sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Conchita, multa sanatate! Totusi nu zice dr-ul nimic legat de febra?



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Lala, tin pumnii sa ramana asa!

Conchita, multa sanatate, ai mare grija de tine! Afirmatia lui Scarlett este preferata mea de cand aveam vreo 13 ani :-)

Eu una ma simt foarte obosita, nu stiu de ce, in ultimul timp sant fara vlaga, mereu am ceva, ba o migrena, ba cea cu stomacul... o fi de la oboseala, sau ceva carenta de vitamine, nu stiu... Duminica plecam intr-un fel de concediu, pentru o saptamana, avand si fata vacanta de Paste. Sper ca ne vom recrea cat de cat, cu toate ca nu am asteptari pra mari in directia asta.

In rest va urez la toate o zi optimista, insorita, cu copilasi fericiti si mamici la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Alice, de o saptamana ma chinui sa te sun, si e ca la nebuni aici!
Abia astept sa ne vedem! yupiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Ce zice ex-ul despre mine? Nu-mi fac iluzii: Baba Cloanta Cotoroanta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

Laura sata inseamna ca nu isi va vizita copilul?
Tin pumnii sa nu faca recurs nici acum, si nici mai tarziu!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert


Nu cred, eu cred ca inseamna doar ca a fost sfatuit de avocat sa lase lucrurile asa. Daca ar fi insistat acum, Laura putea sa solicite vizita lui doar la domiciliul copilului etc (cu sanse reale de succes, intrucat s-ar fi folosit de dovezile de violenta si comportament nepotrivit aduse la divort).

El oricand poate introduce actiune judecatoreasca impotriva Laurei ca sa-si obtina drepturile de vizita, si unde dovezile Lalei pot sa nu mai aiba acelasi succes. E de asteptat s-o faca odata ce dosarul initial este inchis. Sau poate ca e si copilasul prea mic...dar odata ce face 3-4 ani, cam orice tata obtine in instanta dreptul de a-l vizita, nu va faceti mari iluzii ca nu va fi asa, in plus dovezile de la divort se dilueaza in consistenta.

Conchita
, eu nu prea inteleg cu febra asta, sigur e ok? A trecut cam mult timp de cand nu esti bine. Eu una incep sa ma ingrijorez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20

fetelor sunt un pic happy,
Am aflat ce v-a fi scris in hotarare:
-desfacere casatorie din culpa lui exclusiva
-copil incredintat mamei(adica mie)
-pensie alimentara 120 RON
-revenire la numele anterior casatoriei
SI DE PROGRAM DE VIZITARE NICI POMENEALA...(ca nu a cerut doar nu ii dadea instanta asa de pomana)
Doamne ajuta sa nu faca recurs sau alt proces si sa ramana asa...


wow, bravo, felicitari!! ma bucur enorm pentru tine ca ti-ai eliminat un stress major, te-am citit la subiectul tau si stiu ce ti-a facut...totusi, nu pot sa pricep cum nu l-a interesat sa-si viziteze copilul...incredibil...

Adinag, Gabi, Adina Iulia, multumesc, o sa fiu ok, e gripa cred...trece in 7 zile cu sau fara pastile, parca. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Citat:


Adinag, Gabi, Adina Iulia, multumesc, o sa fiu ok, e gripa cred...trece in 7 zile cu sau fara pastile, parca. :-))



Nu Conchita, cu pastile trece in sapte zile, fara, dureaza o saptamana

Eu va tot citesc si va citesc, dar ma urnesc greu cu scrisul.

Lala - ma bucur pentru tine ca incep sa se aranjeze lucrurile asa cum iti doresti. E foarte posibil sa fie asa cum zice AdinaIulia, sa ceara mai tarziu programul de vizitare. Insa, e la fel de posibil sa nu-l intereseze deloc acest aspect. Exista si "tati" din astia.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel03 spune:

Exista si altfel de "tati".
Ieri am avut o conversatie hot cu ex-ul (nu stiu de ce, ca din astfel de discutii n-am castigat niciodata), in care-l intrebam daca nu-l ia pe baiat la el cateva zile in vacanta de Pasti. Si el imi raspunde ca acest lucru se va intampla foarte greu, "de preferabil deloc", intrucat are copil mic(9 luni) si nu le poate face fata la amandoi.
Vreau sa emigrez, sa fie imposibila (re)vederea lui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Lala, am apucat sa citesc tot subiectul tau (am pierdut firul chiar cand te pregateai pentru prima infatisare). Zau ca nu stiu, cum esti asa de curajoasa sa stai cu el in acelasi oras si chiar in aceeasi tara. In locul tau m-as gandi serios la emigrare si nu as spune la nimeni unde m-am dus. Si acolo sa-l ia naiba cu berea si cu prietenii. Tare mult m-am regasit in povestea ta, doar atat, ca al meu nu ma batea, si cand a ridicat prima oara mana la cea mica, am fugit din casa cu copii cu tot. In momentul in care am inaintat divortul (peste 2 saptamani) stateam deja la mama mea, si aveam loc unde sa ma mut in capatul celalalt al tarii. Dar la nevoie mare nu ma opream pana-n austrlia sau noua zeelanda, cu copii cu tot.
Ceea ce pot sa-ti spun, cand ai sentinta definitiva, fa-ti bagajele si du-te cat mai departe. Omul asta n-o sa-ti dea pace. (sper sa gresesc, si sa nu se intample asa!!!)

Brotacel

Conchita, totusi asta dureaza mai mult decat 7 zile si mai mult decat o saptamana

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Gagici, va pup. Lala nu stiu cum rezisti!
Happy . Conchita, fa-te bine odata!!!

Va pupam si aveti grija de voi

Mergi la inceput