FIV la Sibiu (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Simo insanatosire grabnica! Acum am vazut ca esti bolnavioara.
Multumesc tuturor fetelor ca ati fost alaturi de mine.
Pai voi urmati dupa Pasti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Din tot sufletul ma bucur pentru tine Yari ,sunt sigura ca o sa fie totul in regula si cu embrionii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Da, si eu sper. Multumesc Johanas. Problema nu mi-o pun pe embrioni ci dupa...atunci e chiar cum o vrea Doamne Doamne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yarrina,te felicit din suflet,bravo 12 outze,pai cum ,doar vine pastele!
nu am intrat niciodata pe forum la ora asta,dar nu mai aveam rabdare
cit despre'arsenalul'de dr -asistenti-anestezisti ,am vazut si eu o data citi ieseau din cabinet dupa o punctie
dumnezeu stie mai departe ce are de facut,voi v-ati facut treaba,bravo,te pup

simonete,in curind,dar mie inca mi-e frica ca nu raspund iarasi la stimulare,iti dai seama ce emotii voi avea la prima eco

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Felicitari Yarrina si Doamne ajuta! foarte frumos rezultat
Sa ne spui maine cate s-au fertilizat

Si toate 12 sunt mature ?
Ca eu am avut 17 si am pus-o pe embrioloaga sa ma sune la cateva ore dupa punctie sa imi zica cate sunt mature din cele 17 si erau 13.
Dar la mine ma asteptam ca la primul fiv mi-a zis dr la Cluj ca unele nu erau mature si de aceea am avut rezultat slab ca s-au pierdut cele imature si am ramas doar cu 3 mature (asta asa ca sa nu fie ei de vina ci materialul clientului ca mi-a zis ca aici e ca la croitor )

Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Yarrina cred ca la punctie nu mai trebuie sa avem vezica plina , nu ?
Si anesteziata si cu vezica plina ......nici nu vreau sa ma gandesc.
Sa vezi ca o sa ai multi embrioni din 12 ovocite si sigur se vor prinde 1-2 , pe tine te ajuta si varsta.
Bytzi poate si-a facut treaba si DHEA si vei raspunde mai bine , nu fi pesimista de acum , ai vazut ca sunt rezultate la trat. asta.

Pe mine ma doare capul de simt ca-mi crapa si tusesc ca un magar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Yarrina,felicitariDupa toate detaliile pe care le-ai pus aici parca mi-a mai revenit speranta ca intr-o zi as putea deveni si eu mamica.Doamne ajuta sa fie bine pina la capat.La multi ani floricelelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Buna dimineata,
Pe mine azi m-au trezit de la clinica...ce poate fi mai frumos de asta? Deci mi-a zis ca din cele 12 ovocite, 10 au fost mature si s-au fertilizat 7. Deocamdata eu zic ca suntem in grafic...inainte de punctie embrioloaga mi-a zis ca din cele mature se fertilizeaza cam 70%. Deci noi suntem in grafic...din 10 s-au fertilizat 7. Maine ma suna sa-mi spuna cum se divid si in functie de asta...daca avem macar 4 de 9 celule mergem cu ei in Z5. Doamne ajuta sa fie bine!
Bytzi vin la tine cu o matura!! Fi-i pozitiva...conteaza enorm! Dupa Pasti te vei duce si vei ontine oute cu care vei merge pana la blasto. Pupa mama fata ei frumoasa!
Simo nu, nu trebuie vezica plina ci chiar goala goala. DE asta te si duce la baie inainte ca sa se asigure. In schimb la ET trebuie sa fii cu vezica plina.
Dordemunte sa nu-ti pierzi niciodata speranta!! Toate vom deveni mamici intr-o zi...doar ca Doamne Doamne hotaraste cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

La multi ani tuturor fetelor cu nume de floare! Sa fiti iubite si sa vi se indeplineasca cel mai arzator vis!
Si nu in ultimul rand dr meu minunat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Yarrina mai am o intrebare......ai platit ceva acum sau se plateste la final , tot ?

Mergi la inceput