sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Bag seama ca e tare complicata procedura de selectie...ori oi fi avut eu noroc, dar m-a ferit Dumnezeu de exemplare in cautare de sex si doar sex. Sau poate barbatii de aici or fi altfel, ca mai toti isi doresc relatii stabile, de la o varsta incolo nu prea isi mai doresc doar sex, ci pe cineva compatibil cat de cat...culmea, ei chiar sunt in stare de compromisuri majore, partea proasta e ca in cazurile ce la mai stiu si eu nu e dispusa femeia la compromisuri, nici macar minore.
Chestia asta cu "doar sex" mie imi suna a tipi la vreo 25-30 ani, nedoritori de vreo relatie mai profunda.

Sau poate chiar despre astia vorbiti, de 25-30 ani? Sau poate chiar mai tinerei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Sau poate chiar despre astia vorbiti, de 25-30 ani? Sau poate chiar mai tinerei?


asta nu e topic de adoptii, mai Adina. auzi, si mai tineri de 25? aratam a cougaritze? :-))

este si oferta mare, de-aia e cererea. astia mai maturi se impart si ei in categorii, unii au ramas ca la tinerete, altii vor sa-si traiasca tineretea irosita in responsabilitati, altii nu vor mariaj, ca n-au avut niciodata, altii vor relatii serioase, dar nu se pricep, altii vor relatii serioase, dar is influentati de reguli, de oferta, de mentalitati...pe-aia pe gustul meu mi i-am lasat prieteni platonici, pentru ca ba lipseste una (chemistry), ba ailalta (compatibilitate de situatii, mentalitati sau de scopuri in viata).

io nu zic ca sexul e nasol, zic doar ca nu inteleg casual sex, pentru ca nu mi se pare nimic casual despre sex. cat de horny tre sa fii sa te dezbraci in fata unui strain de la prima intalnire sau, ma rog, de la a treia?! pur si simplu imi depaseste capacitatea de intelegere. corpul nu e asa, dislocat de suflet, ca sa zici ca azi port pantofii astia, luati cu imprumut, si maine pot doar sa sper ca nu m-am pricopsit cu fungus. adica sa nu existe chiar nici o consecinta, nici o urma in inima dupa toate goliciunile astea cazuale...goale de continut? nici singuratatea nu vad cum ar ostoi-o si nici orgasme nu vad cum s-ar capata cu un strain, pur si simplu. ce stie ala ce sunt eu si din ce e facuta inima mea ca sa ma vrea si fizic?? stiu ca-s multi practicanti de sex sportiv, nu vreau sa ofensez pe nimeni, doar ma exprim si eu ca nu pricep si basta.
de-aia ma gandesc, barbatii astia nu simt la fel? pot purta pantofi de imprumut fara tresarire, nu li se imputineaza sufletul de atata lipsa de intimitate in impartirea unei mari intimitati in mod cazual??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

al meu prieten mi-a zis odata cand eram la faza de chat, ca nu suporta si nu respecta femeile care o fac din prima. Si cand ne-am intalnit live prima data am si aplicat regula. De fapt vreo 8 zile m-am tinut tare pe pozitie (noroc cu rusii)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mai mai mai dragele mele, sunt fix in aceeasi situatie cu netu si barbatu. Vaz ca nu m-a saturat maritatul pe net cu exul , am reintrat pe 1 site sa vad ce face marele public si am intalnit pe cineva super-ok fte rapid. Exact genul meu de om, mai putin fizic, dar e atragator per total. Foarte tare. Si evident, in prostia si infantilismul meu am kk tot. Sunt plina de neincredere in toti si toate, in mine in primul rand si m-am purtat ca o magaritza. Putin probabil sa ma scuze, pt ca am cam jignit si spus tampenii. Si culmea e ca e tot din acelasi oras, birourile ne sunt la max. 15 min de mers pe jos, e single, realizat, fte inteligent,.... Asta e, de draq sa fac?

Cat despre sex, am cam aceeasi parere cu Conchita, cu exceptia ca nu
exclud posibilitatea sa imi vina sa mi-o pun cu cineva mai repede decat clasicul. Dar ar trebui sa fie o atractie mare pe toate planurile. Dar pana la proba ceea horny contrarie, raman la ideea ca sexul e implinirea si a ceva sufletesc si mental.

Revin ca m-am cam trezit cu filosofii de dimineata si am de lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Deci e cazul sa-mi numar si eu binecuvantarile. Din fericire, din pacate? Inca nu m-am dumirit, dar macar o sa am destul timp sa le descopar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:



Happy, Adina, am lesinat de ras cu cotaitul vostru. Ce bine ca v-am gasit bine.
Io nu stau acu' sa va spun ce de-a belele am avut in ultima saptamna. Mai stau sa ma linistesc si va povestesc.

Pupici la gagici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Binecuvantarea mea azi e ca am iesit sin spital. De martea trecuta am fost cu Mara in clinica de pediatrie, a luat un RSV-virus, si a facut o brosita acuta, cu inceput de pneumonie. Dar de azi suntem din nou acasa, suntem mult mai bine.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Yasmine, sanatate multa micutei tale dragi! Ma bucur ca este bine acum, cred ca ai fost tare speriata...

Adina-Iulia tipu avea 41 de ani. Ma mai uit si eu la astia tinerei citeodata (am un personal trainer ca un semi-god mmmmm!) dar doar ma uit, atit

Conchita ma bucur ca mi-ai scris despre dating. Eu sint nou-nouta in scena de adult dating si naiva rau. Dar mi-am propus sa perseverez si sa am fun in tot procesul asta de a gasi un partener potrivit. Chiar ma gindeam la o agentie selecta de Matrimoniale, o agentie care ii pureca pe clienti si are oameni de calitate. Stiu ca o sa coste, dar sint gata sa o fac si pe asta, mi-ar da liniste sa stiu ca persoana respectiva a trecut niste teste (politie, financiar, emotional) si ca este doritoare de relatie si nu de ceva pasager.

Mihuta tu numara-ti binecuvitnarile in fiecare zi si o sa te simti mai bine, garantat. O sa vezi ceea ce ai si o sa dispara tendinta de a te uita la ceea ce nu ai (si a te simti negativ pentru lipsa acelui lucru in viata ta).

Gaby_K imi place cum povestesti. Esti haioasa si pozitiva!

adinag Maya, fata mea cea mica are un ritual de a se duce la matusa mea sa doarma in fiecare vineri noaptea. Si are acolo un rind de haine intr-un dulapior. Simbata ma trezesc devreme si o duc pe matusa mea la munca asa ca se potriveste foarte bine.

Ciali sint aici cu un umar virtual.

Am avut un weekend frumos si plin. Simbata Maya a fost invitata (pentru Duminica) la un play day la o prietena pe care Maya a invitat-o atunci de Valentine's day la play day acasa la noi.
Mi s-a parut foarte buna ideea de play day pe care am avut-o pentru Valentine's day. Le-a dat ocazia parintilor sa vina acasa la mine, sa ma vada in postura de mama si gazda, sa aiba incredere in mine si sa isi doreasca prietenia dintre Maya si fetele lor. De atunci Maya a fost invitata pe rind la toate fetitele invitate de noi, a petrecut zile frumoase cu ele separat de scoala si day-care.
Duminca dimineata m-am trezit, am dus ciinele in parc si apoi am facut cupcakes care mi-au iesit perfecte! Le-am facut in asa fel incit sa fie plate la partea de sus (nu le-am umplut prea tare inainte de a le baga la cuptor si au crescut pina la margine, cu o usoara umflatura). Le-am imnuiat in icing pe care l-am incalzit usor si au format o suprafata neteda si perfecta. Icingul l-am facut in culori pastelate, cu o singura picatura mica-mica de colorant. Roz, portocaliu si bleu. Le-am decorat cu fantezie cu icing alb, foarte subtire si cu modele feminine. Le-am pus in platoul etajat, pe partea de sus i-am legat o panglica galbena cu polka dots.
Mamica fetitei gazda a ramas cu gura cascata iar cind am ridicat-o pe Maya mi-a spus ca a mincat 3! si ca sint minunate. Mi-a spus ca le-a pozat din toate unghiurile, asa de entuziasmata a fost de ele. M-a intrebat daca as dori sa ii fac citeva si ei cind o avea party'uri sau aniversari. I-am spus ca ii fac cu placere, sa imi spuna din timp.

Cit timp a fost Maya la play day, am lasat totul balta acasa si pentru ca vremea era superba, am luat ciinele si pe Sarah si am fost in padure, la hiking (drumetit?!). Am urcat si coborit pe dealuri si am lasat ciinele sa alerge prin riu.
Iubesc Toronto cu pasiune, poti face atit de multe lucruri interesante in oras. Chiar si hiking prin padure, in mijlocul orasului!

Va doresc tuturor o zi minunata!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am gasit o www.flickr.com/photos/ls_cupcake_cafe/3034904063/" target="_blank">poza asemanatoare cu ceea ce am facut eu Duminica. Bineinteles ca ale mele erau mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Happy Prajituricile sunt superbe!!! Care e diferenta intre cupcake si muffin?

E nasoala perioada cautarilor pe net, am trecut prin multe, si va dau un sfat: sa nu va intalniti niciodata cu cineva pe care nu l-ati vazut macar in poza sau pe webcam. Am patit-o, si nu stiam cum sa-i spun ca e dezgustator de urat si de scarbos

Morgano da chiar asa ai stricat totul? Sau numai ti se pare tie?

Ciarli... un umar si de la mine...

Yasmine multa sanatate bebelinei!!!!

Pupici la mamici si la anexele din dotare

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput