sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Adina, chiar ca a fost concediu de cosmar !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

binecuvantarea mea din aceasta saptamana: nu mai trebuie sa ma trezesc la 6 dimineata s-o aduc pe fiimea langa mine in pat. Isi pune mobilul sa sune si vine singura

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ooo, da binecuvantarile
Si cei care ne fac sa uitam de ele

Aseara, in parc, lume veche si lume noua.
Duoamna profesoara incepe sa povesteasca - e prima data cand o vad eu personal pe acolo - fi`sa de-o varsta cu a mea - ele jucandu-se cot la cot - deci incepe duoamna sa povesteasca despre un copil care vai de capu`lui, provine dintr-o familie d`aia de destramati, divortati etc etc etc.
Toata lumea amuteste
Si eu prind grai si-i spun frumos sa fie fuoarte, fuoarte atenta si sa-si strige copila, ca sta langa un copil d`asta vai si-amaaaar

Morale della storia: am cel mai cel mai cel copil, da ? Sa fie clar

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Daria, Giulika este un copil super din toate punctele de vedere iar tu esti o mama extraordinara!

Eu i-as fi spus tipei ca nu se stie cum le aranjeaza viata si poate si ea sa intre in gasca mamelor singure... Never say never. Dar o lua ca pe o amenintare si mai bine las-o on ignoranta ei si lumea ei "perfecta" de cuplu in bliss.

Eu sint suparata astazi. Binecuvintare: fetele mele, viata mea ordonata, primavara.

Am intilnit un tip pe un site de ...baking, pasiunea mea. Am vorbit prin mesaje, apoi la telefon. Apoi ne-am intilnit alaltaseara la o cafea. Tipul ok la primavedere, tall dark (hair) and handsome. Imbracat cu gust, manierat, scolit, citit, confortabil financiar, glumet si foarte placut impresionat de mine. Am stat la o cafea la Starbucks de la 7:30 la 9:30, fetele erau la matusa mea. 9:30pm era cam tirziu pentru ele, dar mi-am zis ca o data la luna este ok sa fiu mai libera in program. Deci ce s-a intimplat a fost de exceptie.
Am discutat despre orice, potriveala de interese, chimie girla, toate ok. Poate prea ok... Apoi tipul m-a sunat noaptea sa imi spuna ca a ajuns ok acasa, daca si eu sint ok. Eram in pat, ne-am urat noapte buna si am adormit gindindu-ma ca...woww... mai sint si barbati normali pe lumea asta.
Dimineata m-a sunat de trei ori, intrebindu-ma de fiecare data sa las balta munca si sa ma duc la el acasa. Mi-a dat adresa, ceea ce mi s-a parut cam ciudat asa, din prima... I-am spus ca nu pot, a insistat. Ca imi face un strawberry pie si ca sa vin sa imi spun parerea de creatia lui. Stiu ca este ok financiar, i-am google casa (la lac, mare, cu pamint ca la ferma) dar de ce naiba nu e la munca ziua, joia...
A tot insistat sa vin neaparat atunci. I-am spus ca nu este graba, ca ne putem intilni de weekend, pot aranja cu sitter pentru fete. El...nu si nu... ca in seara aia, sa las fetele iarasi la matusa mea, ca le trimite el dinner prin delivery si sa nu imi fac griji, ca el vrea sa fie cu mine.
Eu...am spus ca este ok sa ne intilnim de weekend, doua zile dupa aceea (nu mi s-a parut exagerat de mult), chiar Vineri sera imi puteam face timp. El... cica am issues...
Ah... si tot timpul asta ma tot intreba a gluma "Can I hump your leg" care la inceput mi s-a parut funny, dar dupa aia am inceput sa ma enervez.
Pina la urma i-am spus sa se duca hump the couch ca un ciine in calduri si sa ma lase in pace ca ma dispera. El ma intreaba insistent sa merg la el acasa pentru sex la a doua intilnire si tot eu am issues ca ii spun "nu"??... La dracu' ca nu mai inteleg nimic din toata treaba asta cu dating!

Mi-a spus sa il sun atuci cind o sa imi fac timp real pentru el, numai pentru el iar eu i-am rapuns sa nu stea sa astepte telefonul ca nu va veni niciodata pentru ca nu am avut din partea lui nici un pic de intelegere, numai demands asa ca eu ii spun pas si gata. Good luck si bye!

Imi vine sa rid si sa pling, e ridicol ce mi s-a intimplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Acum, ca sa vad partea plina a paharului: sint irezistibila



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Pai Happy, poate tot o binecuvantare (mai ascunsa ) e si asta, ai avut si un date reusit si suficiente motive sa nu intri intr-o relatie cu final garantat nefericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pacat de strawberry pie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

O sa asociez forever Strawberry pie cu "Can I hump your leg?" si o sa mi se taie pofta sau o sa ma faca sa zimbesc...

Hahahah...mi-am adus aminte de faza aia cu pie in filmul "American Pie"...hahhahaha...poate de-asta o tot dadea intr-una cu pie'ul lui :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Happy, trebuia sa ii zici ca esti on a diet si ca trebuie sa il suni pe Dr P sa il intrebi daca ai voie la pie si la humping in the meddle of the day :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Maru, pai cred ca aveam voie, ca mai intii savuram pie'ul si apoi consumam caloriile cu hump'ul


Mergi la inceput