci Mada si IUlia de apreciere .Mada ,cat despre mesajul drastic al Hepilicai,am inteles-o.Eu sunt trista pe moment,imi e ciuda pe vinovati,imi e ciuda ca nu pot ajuta cu nimic,si trec mai departe.Poate ea capteaza mai mult din mesaj,asa ca am grija,le tin pentru mine chestiile naspa pe care le vad pe unde le vad. M-a durut ca a spus ca sare peste postarile mele,dar m-a facut si sa mai trec nitel peste necazurile altora si sa imi vad de ale mele. Intradevar nu pot salva lumea,dar nici nu pot trece ,asa,nepasatoare pe langa necazurile altora si pe tine si pe Hepi.


Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput