Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *119*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

La multi ani, Madalina! Te admir mult de tot! Esti o mamica speciala, curajoasa si puternica, iubitoare si frumoasa, harnica si devotata! Esti o scumpa! Sa ai o viata frumoasa, sa fii sanatoasa si tu si cei dragi tie, sa ai parte numai de bucurii de acum incolo si Iri sa te faca fericita!

La multe jumatati de an si sarbatoritilor de azi: Maia, Alex si Ioan Amos!

Bia te imbratisez cu drag si te pup cu mult dor!

Hepi ma bucur alaturi de tine de aceste 6 luni minunate!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Iulia am vazut pozele cu 'båtranii'..raducu care de altfel e si cel mai batran de acolo e un frumos..pare de vreun an asa, nicdecum de cateva luni..e tare dragalas.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Recunosc ca desi sunt inapoiata in recuperari, aveam de aseara un subiect deschis si azi am mai dat ceva refreshuri pe el: despre slinguri. A doua postare, cea a Sabinei, mi se pare interesanta, adica linkurile alea. In rest, multe polemici si oameni impotriva tuturor slingurilor, care nu realizeaza ca alea rele sunt cele tip poseta. Bine zice cineva la un moment dat, cine voia sa inteleaga, a inteles, dar exista carcotasi...

Cu ocazia asta am citit si o postare faina din blogul Sabinei


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Ma bag la ca baiatul doarme de o ora!
Va doresc o noapte linistita!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Buna seara...noi acum am intrat in casa...pe la 7 si ceva nu am mai rezistat in urlete si am iesit afara...dupa 10 min de urlete in carucior a adormit in sfarsit Alex..doarme si acum atat de frumos incat mi-e mila sa-l trezesc sa-i dau antibioticul..cred ca am sa incerc sa il dau usor in somn ,sperand ca nu se va trezi..a facut azi febra de la dintisori..mai are un pic si ii sparge gingiuta..offf cat de dureros trebuie sa fie..pupa mama ca sa treaca...

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna seara

Madalina - La Multi Ani! sa traiesti si sa ai parte numai de lucruri bune, sa te bucuri de puiutul tau frumos si sa-ti dea D-zeu sanatate! Te pup tare

Sarbatoritilor de astazi!



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

buna seara fetele,

Sunt nerecuperata si rupta de oboseala si somn.

Liliac, Raluk, .

Alex, exact asa patim si noi cu pkimvarea in general. Numai ca adoarme cand nu trebuie si doarme putin si isi decaleaza rau somul urmator.

Si repostez o parte din mesajul de la capitolul anterior ca se pare ca am postat prea tarziu

--------------------------------------------------------------------------------

Madalina Sa fii sanatoasasi fericita!!!!!!!!

sarbatoritilor de azi

sper sa reusesc sa va citesc azi ca ma solicita tare dovlecica mea azi si scriu acum chiar cu ea in brate.

Sa va spun ce-a facut azi? S-a ridicat singura in fundic. Fara nici un punct de sprijin!!!!!!!!!! Si ca sa ma tina in actiune incepe sa se ridice pe marginea canapelei si sa se tarasca asa ca tot langa ea stau ca sa nu o culeg de pe jos.



Acum va las ca sumnt rupta ca Maria iaer s-a gandit ai noapte ca ar fi bine sa urle pe burta.

SOmn usor la doamne si dovlecei.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Buna seara dragelor!
Am ajuns acasa, home sweet home!
Sunt foarte obosita si nu pot sa stau cu voi, din pacate.
Am vrut doar sa nu treaca ziua Madalinei, sa apuc si eu sa-i urez din tot sufletul La multi ani fericiti, sa fie in continuare la fel de frumoasa si pe dinauntru cat si pe dinafara , sa traiasca numai clipe frumoase cu frumosul ei bebe Irinel si sa atinga fericirea absoluta! O meriti din plin draga noastra , te admiram mult, esti deosebita !
Va sarut pe toate si de maine povestim.
Noapte buna!

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna!
Nu am mai intrat de un secol, si nici nu cred ca o sa am timp prea curand, cel putin pana nu ma organizez mai bine, ca deocamdata sunt varza cu programul.
Am vrut insa sa-i urez Madalinei La multi ani!!!!!!! Sa fii fericita, sa nu mai ai parte niciodata de necazuri, sa te bucuri pana la batrinete de Irinel si sa fii mereu mamica minunata care esti acum.
Eu sunt dezorganizata in ultimul hal. Ma scol dimineata, fac rapid vreo cateva feluri de mancare pentru tot familionul si apoi plec in parc unde stau pana dupa amiaza cand il iau pe Andrei de la cresa. Iar seara nu ma lasa copiii sa stau pe forum. Probabil ca o sa mai scriu in zilele ploioase, cand nu mai putem iesi afara. Curatenie nu mai apuc aproape deloc sa fac, eu chiar nu stiu cum va descurcati voi, dar la mine e jale.
Eu ii dau Emmei pranzul in parc, plec cu casoleta cu piure dupa mine. E foarte bine asa, papa fata mea fara nici o problema. Si asa nu mai suntem legati de intorsul acasa pentru luatul mesei.
Va pup pe toate!!!!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetele

uf .. nu stiu ce a avut anna ca abia la 12 a adormit .. si cand a adormit ea, s-a trezit eva .. o cauta pe ma-sa mare .. eu fac cu capu cat de curand cu copiii astia .. azi, dupa ce ne-am intors de afara, le-a apucat pe amandoua plansul, de fapt urletele, de-mi venea sa ma tot duc .. nu stiu ce or fi avut .

anco scuza=ma dar eu sotului rau i-as face asa .. [brutal] .. cum Doamne iarta-ma sa vii cu amanta si s-o fluturi in fata copiilor si a ta .. te cred ca te-ai suparat .. of mami ce barbati cu tarate in cap exista pe lumea asta ..

lullaby stiu cum e cu caratul in brate si cu impinsul la carut .. si eu am patit-o la eva pana cand am pus piciorul in prag .. chit ca urla, o lasam acolo in carut .. se uita lumea ca la urs, iti dai seama dar, dupa o perioada s-a invatat fata ..

uka de ce nu spusesi mami ca ajungi in cotroceni??? eu prin zona stau .. next time, da?!

clau te admir, mami! esti atat de activa .. pai d-aia esti tu asa slaba. am si eu carut chicco london .. dar mi se pare ca merg rotile cam greu .. nu are 1 an .. cred ca-l duc la reparat sa vad ce ii pot face ..

santo ce plimbare frumoasa pe malul marii!! cat mi-e dor de mare .. bine cu pozele de la voi ca imi mai clatesc si eu ochii.

fragutza super ti-a iesit tortul! ai dublat cumva cantitatile? caci pare mai inalta bezeaua ..

raluk asa tare ma impresioneaza posturile tale .. iar eu nu-mi gasesc cuvinte cu care sa te alin .. sau daca mi-ar sta in putere sa te ajut cu ceva .. te imbratisez cu mult drag!!





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput