sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

totusi care-i faza cu "hump your leg?" ce inseamna chestia asta? vezi, daca mie nu mi-a propus-o nimeni, habar n-am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

E o chestie timpita dupa parerea mea. Ciinii fac asta, dau din cur pe piciorul unei persoane.
La inceput am crezut ca este o gluma "la moda" de care nu ma prind, apoi mi s-a parut bizar rau mai ales ca a repetat-o de vero 10 ori :))

I-am spus ca nici macar ciinele meu, Charlie nu face asa ceva. la care a spus in extaz "lucky Charlie to have an owner like you"...

Vreau un barbat normal. Exista?



Edit: Faza din filmul American Pie 1 (cred) este cind tipul adolescent care incearca sa se descopere sexual, vine acasa si gaseste pe masa din bucatarie un pie caldut, pus la racit. Si cum se gindea el la sex toata ziua, baga degetul in centrul pie'lui sa guste si simte umplutura calduta dupa care se gindeste: gaura, caldut... se suie pe masa si...pie'ul in extaz. Atunci intra taxo in bucatarie si fii'su plin de pie...acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da exista. Probabil. Posibil. Sper adica sa mai existe acolo pe undeva

Adina, cateii cotzaie Toti cateii.
Catelusa mea il cotzaie pe Nemo de plush

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

hahhahaha...nu stiam cuvintul in Romaneste... multumesc, Daria! hahhaha... dar ce urit suna "pot sa te cotai"... haide mai ca merit mai mult

Charlie are un urs mare de plus pe care il cotaie, il ascund mereu sub pat si le-am spus fetelor sa nu se joace cu el ca este amanta lui Charlie. Si pisoiul ia la rind ursul citeodata...hahhaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ahh,m-as fi asteptat la multe, dar sa insemne asa ceva... nici ca mi-a trecut prin cap.

Happy, pai daca deja ai un caine, la ce ti-ar mai fi folosit al doilea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Pai nu imi mai trebuie inca un ciine, de-aia i-am spus "mars!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

ouch asta a fost bunaaaa!!!!
si da, exista barbati normali...
sa va zic o faza, apropo de anormali...
am cunoscut un tip pe net in urma cu vreo 3 ani. povestim, la un moment dat ne dam seama ca sta cu vreo 3 blocuri mai incolo. Ma invita la el cica sa-i fac o supa... la care incerc si eu sa propun alta locatie pt prima intalnire, dar el nu si nu, hai la mine.
M-am enervat si l-am intrebat direct: mey, ce vrei de fapt de la mine? Mi-a zis la fel de direct: vreau sa te f....
Si atunci i-am zis frumos: auzi, daca eu ma culc cu tine, tu te vei simti bine si obtii ceea ce vrei. Insa eu nici nu obtin ce vreau, si poate nici nu ma simt bine. Atunci unde e castigul meu?
Culmea, badaranul a crezut ca ii cer bani

I-am explicat totusi ce caut eu (cautam un partener de viata) si daca el vrea doar o bucatareasa cu care sa mai faca si sex, a gresit adresa.

Oricum, pe site-urile astea exista multi idioti, trebuie sa ai mare noroc sa dai peste cineva cu picioarele pe pamant si cu capul pe umeri, si sa nu fie nici insurat, nici gay...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Vaaai, Happy, cum sa-ti zica asa ceva? Mie una mi se pare bleah tare. Ce idiot, scuza-ma, dar asta gandesc. TU meriti garantat cu totul altceva!

A propos, si motanul nostru facea asta, cu toate animalele de plus ale Jasminei cae aveau cat de cat o dimensiune aceptabila, incat nu pricepea fata de ce le spalam non-stop. De cand ne-am mutat si are posibilitatea sa iasa afara, in libertate, s-a lasat de obiceiuri din astea :).

Acum fiica-mea e la tatal ei, de ieri dupa masa pana maine pe la 18. A durat ceva ani pana a inteles tati al ei ca e necesar sa-i mai faca si o baie cand sta acolo, venea fata acasa cu parul incalcit, de multe ori cu aceleasi codite cu care plecase, mazgalita, ma speriam . Intre timp ma suna sa ma intrebe daca trebuie sa-i faca baie, parca nu ar sti deja.

Am o intrebare pentru mamicile ai coror copii (copil) este ca la noi si la tati in week-end: copiii au acolo haine sau le faceti voi pachetul cu toate?

Va doresc in continuare un week-end placut si mai calduros decat lanoi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Fii-mea are haine in 4 parti: acasa, la taica-su, si la cele 2 bunici. si-si alege locul de innoptare dupa bunul sau plac (ce-i drept si-l alege mai mult dupa programul meu, daca eu nu sunt in tara atunci trebuie sa-si aleaga alta locatie) - dar s-a obisnuit asa, chiar vad ca ii place, la fiecare locatie are atractii diferite (ex eu i-am scos acasa toate programele de desene animate asa ca abia asteapta sa mearga la una dintre bunice sa mai vada, etc)

Se mai intampla sa mai purtam haine dintr-o parte in alta, dar doar daca sunt ceva de neinlocuit (ex costumul de balet etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

oho, ce dureri in coaste am si io cu dating asta, specimene inspiratoare de nuvele dupa specimene inspiratoare de telenovele! barbati normali nu visez, ca ma stiu anormala. dar unul anormal la cap tot sper sa intalnesc.

mai intai pentru Daria: tanti aia face educatie copiiilor?! din ce, din plastilina? nota doi.

Happy, astia mai avuti material asa sunt invatati cu pipite sub 30 de ani care da, fac sex la prima intalnire. de la cele trecute de 30 se asteapta ca de la a treia intalnire, gata, tzup intre asternuturi. ca sa-ti raspund la intrebare mai intai, da, tipul este cat se poate de normal in peisajul actual al datingului, adica el e norma, nu normalitatea ideala, ca sa zic asa. mi-a luat ceva vreme sa nu mai pompez pastile anti-migrene cand am inceput si eu datingul asta in amerika, asta vara. am avut noroc ca mi-am facut prieteni barbati si am aflat teoretic care e treaba, care-s regulile, ca eram absolut picata din pom si mancand banane plescaind. daca adunam la socoteala si diferentele culturale, plus faptul ca la mine a fost premiera mondiala asta cu datingul american, na, iti imaginezi gafe si patanii de stan & bran.

un lucru e cert: daca musiu aduce chiar si cel mai mic a propos senzualo-sexual-trupesc la prima intalnire, io plec, il tai de pe lista si pa. nu conteaza cum arata si ce are in cap, pur si simplu. mesaj mai clar ca asta legat de care-i sunt intentiile nu exista. femeile obisnuiesc sa brodeze pe mesaj inutil- vai, o fi reactionat asa ca oi fi fost io zana zorilor. nicidecum, adevarul e ca asa reactioneaza cu orice femeie atractiva. unele incearca sa ii forteze pe macho astia la relatii, ceea ce mi se pare munca de sisif: mesajul e clar, ala vrea friends with benefits, ti-a zis-o direct de la inceput, deci nu e boyfriend material clar.

trei telefoane a treia zi dimineata e prea mult, stii de ce? regula e sa sune in 24 de ore (nu am facut eu regulile astea, si eu protestez la ele, doar va zic care sunt dupa cum le-am aflat). pentru ca un barbat care te place cu adevarat si e sincer interesat de tine ca femeie, nu ca purtatoare de vagin si-atat, sta cu teama sa nu para prea insistent si sa te indeparteze din prima, parand prea needy. deci ala care te place, pastreaza masura, care masura tine de regulile bunelor maniere. in cazul tau, Happy, presupun ca erai la job, ala acasa, iti dai seama clar ce lipsa de respect sa te deranjeze de atatea ori cu invitatii sa chiulesti, mesajul fiind ca ce faci tu nu e important, mai importanta e placinta lui si faptul ca e horny.

alt semnal periculos: cand te indeamna, din prea plinul elanului amoros, sa-ti neglijezi copiii, chiar si pentru un minut. legenda urbana pe-aici e ca mamele singure sunt cam usoare si nu-s intr-adevar mame bune, pentru ca-s multe povesti cum isi plaseaza copiii pe te miri unde sau ii cara dupa ele la intalniri cu necunoscuti care au si ei copii, doar-doar or capata a little action. asa ca, atunci cand eu am zis clar ca pot sta la o cafea doar pana la ora 6 fix si au inceput lamentarile ca vai ce discutie interesanta, hai mai stai, hai suna ca intarzii, copila ta e mica si nu stie ceasul, atunci mi-a sunat alarma la numitul ceas si am plecat chiar mai devreme.

si ar mai fi, daca te/va intereseaza, aflate the hard way cateodata, dar utile sa le stii mai bine din experienta altora, decat din cea personala.

inainte nu stiam regulile si nu le-am respectat din ignoranta. acum le stiu si le ignor din intelepciune. common sense e calea, plus ascultarea instinctului care iti sopteste pe silabe cand un musiu nu te respecta, nu este interesat decat de unul-doua lucruri, este self-centered, nu stie sa asculte, face parada cu de-astea materiale, este patronizing, pushy, control freak, etc.

Mergi la inceput