Hai ioana!!! Vine ultimul pufulete!!!(13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

si eu la schimbul 3 dar sunt lenoasa. abia am apucat sa fiu la zi.
scriu la urmatosarea tura de papa

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....tot 9, LA NAIBA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata!!!!!! Dau eu azi. Fiecare cu ce-si doreste!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

neatza!

a fugit vara.

naste Ioana?





HAI, IOANA!!!





Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata...
multam de cafea cristies




hai ,ioana!





cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

noi ieri am avut zi...interesanta..

au venit colegii la mine (vreo 8 bucati), de ziua mea,sa vada bebe. pana la 2 cand au venit ei, totul "as usual": facut platouri cu ema in wrap, plimbat pe afara in port-bb si apoi carucior, nani iepuresc sau nu (chiar si 1 ora). pe la 1 si ceva, trezit, papat bine (zic eu: perfect timing, sa pape inainte sa vina musafirii). apoi o las la mamaia in brate, ca au venit. Ema zambitoare, prezentabila. pun invitatii pe terasa cu ceva de baut si ma duc sa vad de ce plange...nu am descoperit nici acum, dar a plans, a plans si iar a plans. am reusit sa o mai pun la san cate 10', cu invitatii am stat tot cam atat (cat a urlat la mamaia, care incerca disperata sa o linisteasca). au plecat colegii pe la 4, intre timp au venit si tati cu Ana, nici tati nu a avut succes, dar macar a stat cu musafirii. de la 4.30 la 5.30 a stat si atipit la san. apoi s-a sculat si...a urlat non-stop pana la 6 jumate, cand am imbracat-o sa plec cu ea cu masina, ca altceva nu mai stiam ce sa fac. dupa ca am imbrcat-o s-au oprit urletele si doar suspina si icnea mucii adunati. asa ca am pus-o putin pe pernuta sa o legan, sa nu ies cu ea urland. a adormit la 18.45, practic nemancata. a dormit pana la 23.45!!!!

am vrut sa intru sa intreb cat poate dura o criza de plans neconsolabil, dar nu puteam nici sa respir sua sa gandesc coerent, mai ales ca eram singura (Ana si tati plecasera la sala).

sper ca a fost cea mai nasoala criza de colici si cea mai lunga perioada de plans din viatza ei...

am inca de recuperat vreo 2-3 capitole...

revin

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

lorex www.flickr.com/photos/44547000@N05/show/" target="_blank">aici
vad ca si lui evyme tot asta ii place...

m-ati omorat de tot... acum citesc in cap trecut cat ati vb si aratat poze cu torturi!

bea ce tot spui tu acolo ca nu creste ivan cat vrei tu?!? arata super!

btw...noi am fost 17 la botez ...si ne-am simtit tare bine...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza....sar'mana pt cafea cristies....buna, buna...

si noi am av o zi interesanta ieri...

dupa o dimi in care am reusit sa fac cate ceva prin casa. inclusiv curat printre hainele lui jiji...am fc 3 sacose de dat...am hotarat sa mergem in tineretului cu patriotul....
.
nu mai spun ca in intersectie la sincai nu ea voie la stnga dar io eram pe acolo... sau ca jiji a urlat...noroc ca nu e departe..

ne-am plimbat ca 2 zalude...printre zecile de carutze din parc,,..park era explozie....patriotul..mare vuminte...jiji la prima experientza in carut. la cum manaca el putin si des i s-a fc foame...ne-am pus pe o banca si...
daca ati trecu

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....tot 9, LA NAIBA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

neata! multam de cafea cristies!
cris d si noi am avut ieri o zi crunta afara a dormit tot timpul in casa a plans. dar cea mai grea repriza de la 6 la 8 a plans incontinuu. a urlat, se oprea kand nu mai aveqa aer lua o pauza de 5 min si dai iar. cred ca ieri a fost cea mai nasola zi colicoasa. urlatul asta te doboara psihic nu se linisteste cu nimic la un moment dat incepusem sa plang si eu ca nu mai stiam ce sai fac sal linistesc. greu..........

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Neatza!

Scot si eu niste motate pt Ioana:

Hai ioana_fota!

micki, suna excelent tortul ala (tot cu gandul la el am ramas ), ma bucur ca ati petrecut frumos. Si lumanarea arata foarte bine, e deosebita. Tusea tine ceva, de obicei. Cum n-are febra, da-i inainte cu ser mult in nasuc si aspirat, o sa-i treaca. Cat timp ti-a zis dr sa-i dai ambroxol? Acum vad ca azi te duci... Sanatate multa!

Rebiana, am uitat sa-ti spun, oscillo se da cate un tub pe zi, in doua prize, dimineata si seara, intre mese. Sper ca sunteti mai bine.

cris_mario, felicitari!

Fetelor, nu-s chiar asa harnicuta, am avut ajutor...

elefantica, imi pare rau de micuta ta ca e racita.

al3csa, racelile tin de obicei intre 7 si 10 zile la bb.

evyme, felicitari pt succesul singura la baita! arwen, si tie! Asa e, mama stie cel mai bine!

micki, multumim pt capitolul nou!

cris.d, aoleu, ati tras ceva ieri cu plansul Emei... Poate a fost doar un caz izolat. Eu stiam ca 2-3 ore e ok pt o criza de plans neconsolat, am experimentat si noi. Vad ca voi ati avut doua reprize.

cristies, multumim pt cafea!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

cris Dasa si noi......
ce o fi patind copii astia frate????????????????????????

noi deja minten de o sapt.....................
ziua nu doarme mai deloc.............
seara niste plansete de te doare capul..aseara a fost musai sa caut pe net, ploaia cum cade, si asa s-a linisiti ca altfel imi scotea peri albi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ieri i-a trebuit la 2 ore papa...................


ii schimb si laptele praf..............





multumim de urari pt bebe ivan....daaaaa e zambaret nevoie mare.............cand e satul, schimbat. dormirt..........


ieri nu am mai putut.......
atata i-am tot povestit, eu care sunt obisnuita numai sa tastez.........atata am vorbit cu el de m-a durut capuk
si el se uita si radea si ase uita si radea..................


asta este...................



na o zi frumoasa va doresc..............

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput