FIV la Sibiu (7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

yari din a cata zi ai inceput stimularea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

Citat:
citat din mesajul lui yarrina
L-a chemat si pe sot sa dea o proba...cica mareste sansele...au testat ei acolo treaba asta.


yarrina,imi descifrezi si mie fraza asta ,caci nu am inteles-o sincer


mai vreau istorioara lui:alina,mocanitza,
gabi ducu,johanes,hipnotic,monaramona,simonete,
rodicutza,gabri-ela,misspii,dordemunte,llary,daria08,
daria76,bonsai si daca mai este cineva care ne citeste...si permisiunea lui bubu sa o trec la gravidutze de Sibiumultumesc


_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi



referitor la permisiune raspunsul e ”cu drag” - asa cum imi raspundea dr I de fiecare data cand il sunam si il rugam ceva sau ii multumeam pt ceva

Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Bubu ,tu cum te simti?Esti inca activa sau stai mai mult in pat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ha Bbu...te-am prins la 'vorbitor'. Acum ca sunt in plin proces tehnologic te rog din suflet sa-mi mai povestesti o data cati foliculi ai avut, cate ovocite, cand i-ai transferat....Pleasssss.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ce repede a trecut timpul...mai ieri ne anuntai reusita ta. Eu eram inca la capitolul Inseminare. Si ce pereche frumoasa ai! Cred ca esti implinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Am inceput in Z6 de CM dar sa stii ca nu are importanta, poate sa fie 5-6-7-8. De asta se da Diphereline. Deci prima zi de stimulare a fost la 14 zile de la diphereline.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui johanas

Bubu ,tu cum te simti?Esti inca activa sau stai mai mult in pat?


stau mai mult in pat cat sunt acasa de frica sa nu nasc prea devreme
dar cu vremea asta frumoasa ma abtin greu si mai si ies...
In prima faza ziceam DD ajuta s-ajung la 37 sapt, apoi cand am vazut ce grea sunt si cum se intareste burtica am zis la 36 si acum zic s-ajung la 34 macar dar tare mi-ar placea sa fie 35 sapt

o colega de odisee a nascut azi gemene la 33 sapt si 4 zile si m-a cam dat peste cap

Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

merci yari,Bubu stai linistita cat mai mult in pat , eu am o prietena care are gemeni si ei i-a facut cezariana dar la 38 saptamani,daca o vedeai ce burta mare avea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Deci n-am somn si basta. Bubu cand ai timp poate imi povestesti si mie cate ceva...ma agat de orice in momentul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Ha Bbu...te-am prins la 'vorbitor'. Acum ca sunt in plin proces tehnologic te rog din suflet sa-mi mai povestesti o data cati foliculi ai avut, cate ovocite, cand i-ai transferat....Pleasssss.


Am avut 17 ovocite dupa punctie, din care doar 13 mature
din cele 13 s-au fertilizat doar 7 (icsi), datorita spermogramei slabe, deci a doua zi dupa punctie am fost distrusa cand m-a sunat si mi-a zis , ramasesem cu jumatate in doar o zi
pe urma au mers f. bine
la 48 ore dupa punctie m-a sunat sa-mi zica de 6 embrioni de 4 celule si unul de 3
la 72 ore de la punctie (adica la 3 zile) aveam 5 embrioni de 8 si unul de 7, atunci am fost super happy cand mi-a zis embrioloaga ca a vorbit si cu dr I si mergem pana la ziua a 5-a pt ca am minim 5 de 8 celule
acum e cea mai critica zi , a -3-a spre a -4-a, de la embrion de 8 celule la faza de morula, acum mor cei mai multi
in ziua 4 mi-a zis ca am 3 morule si ca pana in ziua 5 sigur raman cu 2 cel putin
in ziua 5 cand am ajuns la ei, era duminica la 12, mi-a zis ca am 3 blasto din care 2 f. frumosi care ii va transfera
dar ca din pacate al 3-lea nu ar rezista la dezghet daca il criogeneaza

cred ca m-am cam lungit
scuze ca am scris prea in amanunt
daca mai ai intrebari, linistita

Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie?

Mergi la inceput