Pufuleti pufosi de ian - febr 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Cris.d cand a avut Ema mucisori ai scos-o la plimbare? Habar n-am cum sa procedez cu Mara... mai are inca muci insa as scoate-o si putin la aer dar mi-e sa nu fac vreo nefacuta!!
Vikinga mie mi se pare ok greutatea Letiziei ~ 5900 g. E lunguta!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

evyme...din pacate nu am putut vizualiza prea bine pozele tale ca nu-mi puteam lua ochii de la decolteul tau ...sexy mama! ..si tata..

_
AMR 6..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)





Multam de aprecieri!

fericita de Sebastian Mihai
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi
www.youtube.com/watch?v=mQ9r6or5YfY" target="_blank">bebe danseaza

cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



nush daca voua v-a fost dor de noi, insa noua cu siguranta ne-a fost dor de voi ...dar am recuperat pe-ndelete dupa ce v-am alergat cateva zile bune, dar n-am vrut sa ratez nimic ...asa ca suntem la zi si gata de atac

noi nu am lipsit, dar nu am mai apucat sa scriem...

duminica trecuta am fost la biserca de mi-a citit preotul de 40 zile si am stabilit data botezului (10 aprilie) iar apoi am fost si la restaurant si am rezervat o masa pentru dupa botez (nu vreau botez d-ala gen nunta)

incepand de duminica noapte am aftat si noi ce inseamna adevaratii colici ...plansete neconsolabile si asa mai departe ...toata saptamana ne-am lupatat cu ei ...acesta fiind motivul principal al lipsei mele de altfel ...

miercuri am fost si eu la doctor si se pare ca totul este super p-acolo si am intrebat daca pot sa ma apuc de sport, iar asistenta mi-a facut cu ochiul si mi-a spus soptit ca pot chiar sa imi incep viata sociala ...cu sotul ...draguta femeia...dar eu chiar intrebasem de sport...asa ca da am unda verde la ce vrea sufletelul meu, dupa cum s-a exprimat domn' doctor ......pot sa ma apuc de abdomene ...yuppy

tot miercuri am fost cu pitica la oftalmolog ..ii curgea si ei un ochisor ...ne-a dat tobradex si dupa ce terminam flaconul sa ne prezentam iar la control ...aaa...si masaj la ochisor sa se desfunde canalul ...pana acum nici o imbunatatire a situatiei

de vineri am inceput sa avem nishte mucisori galbeni verzui ...si cam multi ...dar am iesit afara ca nu am avut temperatura ...

foarte frumoasa vremea ...in sfarsit a venit primavara!!!!

azi am fost la tara la bunici sa isi vada stranepoata ...foarte frumoasa plimbarea ...placut la pitica ...

pe mine m-au ajuns toate oboselile ...pur si simplu vreau sa dorm o noapte intreaga ...offffffff....mama denaturata ce sunt ...

trimit si revin dupa baita piticii cu restantele ...pupacesc fetele



_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

salut! Si eu am un maaaare dubiu cum sa o imbrac pe buburuza. Azi chiar am exagerat de gros, de teama vantului, si uita-ne acasa cu fata transpirata si ne incaierase de mama mama. Belea cu vremea asta! Chiar nu stiu cum s-o dau.Pana la urma tot raul spre bine ca i-am dat sa pape, m-am milkuit... si in mall.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

SALUTARE DE LA MARE!

azi am fost in parc, o calduraaaaa, au fost 22 gr

ne-am imbracat cu bluzita si bluzon , dupa caream dat bluzonu jos si caciula ca ma incinsesem eu daramite copilu

pe urma i-am pus caciula iar ca pe malul ghiolului batea vantul
trebuie sa=i cumpar ceva subtirel, gen sepcuta, ceva ....

a fost o zi superba
fetele si pufuletii

Dana, mamica de Dragos Andrei (27.12.2009)
http://picasaweb.google.com/dandana.grigore/DragosAndrei#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

am pus si pozici de la plimbareala

mai nou cand il vadca sta si vb singur, daca ma duc sa vb cu el incepe sa planga..........mama zica ca vrea sa-l iau in brate, voua vi se intampla?

decenuela si noi ne uitam la pereti si in gol asa........ nu prea are el treaba cu jucariile, pe cele de la balansoar nici nu le baga inseama deloc

adina bulina un pt Maria si unul pt mamica puternica, ma bucur tare mult ca sunteti bine

aaaa si era sa uit

de doua zile nu mai avem colici


sa ne pastram bunele obiceiuri

Dana, mamica de Dragos Andrei (27.12.2009)
http://picasaweb.google.com/dandana.grigore/DragosAndrei#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

buna seara de la jiji & co

noi am av o zi plina. am fost in mini prix in otopeni....tati si-a luat o tona de blugi eu niste chestii..sport..o pereche de adidasi f faini iar lui jiji papucei..mortali si un costumel de..mariner...pt la vara. erau chestii mai mult pt fetitze.

jiji a dormit in marsupiu si erau chestii dragutze dar era de borfaial si probat asa k..am luatr doar ce credeam k e ok...am ajuns pe la 1 juma...era lihnit matracucul...:D....dupa amiaza am fost la aer la matusa..tamara..a dormit.

io nu-l infofolesc...e calit...larisel..da dau drumul la fereastra cu jiji in camera dar si peste zi stam cu fereastra deschisa...e ok.

cris,d....eu numar intervslul dintre mese din momentul in care termina de papat si adoarme..pana se trez din nou..ca si jiji se pierde la tataiala. ieri am baut o bere...cred ca l-am drogat pe jiji de aia a dormit...

cris-mario..da ce harnicutza..gradinaritza noastra

acu papa..mai adoarme,,mai suge...




Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....tot 9, LA NAIBA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Haideti sa va dau site cu multe lucruri interesante despre lactatie promama(punct)ro. La sectiunea consiliere in alaptare, intrebari si raspunsuri, gasiti cateva raspunsuri la intrebarile voastre, cel putin pt. mine au fost.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Larisel, multumim de capitol
..mamica organizata!

Adina, si eu sunt rea de somn..cateodata imi spun in minte ca nu-s o mama buna, ca daca-s obosita ma enervez f usor si...si nu mai spun..
Chiar o sa ma uit pe saitul cu invitatii, daca vreau sa cumpar invitatiile de acolo in cat timp le am??

micki_mica, chiar e simpatic blondinu' tau
si mamica la fel

evyme...din pacate nu am putut vizualiza prea bine pozele tale ca nu-mi puteam lua ochii de la decolteul tau ...sexy mama! ..si tata..

_
AMR 6..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)






Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului

"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



cu intarziere...

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor acestei ssaptamani!!!



_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput