Copilasi de Iulie - August 2004 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

' cu mandra am luat din luna decembrie in fiecare saptamana cate o fiola de osciclococcinum si nu am mai racit deloc '

ioana- mi-a trimis si mie mama oscilococcium( poate so gasi si aici nu stiu ) dar nu am inteles cum se iau pastilutele astea? O pastiluta /zi ...se inghite... ca se pare ca mamam nu mi-a trimis si prospectul !! banuieste ca eu stiu totsi sincer am pus cutia in sertar sia colo zace .

cu copii ( baietii ) si dorinta lor de 'afirmare' de razboinici - ne bagam si noi ...al meu il aud 'I am the goody' and u r the bady ... kill ... ' dar sunt innocenti - pai ma jucam eu cu pistoalele cind eram mica dar ei acum! Mai bine asta decit altele !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

dragele mele nu va faceti va rog probleme ca uitati de sarbatori din astea. ca imi dau seama ca nici nu-s mari si nici ff importante si nici romanesti . dar de, daca tot are copilul zi de nume... prilej de tratatie la gradi ca sa nu ramana nepupat

si tot io edit: Patrick ma scoate din minti cateodata ptr ca nu accepta nimic. acum de exemplu au venit bunicii sa ii aduca cadou. a inceput sa urle si sa se tavaleasca ca el nu vrea nimic, ca nu ii trebuie... de abia l-au potolit. v-am mai povestit eu ca face asa si cu banii, are o aversiune fata de ei, de craciun a fost un cosmar ca toata lumea vroia sa ii dea si el facea ingrozitor de urat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Mani noi avem oscilo sub forma de fiole mici cu multe granule dulci in ele...duminica dimineatza ne tratam cu o fiola intreaga(trebuie dizolvate sub limba)
Roxi super tare Pat...nu am mai auzit cupil care sa nu vrea cadou de ziua lui...btw de bani,merg cu mandra sa scot de la bancomat...cand a vazut din aia albastrii iau lucit ochii..si a exclamata"mama ce de-a bani mari!"..cunoaste exact valoarea lor chiar si la monede
Aseara am vazut in trei "old dogs" o comedie destul de usurica...
Vivia la tinute,manechiura si coafura ma depasesc cu muult studentele...aa si la telefonul mobil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

mey mi-a iesit o nebunie de mancarica!!..este dementiala..si eu care eram reticenta la titlul ei

in alta oridine de idei..sa va arat ce vreau eu in living (unele piese):

http://www.sortem.ro/pliant/sortem.pdf
gama Largo Classic

edit..cum adica sa se crizeze la cadou??? nu-mi da emotii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

La multi ani Patrick!!!
Daria, vezi ce modesta esti cu Giulia, cica nu stie, nu face etc, pai sa scrie ea singura cantecelul ala...FELICITARI!!!!
Mitzu, si P e la fel.
Rob, imi pare rau de bube.
Alice, bine ca-i mai bine
Gabi, si eu sunt la fel de dezinhibata, numi ca P e din ce in ce mai interesat asa ca am inceput sa ma mai si ascund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, pat! sa fii sanatos si norocos! dumna de pe malu` marii sa`ti traiasca cupiii, sa va bucurati de ei
mey, parerea mea de inginer si mama tocita;)) trebe sa simti cupilu` pregatit sa fle niste chestii altfel or sa`l shocheze si altul va fi impactu` asupra lui
mi`e foamee
edit, si io tot dezinhibata pina cind ma alerga prin casa sa ma apuce de buci;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

..aaa...si eu tot asa ma cam dezbrac fara sa ma feresc..la baie intram unii peste altii..baie cu Luca pina la 4 ani.

Carmen cum merge dansul?

am fugit la FTK..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, o dupaamiaza faina sa aveti ! Nu mi-ai mai spus daca ai rezolvat ceva cu taloanele tatalui tau !
Carmen, hehe, multumim pentru indicatiile pretioase ! Pun-te si maninca ceva, sau esti si tu pe la regimuri ?? Mai fuseshi pe la sala lu'Hitler ??
Tocma am avut o discutie crizanta cu fii-miu care mi-a explicat ca el nu mai stie sa doarma singur !! Daca va vine sa credeti, sa il fi vazut ce lacrimi i se innodau in barbie ... da' nici cu mine in camera nu a dormit, a stat 45 de minute sa se foiasca pin ce m-am ridicat si am plecat !
Mani, oscilo este sub forma de tubuletze cu granule, se tin sub limba, ti-a scris deja Ioana ! Noi am luat din toamna si pina acu septilin si zic ca a fost destul de bine, nu prea am fost preteni cu racelile !!
Mitz, ma bucur ca sinteti ok acum ! Nici nu stiu cum este mai bine sa fii, mimoza sau energic, cred ca undeva pe la mijloc, dar e cam prea devreme pentru copchii astia sa isi dea seama de finesuri si sa reactioneze potrivit situatiilor !! Va pup cu drag ! Si sanatate multa !
Oaaauuu, Roxi, ai un copil care plinge cind i se aduc cadouri ?? Mie nu-mi vine sa cred ..

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Carmen
La multi ani Pat! Sa va traiasca voinicul Roxi!
Stai sa vezi cand s-o face mare si o sa inceapa sa serbeze in Irish pub...hehehe...ce cunoscuta o sa devina sarbatoarea...:)))
Maria aproape ca se gudura cand primeste cadouri ...insa valoarea banilor nu o stie...
Roberta, nervi de otel si sa treaca repede faza asta.
Daria, felicitari!! Supertare Giulia!
Olivia, ma bucur ca e mai bine la gradinita. Scoala din sat e oricum unica alegere pentru clasele 1-4...orice altceva ar fi mult prea departe.
Simona, mie mi se pare cam devreme pentru "pictoriale" din astea atat de explicite...
Eu am cautat carti cu planse si desene pe la magazin...n-am gasit ceva care sa-mi para pe limba lor...alea care erau pentru copilasi mici erau ca pentru copii cretini, alea pentru copilasi mai mari erau aiurea facute...Nu geai nimic din desenele alea...Io vreau ceva care sa fie cat mai aproape de subiect...:)))
Daria, cum se numeste cartea voastra?!
Mitzu, sanatate piticilor! Si Maria are texte din astea, Si fabuleaza la maxim despre "ea si strabunicile" de cand i-am zis ca-s toate la Doamne Doamne...are o fixatie.
Si Oana are o uitatura....hehehe...Pe langa ea Maria e ingerash!

Si eu am cautat de mi s-au lungit urechile tava de briose...Cand am fost la kika eram in cautare de altceva, ikea e prea departe ...dar crez ca o sa fac o vizita la kika cat de curand, ca in supermarketuri nu am gasit.

Se aud niste zgomote ciudate de la ele din camera (ca tot ziceam de uitaturaa Oanei ) O zi excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

mda, si eu gandesc ca voi ...de aceea mi s-a parut ciudat si mie ..eu v-am povestit dar v-am zis ca nu cred ca voi face asa ..
Monica ,eu am o carte tare faina ...pe o pagina est baiatul , pe una fetita ..si asa este toata cartea ...am luat-o mai demult de la Diverta ..Corpul uman se cheama

mai Roxi ..daca nu mai erau si alte voci pe aici sa zica ca nu au gasit ..ziceam ca sunt ametita ..dar zau ca eu caut de la Craciun ..cei drept nu am fost in Selgros ca nu-mi este la indemana ...dar Carrefour , Metro ...in toate am intrebat si toti mi-au zis ..Ikea ...
la Kika mi-e foarte greu sa ajung ca este in capatul celalalt al orasului ..dar poate imi fac drum ..si ma mai interesa si o tava cu minicheculete ..dar cred ac deja trebuie sa merg la un magazin de specialitate ...am vazut ca s-a mai deschis ceva de genul asta in Carrefour ..pentru gatit se cheama !!!

deci eu nu am mai auzit om , fie el adult sau copil sa nu-i placa sa primeasca cadouri ...dar ce zice ?care este explicatia lui ..ca banuiesc ca dupa aceea se bucura de ele ...

eu nu stiu daca va aduceti aminte ...eu ma plangeam de Luca ca este prea cuminte ..pe la 3 ani ...ma gandeam cu groaza ca va fi un blegutz ...si ziceam mereu ca-i prea cuminte ptr gustul meu ...
acum m-am "linistit"

Olivia ...faina mobila ...prea clasica ptr mine ..dar faina !!!
m-ati omorat ..ce-i frate FTK-ul asta ?

Mergi la inceput