Copilasi din 2002 *73* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ce sa zic... la 20 de grade si soare nu ne mai venea sa intram in casa, dupa scoala am stat la terasa si-am mancat inghetata, Robert de capsuni, eu de cappuccino.

Nicoleta, cand e plecarea, maine dimineata? Au mai venit furnicile?
Anghela cum s-a comportat azi?
Plantuta aia nu era cumva asa: http://www.mpreis.at/fileadmin/user_upload_mpreis/unternehmen/presse/Presseaussendungen/Tiroler_Rucola/Kresse_Tasse_.jpg ? daca e "Kresse" -nu stiu cum se traduce- e comestibila, nemtii, si cred ca si austriecii, mananca des asa ceva.

Francisca, ai grija de tine! Tu cafeluta bei?

Laura, ai dreptate, azi e Buna vestire!
Imi inchipui c-a fost mare drama pentru Andrei intamplarea cu caietul. Si Robert se face foc cand rade cineva de el
salutari tuturor!

edit: Drum bun, Nicoleta, daca nu mai scrii sau nu mai scriu eu pana pleci!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, chiar asa arata! Nu am mancat inca... Noi plecam maine seara, pe la 7. Vrem sa mergem noaptea, sa avem liniste cu Matei... Sper sa fie bine! Multumim de urari!

Si da, si Stefan se supara cand rade cineva de el! Azi nu a mai zis nimic de Angela, nici eu nu vreau sa insist... Imi mai spune de colegi ca uite, au vazut ca el se straduieste cu germana si nu mai rad de el... Of, copiii astia...

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ce-am nimerit-o cu plantuta!
Deci mai aveti aproape o zi de stat. Mai calatoream si noi noaptea cand mergeam cu masina si Robert era mai mic. Ziua trebuia sa facem multe pauze, ca amortea in scaun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am bagajit eu nitel, dar trebuie sa ma ajute si sotul, altfel nu incap in masina... (el zice: Stop, hai sa punem mai putine, ca le spalam la ai mei!) Dar sotul sforaie de zooorrr...

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Hai sa mergem si noi la nani
Robert in seara asta de-abia a putut sa adoarma de bucurie la gandul ca maine (de fapt azi) vin si tati, si bunica, amandoi odata. Eu am facut iar imprudenta sa beau o cafea pe la 6 si sa-mi fuga somnul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fetelor, va uram un Paste Fericit!!!!!
Noi plecam cu catel cu purcel la cabana la munte pentru o saptamana si nu cred ca mai pot sa intru de acolo!!!!
Revenim dupa...cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Paste fericit senin si calm tuturor!Sinzi drum bun si petrecere frumoasa.La noi e ultima zi de scoala azi, apoi 2 saptamani de vacanta. Liviu a plecat tusind la scoala azi, deja nu mai am stare pana il iau. In plus diseara trebuie sa mearga la ziua unui coleg la bowling, apoi duminica alta aniversare. Sper sa nu ne apuce iar laringitele si alte minuni.Victor deja e intr-o continua explorare, iar eu incet incet incep sa imi mai pierd rabdare si calm caci cum incerc sa fac ceva, dumnealui e glontz la televizor si in alte directii interzise, si il iau de nenumarate ori de acolo, il pun frumos in alt loc sau il mai tin in brate si din nou cum scapa, iar ajunge pe unde nu trebuie. Nu vreau sa il pun in tzarc sau scaunul de masa ca urla nu ii place, vrea sa exploreze asa ca.... Deja se atarna de mine asa ca nu mai scriu nimic , doar va pun poze de la parada palariilor de Pasti de la scoala de la LIviu http://entertainment.webshots.com/album/577113441TyBnEj


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Maaai Lucia, ce mult a crescut Victor! Si ce frumos este! Iti vine sa-l mananci, nu alta! Si Liviu este mai inalt, nu? Frumos foc si el! Si mi-a placut cum ai inceput si incheiat prezentarea pozelor: de parca Victor a inceput cu oalele, apoi paradele, timp in care Victor la oale. Apoi gata parada, dar V tot la oale...

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

N-am apucat sa vad pozele Luciei, netul meu de pe stick e cam varza... o sa le vad diseara acasa.

Nicoleta, au inceput destul de repede sa colaboreze, si acum de ex. cand se joaca clubpenguin (pe net) mai este armonie intre ei. Scandal, paruiala, etc e la ordinea zilei si acum, noroc ca nu prea au timp sa se certe Isi mai vorbesc urat (proasta, idiotule, etc) dar cand au ceva interes comun (de ex. trebuie sa faca ceva impreuna-munci de-ale casei) isi impart datoriile, fiecare cu sectorul lui, reusesc sa se organizeze foarte bine. Sau daca apare un copil in vizita, ei doi imediat sunt in stare sa se alieze impotriva lui Deci sunt o echipa buna, dar cateodata s-ar ucide cu cea mai mare placere

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sinzi, Paste fericit si petrecere frumoasa!

Lucia,mi-a placut ideea cu palariile de Pasti, e o traditie cumva? Am vazut ca erau desenate/lipite oua colorate pe ele, presupun ca tot copiii le-au confectionat. Si da, fiecare frumos cu preocuparile lui: cel mare cu palariile, cel mic cu tigaile si exploratul

Mergi la inceput