Copilasi de Iulie - August 2004 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

maaaaii ma omorati. deci va rog adresele ca va trimit cate o tava. sa mor daca nu am vazut la metro sambata
de sarbatori e altceva... cam dispar.....
Simo, nu are nicio explicatie. doar ca il apuca crizele. nu stiu inca de ce, am sa il mai iscodesc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ma inscriu si eu cu adresa, daca vine tava cu tot cu brioseee !! Am incercat sa fac aluat de pizza si mi-a iesit o varza, m-a salvat Florin cu masina de piine, hehe !!
O noapte buna sa avem !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Philip in loc sa se comporte ok ca-i acasa in vacanta, se relaxeaza etc el se crizeaza din orice. e a treia zi cand o tine asa, azi i-am taiat si tv-ul si calculatorul. nu stiu frate ce-i cu el. ba azi la nervi i-am zis ca-i stupid si atat de rau mi-a parut, mi-am cerut iertare, i-am explicat ca am gresit etc. nu stiu de ce se frustreaza asa, cum nu-i iese ceva incep nervii, urla, arunca, plange. of, of.
si bunny, si el e bossy si nu stiu daca e numai zodia ca el e bossy si cu vecinu' din aceeasi zodie. ori nu mai am eu rabdare, ca-mi vine sa plec pe campii...nu's ce sa mai zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

alice, am uitat sa`mi iau de mincare si lenea, iu nau...n`am mai fost pe la hilter pen` ca m`a rapus durerea de shali;))
olivia, dansu` merge... al meu sau al ilincai?;)) ca nu m`am prins, de la stres nu c`as fi imbatrinit:D cum fu la shoping si ce-ati shopait?
mey, dati`mi si mie o reteta usoara spre foarte usoara de tarta da` aveti`ma`n vedere ca nu le am cu aluaturile in schimb vreau sa fac impresie;))
philip, evident noi stem tinere si cu multa rabdare deci cauza ie copiii si, si mai evident, generatia de azi nu`i ca a noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
asaa deci! ma duc la confiscate ca la mine aici is cele mai ieftine si va iau tavi de briose. 3 sau se mai inscrie cineva?
Andreea, uff, imi pare tare rau ca aveti asa o perioada proasta. cred ca si tu esti asa obosita... si mutarea.. se mai justifica fazele alea. nervi de otel iti doresc!
fug la trebi, dar revin azi.
pup iu all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata,

Dupa o zi in care mi-au murit si ultimii doi neuroni, am avut o noapte ceva mai linistita. Azi imi mai trag si eu un pic sufletul, Matei sta cu soacra mea, sper sa nu ma cheme acasa...

Aseara l-am dat cu pudra mentolata pe tot corpul si a avut efect mai bun decat lotiunile, acum citeam pe Net despre pudra cu propolis, cred ca o sa incerc si cu asta, fiind cicatrizanta poate il ajuta sa treaca mai repede.

Am citit ce ati scris dar nu mi-a ramas mare lucru in cap (v-am zis ca mi-au sucombat neuronii), atat stiu ca si Phillip s-a inscris in clubul mofturicilor, eu cred ca au mult prea multa energie si acasa nu si-o pot consuma...
Simona, si eu ma gandeam acum vreo doi ani ca e prea moale Matei pentru un baiat, acum, cand sare la bataie si la mine, mi-am cam schimbat parerea...

V-am pupat, dupa inca o cafea, mai revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza.
Rox, cat costa tavile alea acolo la tine ?
Sunt la munci, sper sa plece lumea sa pot citi si scrie

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

neata !
uitati aici ceva ..asa for fun !!!...

Leu
(23 iul - 22 aug)
Copii nascuti in semnul acestei zodii sunt galagiosi, impunatori, impulsivi si exuberanti. Le place sa fie in centrul atentiei.
Copiii nascuti in Leu trebuie sa aiba intotdeauna dreptate, chiar daca nu e asa. Intotdeauna cand li se tine teorie pentru ca au gresit, trebuie sa aveti grija cum formulati totul, astfel incat sa nu li se para ca au fost raniti. Daca sunt sever criticati, vor intra in defensiva si nu vor schimba niciodata ce e de schimbat! Au un ego foarte puternic, care trebuie tot timpul protejat. Ca sa ii determinati sa schimbe ceva, mai intai spuneti-le ce au bun.
Le place drama si sa fie in centrul atentiei. Este un semn de Foc, deci sunt izvor nesecat de energie! Sunt vedetele la petreceri, pentru ca sunt plini de zambete si energie pozitiva si toata lumea rade la glumele lor. Petrecerile le plac foarte mult, pentru ca pot capta multa atentie; au tendinta de a fi liderul clasei, raspunzand la toate intrebarile profesorilor.
Adora sa aiba audienta, asa ca nu e de mirare ca multi oameni nascuti in Leu ajung sa fie vedete. Sunt copii cu un spirit dezvoltat al competitiei, asa ca cine stie… poate se pregatesc deja de Hollywood. Isi fac prieteni usor si le place sa interactioneze.

Fecioara
(23 aug - 22 sept)
Copiii nascuti in semnul acestei zodii sunt inteligenti si pragmatici. Sunt foarte agitati si au o multime de tabieturi. Pentru ca la scoala este un sarguincios, copilul - fecioara se va bucura de rezultate bune. Are insa nevoie de incurajari si va alege intotdeauna o meserie care sa-i confere stabilitate. Are inclinatie catre literatura, arta si teatru.
Copiii nascuti in semnul Fecioarei sunt perfectionisti in miniatura. Exceleaza in organizare, de la jucarii la argintaria de pe masa. Nici un detaliu nu este omis. Pot deveni extremisti in manifestarile aceastea de ordine. Le place curatenia si ordinea si vor avea tendinta de a dicta celorlalti copii de varsta lor pentru a-si atinge aceste scopurile. Simt nevoia sa-si aseze cartile in ordine alfabetica sau sa isi puna jucariile intr-o ordine anume.
Pot fi putin rusinosi in preajma strainilor, dar cu cei pe care-i cunosc sunt foarte iubitori, dulci, protectori. Fecioara este un semn de Pamant, care denota sinceritate, oameni pe care te poti baza, cu picioarele pe pamant. Le plac lucrurile clare, le place sa le analizeze. Pot fi si cam pretentiosi, uneori facand mofturi la mancare. Vor sa fie lasati in pace uneori, sa stea linistiti si sa citeasca de exemplu, sau sa aiba orice activitate solitara.

Roxi , o sa ajung si eu la Metro in wknd ...daca nu gasesc , o sa-i trimit pe ai mei in Cta ..ca si asa ii am in vizita de Pasti ...multam fain

Andreea , foarte frumos ca ti-ai cerut scuze ..eu omit de multe ori sa o fac !si-mi pare rau ...jos palaria pentru tine ! in rest ce sa-ti zic ..rabdare , rabdare , rabdare !!!
Gabi , hai ca treceti si peste asta !!!
Carmen , mie asta http://dana2dor.blogspot.com/2009/05/cheesecake-cu-fructe-de-padure.html
mi-a placut mult si este usoara si pentru toate varstele ...si este de impresie artistica

nu mai stiu ce mai vroiam sa zic ...

revin
pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Hihi, eu mereu imi cer scuze, Giulia nu prea reuseste

Blue, si mai conteaza si ascendentul la zodie Io`l am tot in Leu, Giulik ori leu ori in fecioara

Multumim pt vizionari si complimente - ati exagerat, i-am zis Giuliei ca a fost admirata si i-a crescut pipota iar si iar si iar

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

eu chiar nu ma pricep la zodii dar cand citesc cateodata ..raman uimita
de exemeplu eu chiar asta am fost
Sagetator
(22 nov - 20 dec)
Copiii nascuti in aceasta zodie sunt veseli si prietenosi. Ii place studiul, dar nu accepta sa i se impuna ceva impotriva vointei sale. Adora aventura si libertatea
Copiii nascuti sub semnul Sagetatorului sunt in general cei mai prietenosi, veseli si plini de viata din tot zodiacul. Sunt entuziasti, optimisti si in general fericiti. Cauta tot timpul adevarul si sunt activi atat psihic cat si fizic.. Le place o dezbatere frumoasa in cautarea raspunsului corect. Iubesc de obicei scoala si procesul invatarii si sunt buni nu numai la activitatile scolare, dar si la cele din afara programului scolar.
Nu sunt doar cei mai inteligenti si plini de umor din clasa, ci si cei cu cele mai multe cucuie si vanatai. Este un semn de Foc – copii creativi, activi si distractivi. De aceea poate intra deseori in tot felul de belele. N-ar fi rau sa le cumparati o casca si genunchiere. Chiar daca le place sa invete, de multe ori ar prefera sa fie undeva afara, la soare. Iubesc aventura si animalele – meseria de doctor veterinar li s-ar potrivi foarte bine.
Independenti, spirite libere, e imperios necesar sa aiba mult spatiu in care sa se perinde. Nu-i tineti inchisi intr-o zoa restrictiva, pentru ca oricum vor gasi o cale sa iasa. Partea buna este ca nu trebuie sa stati toata ziua dupa ei sa-i tineti ocupati. Fiti cu ochii pe ei in spatiile publice, pentru ca ar putea oricand sa dispara. Iubesc sa exploreze, fie un spatiu nou, o jucarie sau un prieten. Isi vor face usor prieteni, pentru ca le place sa faca parte din grup fie acasa, fie in societate. Cu trenul, masina sau avionul, copiii Sagetator calatoresc usor si bine. Au nevoie de libertate, sunt curiosi si continuu intr-o calatorie de descoperire.


ma legau de pat ..ca ma chinuia " creativitatea " rau de tot

Mergi la inceput