Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Merci Ioana

Merg si eu pe principiul ,,mai bine mai tarziu,decat niciodata"

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Noi plecam la baita si mancare si nanita.V-ma sopus ca baaiatul meu se culca singur seara? Dupa masa il asez in pat ,se intoarce intr-o parte si ma tine de mana pana adoarme .Sa-l pupe mama pe le de baiat mare.(am luat de la Luto invatatura-i-am zis ca pe ce ca doarme cu ammi la varsta asta,mai vrea si leganat?)

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

seara buna fetele,

mie mi au intrat banii pe 18, in fiecare luna au intarziat cate o zi fata de precedenta...laura nu cred ca are legatura cu suma, altfel nu ar fi intrat....cred ca nu sta statul bine cu banii..este oricum f aiurea ca banca nu ma asteapta pe mine si am avut si eu emotii...

santo superbe pozele! sunteti o familie frumoasa!

selen, ebru e dulce foc asa cum ne-a obisnuit...unele poze le stiam deja...

cu intarziere cate o fiecarei mamici ce si-a "luniversat" azi puiul! sa fie sanatosi si sa creasca frumos!



, de Amilici Crocodilibici
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Asadar sunt singura pe aici.Hepi ,te rog imi zici si mie cum faci trecerea la Lactana 2 ,am vazut ca te interesai acum cateva zile.

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia



iulia - doc mi-a spus ca ideal ar fi sa i le dau separat L1 de L2 si sa incep cu 30 ml. Adica daca bea 180 ml la o masa ii fac 30 de L2 intr-un bibe si 150 de L1 in alt bibe. E cam neplacut cu 2 bibe si riscant (Maia poate dupa 30 ml de L2 ar mai accepta alt bibe, dar dupa 60-90-120...sigur daca ii scot un bibe, nu-l mai vrea pe-al doilea). Mi-a spus de asemenea ca se pot si amesteca. Prima varianta este si cea ideala.
se creste cantitatea de L2 cu 30 ml in fiecare zi si se scade L1 pana il scoatem din alimentatie. Eu preconizez ca va dura cam o saptamana.
Noi inca nu am inceput (poate saptamana viitoare). Mai avem 2 cutii de L1 si doc mi-a zis ca le folosi inca fara probleme, dar sa nu aman mai mult de 1 saptamana introducerea L2. O sa vedem cum iese.

Vroiam sa-ti mai spun ceva de cereale. Pe schema mea de diversificare scrie ca se dau cereale cu lapte dimineata si seara 1 lingurita la 100 ml lapte. Eu cam asa ii dadeam Maiei 1-2 lingurite la 180 ml lapte. Asta apropo de faptul ca ziceai tu ca ii pui cate 3 lingurite. Fiind in lapte, nu conteaza daca ii pui mai putine decat scrie pe cutie (bine, eu de pe cutie nu am inteles nimic).

Am vazut pozele. Raducu e tare scumpic si areeee un paaarrr frate.... E un dragalas. Si am vazut si 2 tinerei pe-acolo. Erau parintii lui Raducu cumva ?


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Cuscra,incercam sa gasesc si eu un motiv.Sunt convinsa ca nici eu nu-l au!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Saru'mana Selen de exemplificare....acum stau si ma gandesc daca a mea e in stare sa se tina acolo. Ma rog, au luat-o piticii la trap, nu ma bagati in seama! Frumoasa Ebrusca, tare de tot...si mami la fel!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


Ba uite ca eu te bag... ptr tine si pentru piticii nabadaiosi...

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna seara, buna seara, am venit cu sånioara!eu imi permit så spun asa

så stiti fetelor ca eu ma bucur tare mult cand vad ca sunteti asa vesele si asta datorita soarelui cel calduros.

Ce ma bucur ca au organizat frumos acolo cu parcurile si aveti unde så mergeti cu copilasii la joacå.Stiu ca acum ceva ani citeam in ziar ca au avut un proiect cu Romania si au dus ff multe obiecte de joaca special pt parcuri , asa ca parcurile voastre arata exact ca la noi, unele din ele.Mai ales leganusul cel faimos de care intreba Alex..Noi le spunem aici pampersi

Mådå multumim suntem bine.Chiar Bruce zilele astea a fost si este un scump si un drågålas, mai ales ca eu am asteptam så fie greut ca avem balansoarul la reparat..Eu il mai lasam acolo si mai faceam una alta si el ma vedea si se juca acolo cu jucarele..dar acum sta pe jos mai mult..Azi ne-am diversificat cu peste..A zis ca e yammi.A inceput så pape si bucati mai maricele, adica am fiert un cartof si i-am dat asa bucati mici si så stiti ca le mesteca inainte si apoi le inghite..Ce mai baiat mare!



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Iulika ma bucur pentru vestile bune !
Cat priveste parcurile,parcul IOR chiar are o gramada de locuri special amenajate pentru copii,de-aia e si plin intotdeauna de mamici si copii!!E super,n-am ce zice!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807

Asadar sunt singura pe aici.Hepi ,te rog imi zici si mie cum faci trecerea la Lactana 2 ,am vazut ca te interesai acum cateva zile.

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia



iulia - doc mi-a spus ca ideal ar fi sa i le dau separat L1 de L2 si sa incep cu 30 ml. Adica daca bea 180 ml la o masa ii fac 30 de L2 intr-un bibe si 150 de L1 in alt bibe. E cam neplacut cu 2 bibe si riscant (Maia poate dupa 30 ml de L2 ar mai accepta alt bibe, dar dupa 60-90-120...sigur daca ii scot un bibe, nu-l mai vrea pe-al doilea). Mi-a spus de asemenea ca se pot si amesteca. Prima varianta este si cea ideala.
se creste cantitatea de L2 cu 30 ml in fiecare zi si se scade L1 pana il scoatem din alimentatie. Eu preconizez ca va dura cam o saptamana.
Noi inca nu am inceput (poate saptamana viitoare). Mai avem 2 cutii de L1 si doc mi-a zis ca le folosi inca fara probleme, dar sa nu aman mai mult de 1 saptamana introducerea L2. O sa vedem cum iese.

Vroiam sa-ti mai spun ceva de cereale. Pe schema mea de diversificare scrie ca se dau cereale cu lapte dimineata si seara 1 lingurita la 100 ml lapte. Eu cam asa ii dadeam Maiei 1-2 lingurite la 180 ml lapte. Asta apropo de faptul ca ziceai tu ca ii pui cate 3 lingurite. Fiind in lapte, nu conteaza daca ii pui mai putine decat scrie pe cutie (bine, eu de pe cutie nu am inteles nimic).

Am vazut pozele. Raducu e tare scumpic si areeee un paaarrr frate.... E un dragalas. Si am vazut si 2 tinerei pe-acolo. Erau parintii lui Raducu cumva ?


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Hepi,multumesc mult.Sa stii ca fara sa-mi zica cineva am redus cerealele la o singura cupa entru ca asa vrea copilul-probabil nu-iplaceau asa groase.Oricum nu i-am dat decat vreo trei zile ca nu le lua ,stii ca ti-am scris.Oricum sunt necajita ,in seara sat nu a vrut decat 120 de lapte .Asta e,nu pot sa-l fortez.Azi a mancat dimi fructe 200 de grame ,apoi cereale cam 180-200 la 3 ,in seara asta la 6 a papt 140 e lapte si san si azi noapte san.intre mese cam 90-100 de ceai.Asta e ,cam putinlichid.el mananca cam 450-500 de lichid in zi ,ceai si lapte din care ceai pana in 100 ml.nu am ce sa-i fac ,nu vrea mai mult si pace

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

bua seara, buna seara...eu nu vin cu sanioara..doar ceva noir de ploaie si multe imbratisari. mi-a fost tare dor de voi, dar la iun moment dat am renuntat sa ma mai chinui cu cititul si am decis sa petrec timp cu tata. si cum toate lucrurile bune au un sfarsit, a plecat vineri si ne-a lasat tristi . a fost super o luna - cateva feluri de mancare pe zi, vase spalate. cand ne trezeam dimineata deja totul era aproape gata. a fost cumplit de scurt si am fost cam trista dupa ce a plecat. in fiecare dimneata venea in camera dupa ce ne trezeam, ii schimba luiAidan scutecul si il imbraca in haine de joaca, ii canta (fals si fara versuri), cum noua nu ne-a cantat, cred, niciodata. este topit dupa copil si pentru noi a fost o prezenta discreta. intr-un cuvant...I am still sad si abia astept sa mergem acasa.

MADALINA, LA MULTI ANI! SA AI PARTE DE TOT BINELE DIN LUME SI DE O VIATA FRUMOASA ASA CA TINE. SA AI GRIJA DE IRI SI SA AI NUMAI BUCURII DE ACUM INCOLO!

nu stiu nimik de voi din urma. Am vazut poe superbe cu Andrei de santorini chiara de Andre, Santiago de Monis. ma duc sa le mai vad o data ca a fost doar pe fuga.

pe voi toate va pupez. ma duc sa caut tortul fragutei.

le urez sarbatoritilor de azi la multe lunite si multe, multe zile frumoase si nopti linistite!.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput