sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Fetelor, va pupam.

Sotul meu, viitorul ex, s-a intors din concediul lui de o luna jumate. A ramas cu gura cascata de modificarile pe care le-am facut in casa, zice ca nu stie de unde am atatea resurse sa ma duc si la birou sa cresc si copiii atat de frumos (a ramas impreionat de performanta mea de le invata sa vorbeasca in acelasi timp in romana si in engleza) si de a face atatea lucrari si reparatii in casa.

Mi-a adus si cadou, o pereche de cercei cu diamante.

M-am simtit bine.
Pupici

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Citat:
citat din mesajul lui conchita


adina, nu iei spatiul, tu scrie ca nu stii ce bine faci. mai e Adina Iulia intr-o casatorie de succes de-a doua,


Adica eu? Neh, nu eu , poate si eu, dar mai incolo, peste vreo j ani. Deocamdata sunt adepta relatiei cu o implicare relativ limitata din mai multe puncte de vedere si vad ca modelul acesta e mai ok pentru fii-mea (si pentru mine din mai multe considerente practice), dar daca ea nu ar fi avut o legatura atat de stransa cu tatal ei, probabil ca as fi luat in foarte serios varianta casatoriei.

cred ca de Yasmine era vorba cu casatoria a doua de succes?


De succes da, dar number 3 nu a doua, a doua a fost cea de cacao rau de tot, prima a fost ok, numai ca am fost noi prea tineri, si neavand copii, a fost mai simplu sa ne despartim, decit sa ne spargem capetele. Culmea e, ca nu am avut copii cu primul sot, casnicia neprotejata durand 5 ani, relatia 8, dar dupa divort, ambii am avut copii cu urmatorii parteneri.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia



Daca intreba cineva si eu sunt la a doua casatorie de succes...momentan. Sper sa nu ma regasesc pe DC peste vreo 10 ani la a treia casatorie de succes.

Citind aici despre ecsii vostrii si aducandu-mi aminte si de al meu acu' cateva zile imi venise ideea infiintarii unui website: MOST UNWANTED. Adica un website unde sa publicam poze, masuratori, descrierea motivului de divort, etc sa nu se mai friga si alta dupa noi. Ca eu cand ma gandesc la cele ce au urmat si vor urma dupa mine ma doare sufletul pt ele. Stiu ca is diabolica, si mai stiu ca e ilegal, dar nu pot sa nu ranjesc timid cand vad vreo actuala de-a ecsului meu cum e tare mandra de achizitia ei, cum imi declara ca ii va fi o mama vitrega perfecta fiului meu (hehehe, s-a intamplat cand am iesit la cafea cu una fricoasa ca inca sar pe ecsul meu cand viziteaza baiatul) si cum dispar in ceata cand inteleg care e problema cu el.

Va pup, spor la amenajari.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Hai mai Luna, nu pot sa cred!

eu pe al meu il trec la rubrica "Va recomandam"

A facut-o el de oaie cu mine, dar nu-i musai s-o faca si cu alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Luna

Nu-s adepta detaliilor picante, dar nu ma pot abtine.
Exul avea 2 fantezii sexuale, si era tare suparat ca nu am vrut sa aud de ele. (noah si eu, franta tot timpul de oboseala, cu servici, doi copii si un alcoolic pretentios la toate, dar n-ar misca un deget, mai vine si cu pretentii): sa ma imbrac in halat alb (de asistenta) si cealalta era sexul anal Ok, te mai imbraci in halat, mai faci teatru si prostii cand ai chef si timp, dar cand ti-e scarba de omul de langa tine, si nu te atrage fizic, normal ca nu faci nimic sa-l "trezesti". De sex anal nu am vrut sa aud, sunt adepta "exit only" in zona respectiva

Si uite apare o blonda superba gen pisicuta de mall in viata lui. Si culmea, ea e studenta la medicina la asistenti medicali. Si tuburile folosite de durex play sunt un indiciu ca ex-ul si-a gasit visul Dar daca ei ii place, oricum nu eu voi fi cea care o trezeste la realitate.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ciarli, m-ai facut sa ma gindesc mai bine la pat.

Cel pe care il am acum este din fier forjat negru. Cred ca ar fi ok sa iau un suport nou pentru pat si sa tin numai headboard'ul. M-am uitat mai bine la pat cind am fost la Ikea si am zis ca nu merita, se va umple de par de ciine si pisica, va trebui sa aspir materialul mereu.
Am vazut dresser'ul dar era gri in loc de negru, nu am avut rabdare sa intreb daca au si negru in stoc. Imi place cum este facut, linia design'ului.
Dresser'ul are loc numai in fata patului si aveam de gind sa pun o oglinda frumoasa, ovala deasupra lui. Dar am citit ca nu este indicat sa ai oglinda fata in fata cu patul, cica nu este bine la energie.
Ma mai gindesc.
Am iesit de la Ikea cu un scaun pentru biroul lui Sarah, un scaun pentru biroul lui Maya, un covor,un set de pat si o veioza pentru Maya...nika pentru mine :)) Dar am facut curat printre haine, am facut loc si astept sa imi vina inspiratia.

Binecuvintare: am prietene minunate atit real cit si virtual.

De weekend m-a sunat o prietena cu care nu am mai vorbit demult, o tipa fantastica, Stefania, romanca si ea si de aceeasi virsta cu mine. Single mom, ambitioasa si frumoasa. Fiul ei are 15 ani acum. Am stabilit sa mergem amindoua la manichiura si pedichiura intr-unul din weekenduri si apoi la un lunch asa, intre fete.

Morgano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai uite, vezi Gabi, cel mai bun indiciu de ce web-site-ul ala n-ar fi functional: ce tie nu-ti place, alta poate ca accepta cu placere deci totul e variabil

Si chestia asta cu sexul mai e cum e, dar cred ca si cea cu bautura - poate isi gaseste si o partenera de pahar cu ocazia asta!

Hai sa zicem mersi ca si-au gasit linistea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Eu is fericita, ca am fost ieri cu copiii la biserica si au fost cuminti, cuminti. Mai mare dragul. S-au impartasit, am stat pana la sfarsit, am ascultat predica, am stat si la masa de dupa, ba chiar am si strans un pic la sfarsit. E prima data cand sunt cu copiii dupa mine si pot sa stau asa de mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Casandra, scuze, dar eu stiu doar de Calin. Imi spui si mie te rog al doilea copil ce e, fetita, baiat, cati ani are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Andre are 2 ani si jumatate si e baietel. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandra

Andre are 2 ani si jumatate si e baietel. :)


Super, din tot sufletul felicitari!

Mergi la inceput