sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Gata mielu'? pasca? cozonacii? ouale vopsite?

Fetelor, sa aveti parte de Sarbatori de Paste minunate, cu mult soare, zambete, liniste si bucurii! Si sa va aduca ...un cadou pe masura!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Va dorim din sulfet un Paste fericit cu multa lumina si iubire in suflete.
Noi am fost la slujba greco-catolica din motive de ora si putut sa luam Pasti, dar a fost frumos, enorm de multa lume cunoscuta, am cam inghetat, dar a meritat.
Eu am lucrat toate cu fetele pe langa mine sau in camera lor, am invatat in timp sa ma descurc singura, asa ca in ultimele 5 sapt. de la marea separare-vanturare nu a fost prea mare noutatea.
Sarmalele sunt bestiale, au mancat fetele de au rupt, a meritat munca, mai ales ca ele au cerut meniul asta. Cozonacii premiera sunt deliciosi, restul d-ale mielului le face mama asa ca de-abia astept drobul. Ouale le-am vopsit in coji de ceapa cu frunzulite decorative, alta premiera reusita.

Va pup pe toate cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

In noaptea invierii/Cind clopotele bat/Va spunem cu drag/Hristos a inviat!!!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Sarbatori fericite si pace in suflete.

Si noi tocmai ne-am intors de la slujba, iar Raul a dat iama in cadourile de la

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Morgano wow ce harnicuta ai fost!!!
Eu nu prea ma laud, dupa plecarea musafirilor mi-a ajuns si sa fierb niste coltunase cu gem... moamaaaaa, ce bune-s!


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Adevarat a Inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Ciarli, multa sanatate si putere, nu stiu cum au venit toate la voi!

Ne-am intors si noi din Olanda, din pacate a fost cel mai groaznic concediu avut pana acum :(

Sper ca ati sarbatorit frumos, eu mai am ceva pasca facuta de mama in frigider, abia astept sa dau iama in ea, ca dupa trebue sa ma apuc de o dieta ceva, musai, ca nu se mai poate...

In rest, mai citesc din urma, daca ma lasa micul terorist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Adina, de ce a fost groaznic????

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Gabi, Floris a facut o enterocolita fff urata tocmai in ziua plecarii, deci a vomat tot drumul. Sa stam undeva, sa ne oprim, nu ni s-a parut ca ar avea sens, pentru ca pana gaseam o cazare undeva, ne invarteam in loc, si el de vomat tot ar fi vomat. Cred ca a vomat de vreo 30 de ori in ziua aia, stateam in masina cu castronasul langa el :((
In zilele urmatoare nu a mai vomat, dar a avut diaree, stare proasta, slabita, nu a mancat nimic, a fost greu. Colac peste pupaza a luat si al meu virusul, si a stat si el la pat, doua zile, tocmai cand nu stateam la rude, ci intr-un bungalow inchiriat.

Ideea cu bungalow-ul era sa avem timp de noi , dar na... Vremea a fost foarte urata, ci si olandezii se plangeau ca asa vreme nu au mai avut de ani de zile. Deci nici nu puteam iesi singura cu ei pe jos (cu masina nu ma incumet pe-acolo), spatiu mic, ploaie fara sfarsit, frig, copiii se plictisesc, cel mic plange mereu si doar daca il atingi din greseala, barbatul trebuie si el protejat ca era verde la fata, deci tine copiii departe de el, imi venea sa-mi iau lumea-n cap...

Au mai fost si cateva mici ghinioane care nu au imbunatatit neaparat situatia, dar asta e...

Urmatorul concediu va fi de relaxare ;) (eu urasc all inclusive-uri, dar dupa ultimul an ne gandim serios sa mergem 2 saptamani undeva, ca ne trebuie urgent odihna si sa nu avem griji). Doar bani sa vedem de unde :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Adina, imi pare rau! Sper ca sunteti mai bine si ce a fost mai greu a trecut!


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput