Hai ioana!!! Vine ultimul pufulete!!!(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Sa raspund din urma...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

micki Vezi sa nu ai uscaciune in casa si de aia si mucishori. Asha ne-a zis noua neonatoloaga.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

cristies Fetele mele dorm si ziua dar nu mereu si o fac cam iepureshte, adica in reprize scurte si mai rar sa doarma o ora legat.

cris.mario, decenuela Acum cand e super cald afara nu mi se pare o pb sa deschizi geamul cu bb in camera, dar cum era vremea pana acum... dar, ma rog, daca e imbracat...Eu pe ale mele bb-line mereu le mutam in alta camera cand aeriseam sau le imbracam ca de afara.

elefantica Mie imi place cel mai mult tortul-trenuletz.

olgavart Noi am facut vaccinul de la stat. La 4 luni vreau sa le fac combinat cu act-hib-ul... sa vad daca-mi iese schema de data asta.
Te trecusem eu ieri pe lista...da’ parca ti-am si zis.... sau doar am vrut si am uitat...nu mai stiu

nikole Felicitari pt bucatareala. Si eu am prestat azi dar mai modest...doar pilaf, vroiam si-o supa dar...dura prea mult.

beatrice Da’ ce zambaretz e Ivan...

alcsa Mucii nu-s neaparat ingrijoratori. Pot fi doar secretzii de care bb se curatza in timp fara a fi ceva patologic.




din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

lorex Foloseshti perna la bb? Eu stiam ca nu se recomanda pana pe la vreo 2 ani...dar vad ca ti-au zis si fetele. Iar teama de patura eu o rezolv invelindu-le doar pe picioare si bagand paturica un pic sub ele. Scutecul din maternitate era pt regurgitare si nu ca perna...eu si acum folosesc ca sa nu murdareasca cearceaful sau ca sa le feresc fatzucile de lenjeriile noastre.

Legat de editarea listei cu sarbatoritzi: de exemplu pt mamicile nou-venite (cazul olgavart) sau pt datele care lipseau si acum s-au aflat nu se mai poate edita lista cea veche. Cu pufuletzii ai dreptate ca-s pe prima pagina ... m-am prins si eu mai tarziu... ...de, oboseala...

E scumpica foc Iuria....

Kk de regula sunt mai dese la bb mic. Ale mele la inceput faceau kk la fiecare masa si cateodata si intre mese. Schimbam de fiecare cate 10-12 pampershi pe zi.




din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Sa va zic ca am ajuns sa ma stie moshii in cartier ...Azi m-a abordat unul tocami cand o hatzanam pe Alena in bratze sa adorma si cu cealalta mana impingeam caruciorul cu Natalia dormind. Moshul cica... tot asta este obraznica? Ca v-am vazut si ieri la fel . La noi a devenit o regula...cum ieshim cum scartzaie (Alena) pana o iau in bratze si daca cumva incerc s-o pun inapoi in carucior urla din totzi rarunchii, singura salvare este sa adoarma.






din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

micki Vezi sa nu ai uscaciune in casa si de aia si mucishori. Asha ne-a zis noua neonatoloaga.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4



uscat nu...mucegai da
sunt disperata cand ma gandesc unde poate duce combinatia raceala lui+mucegai...

maine zbor la doctor si musai sa curat peretele ala...



Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Ieri a stat pana tarziu pe dc...cu gandul ca fetele se scola tocmai pe la 5-6 dimineatza. Da' de unde, ca un facut s-au sculat la 1 respectiv la 2 si apoi la 5 si la 6... In consecintza sunt restanta cu somnul asha ca ma bag repede sa vad cat apuc azi......NB!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui larisel

micki Vezi sa nu ai uscaciune in casa si de aia si mucishori. Asha ne-a zis noua neonatoloaga.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4



uscat nu...mucegai da
sunt disperata cand ma gandesc unde poate duce combinatia raceala lui+mucegai...

maine zbor la doctor si musai sa curat peretele ala...



Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)





Si la mine sunt cateva pete pe un perete pe care le tot shterg (la 2-3 zile) si ele tot reapar. Da' lasa ca trece acum ca vine vremea calda si pana in iarna viitoare trebuie sa izolam si asha sper sa scapam de pacoste.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Acum chiar plec la somnic...Am zis!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

ma duc si eu sa ma rasfat cu un dus si sa ma bag la somn ca astia 2, unu' mare si unu' mic, sforaie de zor...

si pe mine asa ma doare capul...

NB fetelor si pufuletilor!




Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)

Mergi la inceput