FIV la Sibiu (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Neata fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Curajoasa, bine ai venit... Sa treci cat mai repede la odisee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

yarrina,nu ne spui nimic?
asteptam cu nerabdare vesti de la tine.....
curajoasa,bine ai venit printre noi,si sa dea dd sa plecam toate cat mai repede spre odisee
sa aveti un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

simonete,gata ,rezolvat,pus flori pe prima pagina pt voturi,va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Imi plac.
Chiar mi-e rau....am facut viroza.
Yarrina ce ai facut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

simonete,imi pare rau,multa sanatate
yarrina,intra mai tirziu cind ajunge acasa si eu sint curioasa sa vad ce a facut,sper sa ne dea vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

12 ovocite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Bravo !!! Sa ai multi embrioni frumosi !
A fost dureros ? Sa ne povestesti maine mai mult.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Acum am pus ceva la spalat si pot sa intru mai in detaliu.
Deci in primul rand vreau sa va spun ca nu am completat nici un formular in care sa trec altceva in afara de nume/prenume/adresa...nimic. Deci cine stie ce a fost la Bubu...eu chiar n-am simtit ca ar banui ceva si nici nu am intrebat vreodata si nici el.
Deci m-am dus dimineata la 8.30 cu sotul din dotare pentru a 'dona' si el. Cat el era in camera obscura am stat la vorba cu Livia, embrioloaga, care este o dulce. Mi-a explicat tot ce am intrebat legat de FIV...clinica...doctor...chiar stiu oamenii ce fac acolo. Apoi ne-am dus pana la hotel sa facem bagaje si la 9.30 m-am intors pentru punctie. Am intrat in salon...deschilotarea...a venit dr...am stat un pic de vorba...a plecat dr sa se pregateasca..a venit un asistent de mi-a pus branula cu o perfuzie cu ceva calciu/oxigen/habar nu am...a plecat...a venit anestezista...scurt istoric daca am mai mai facut anestezie generala...mancat/baut dimineata...plecat anestezista...vine asistenta...hai la baita...dus la baie cu punga dupa mine...apoi sus pe masa. Cand am intrat in sala erau 5 oameni acolo!!!!: doctorul+asistentul+asistenta+anestezista+alta asistenta. Deja ma uitam la ei de parca vor sa ma disece. Si ii zic dr...ar trebui sa fiu relaxata cand vad cati sunteti? Si el razand...sa vedeti ce va relaxati acus. Mi-a bagat in branula sust pt anestezie...ma ia Viki de mana...ametesc...si ma trezesc cum ma ajuta sa ma ridic o asistenta + Viki. Deci nu stiu nimic ce s-a petrecut!! Ma duc la salon...nu ma asez bine ca aud vorbe...deja sotul era la usa...intra la mine...vine dr cu un ranjet: avem 12 ovocite! Eu socata...cum 11 foliculi si 12 ovocite?!? si el zice da...este perfect...asa cum ne-am planuit. De emotie si anestezie imi dau lacrimile...dr pleaca si zice ca revine in 5 minute ca sa ma mai trezesc si sa vorbim. Bucuroasa nevoie mare eu vreau deja sa ma ridic...mai stau la insistentele sotului vreo 15 minute...vine iar dr...vorbim...ii zic sa nu ma sune pana joi ca nu-i raspund. Rade si el si imi spune ca ma va suna maine de la laborator sa-mi zica cate s-au fertilizat, sa-mi pun cate 2 utrogestan de 3 ori pe zi pana la punctie si spera sa ne vedem joi.
Am plecat de acolo...hai sa luam bagaje de la hotel....deja aveam niste crampe. Iau un nurofen ca-mi zice dr ca pot da iau pana la ET ce iau si la durerile de menstruatie...ma calmez.
Acum mai simt niste intepaturi dar mi-a zis dr ca-s normale, ca a umblat acolo.
Nota 20 pentru toti de la Polisano!!! Niste profesionisti si niste OAMENI in primul rand.
Sper ca nu v-am plictisit dar saunt sub efectul anesteziei...chiar daca sunt cam adormita de atunci tot am forta sa vorbesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Yarrina si astept maine sa ne spui nr. de embrioni.
Bytzi , noi cand urmam ?

Mergi la inceput