sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Casandra, crestere mare minunilor tale, si sa fie la fel de cuminti!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Citat:
citat din mesajul lui conchita


adina, nu iei spatiul, tu scrie ca nu stii ce bine faci. mai e Adina Iulia intr-o casatorie de succes de-a doua,


Adica eu? Neh, nu eu , poate si eu, dar mai incolo, peste vreo j ani. Deocamdata sunt adepta relatiei cu o implicare relativ limitata din mai multe puncte de vedere si vad ca modelul acesta e mai ok pentru fii-mea (si pentru mine din mai multe considerente practice), dar daca ea nu ar fi avut o legatura atat de stransa cu tatal ei, probabil ca as fi luat in foarte serios varianta casatoriei.

cred ca de Yasmine era vorba cu casatoria a doua de succes?


De succes da, dar number 3 nu a doua, a doua a fost cea de cacao rau de tot, prima a fost ok, numai ca am fost noi prea tineri, si neavand copii, a fost mai simplu sa ne despartim, decit sa ne spargem capetele. Culmea e, ca nu am avut copii cu primul sot, casnicia neprotejata durand 5 ani, relatia 8, dar dupa divort, ambii am avut copii cu urmatorii parteneri.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia



Daca intreba cineva si eu sunt la a doua casatorie de succes...momentan. Sper sa nu ma regasesc pe DC peste vreo 10 ani la a treia casatorie de succes.

Citind aici despre ecsii vostrii si aducandu-mi aminte si de al meu acu' cateva zile imi venise ideea infiintarii unui website: MOST UNWANTED. Adica un website unde sa publicam poze, masuratori, descrierea motivului de divort, etc sa nu se mai friga si alta dupa noi. Ca eu cand ma gandesc la cele ce au urmat si vor urma dupa mine ma doare sufletul pt ele. Stiu ca is diabolica, si mai stiu ca e ilegal, dar nu pot sa nu ranjesc timid cand vad vreo actuala de-a ecsului meu cum e tare mandra de achizitia ei, cum imi declara ca ii va fi o mama vitrega perfecta fiului meu (hehehe, s-a intamplat cand am iesit la cafea cu una fricoasa ca inca sar pe ecsul meu cand viziteaza baiatul) si cum dispar in ceata cand inteleg care e problema cu el.

Va pup, spor la amenajari.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)


Ecsu meu din fericire nu mai poa sa nefericeasca pe nimeni deocamdata, ca e sub cheie la psihiatrie, dar mi e idee rea, sa stii. O sectiune "Ecsi de care sa va feriti!" .

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Revin dupa ce prestez niste servicii private :))
Va pup pe toate, v-am citit dar nu am avut timp sa raspund.

ADOR IDEEA UNUI WEBSITE DE WARNING CONTRA ECSI.
Pe al meu nu l-ar mai lua nici naiba, desi aparent e frumos, inteligent, educat si..... nah tot ce m-a prostit pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Adina eu vorbeam din perspectiva mea unde ecsul are muuuulte "bube" si nu zic doar eu asta ci au ajuns si altele dupa mine la aceeasi concluzie, un prim indiciu ar fi: are 35 ani, locuieste cu "mami" si e barman. Asta n-ar fi nimic insa mamica lui ii arata drumul in viata constant. A dormit cu ea in pat pana la 18 ani (deci uite ca se poate) eu asta am aflat ulterior.

Si mai vorbeam din perspectiva femeilor batute, citeam de Lala, noideea, pai sincer, nu stiu care femeie o sa vada ceva pozitiv in abuzul fizic si psihic.

Gabi super fantezii. Imi imaginez cum era sa ti le ceara un om beat. Yuck!

Yasmine iti cunosc povestea si te admir pe tacute.

De fapt cam cunosc povestile voastre, mai putin a Conchitei, ori am ratat eu povestirea, ori e ea mai secretoasa. Insa pe ea si pe Adina le admir profund ca au mentinut o relatie civilizata cu ecsul. Si eu am incercat...

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Luna1...nu neaparat ca vad ceva pozitiv in abuzul fizic si psihic...dar multe se complac in situatie.Bunica mea de exemplu se complace inntr-o situatie asemanatoare de o viata.O prietena accepta de vreo 5 ani teroarea psihica la care o supune sotul ei si nici nu vrea sa auda cand incerc sa-i spun ca nu e normal ce se intampla la ei in casa...dar fiecare alege ce doreste pentru el.
Eu am ales sa ies din "casnicia" care m-a chinuit atat de mult pentru ca am fost slaba si am permis sa se intample tot ce s-a intamplat,iar acum sunt plina de resentimente din cele mai urate,pentru ca am incercat in ciuda problemelor care au fost intre noi sa pastrez o relatie amiabila intre noi in interesul copilulul si el inca o data si-a batut joc,m-a considerat proasta si slaba dar mai ales nu l-a interesat ca si-a facut copilul sa sufere chiar a zis ca venea sa-si vada copilul doar ca sa ma vada pe mine ca el pe mine ma vrea inapoi,eu acum sincer spun il uras.
A si nu stiu daca am spus el deja e cu o alta,o tipa cu care a mai fost cu ani in urma,o tipa care ii cunoaste defectele...


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Poze
Povestea nasterii

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!
E o nebunie sa urasti toti trandafirii,doar pentru ca te-a intepat un spin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Multumesc din suflet pentru gandurile bune..
Momentan ma concentrez pentru vacanta de Paste, nu ca as face mare lucru, mergem la Bucuresti la parinti mei. Deja fac planuri de vizitat muzee, stat in parc cu orele, vazut prietene, iesit prin cluburi . Deci stat cat mai putin acasa cu ai mei ca asa este sanatos .
Noua ne place sa calatorim, adica mai mult mie, ca inca am probleme cu juniorul la drum lung... cand ne reglam financiar si vine vremea buna poate mai iesim din Cluj, macar pana la Oradea unde am prieteni.. aviz Daria si Gabi
Despre exul eu nu am ce sa zic.. nu exista nici un fel de sentiment/resentiment... vorbim extrem de rar, nu-l intereseaza juniorul, intreaba si el asa de 2 ori pe an ce face.... si nici nu astept mai multe de la el.
Ma duc sa mai citesc din urma, mai am inca 4 pagini...

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Pai da, facem un drum clujence si oradence unele spre celelalte, un meeting ar fi super.

Pana la urma tot ar fi fain un site al divortatelor, pacat ca nu ma pricep sa fac unul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Morgano
Pana la urma tot ar fi fain un site al divortatelor, pacat ca nu ma pricep sa fac unul.


am promis, o sa ma tin de cuvant. curand curand. pana atunci, intalniti-va voi clujencele si aradencele. :-)

si poate si canadiencele cu americancele?


nimic-Mile, ramas bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui Morgano
Pana la urma tot ar fi fain un site al divortatelor, pacat ca nu ma pricep sa fac unul.


am promis, o sa ma tin de cuvant. curand curand. pana atunci, intalniti-va voi clujencele si aradencele. :-)

si poate si canadiencele cu americancele?


nimic-Mile, ramas bun


Canadiencele cu americancele SI CU bucurestencele va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

incepe sa fie tot mai misto aici la voi

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput