Vreau sa nu mai fiu diferit *2*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mihaela, ... Nu cred ca ai exagerat cu nimic...

Nu m-am putut abtine sa nu scriu, desi am zis ca nu mai scriu pe forum ...

Mi s-a parut de-a dreptul revoltator felul in care a reactionat baba..Cum adica sa il trii izolat??!!!..Doamne ce mentalitate!! Din pacate nu cred ca vom evolua vreodata ca natie din cauza unor bunici ca ea care isi educa nepotii in acest fel.

lui Mihaita


Cristina,mami de Mihaita si Mateias

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

ieri am realizat pt a nu stiu cata oara,ca traim intr-o societate infecta,plina de rautate...
eram pe plaja cu dandusa si copiii nostrii,langa noi o bunica la vreo 60 de ani,cu 2 nepoti,unul cam de varsta lui Mihaita....nepoteii faceau un sant la vreo 2 metrii de apa,Mihaita,se duce si pune piciorul in acel santulet,eu il vad si ma ridic deja,ca sa nu le strice joaca copiilor...pana sa ajung langa el,ce credeti ca face bunica copiilor,care era la un pas de Mihai...se duce la Mihai,il ia de ureche si-i spune ca-i obraznic si needucat....mai fetelor am zis ca vad negru in fata ochilor,in secunda urmatoare eram langa ea si cand i-am dat una(urata reactie am avut),am zis ca-i zboara palaria de pe cap...andreea mea,zicea ca am dezechilibrat-o putin,iar dandusa,imi zice,ma bagam,doar daca te dobora(o situatie de rasu'plansu')
am intrebat-o cu ce drept se atinge de copilul meu,a zis pai daca e obraznic si needucat,sa-l educ,ca sa nu il mai ea de ureche...
i-am zis femeie,de la o posta se vede ca acest copil are o problema si ca ceea ce face nu face din lipsa de educatie sau rautate...stiti care a fost raspunsul ei?tine-l izolat,nu-l scoate in societate!!!

fetelor,am zis ca innebunesc...de cand avem probleme cu Mihaita,de 5 ani jumate,n-am patit asa ceva....cata rautate ne inconjoara la tot pasul!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...








Trebuia sa-i spui ca unii zic ca si oamenii senili tot izolati ar trebui sa fie. I-ar fi convenit?

L-a afectat pe Mihaita?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajutati-l pe Iustin sa ajunga la RMN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Chiar, Mihaita cum a reactionat la urecheala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

va multumesc,ca-mi sunteti alaturi!

nu,Mihaita,de fel nu reactioneaza urat,si daca i se o jucarie din mana,el nu zice nimic,isi zice de ale lui...asa si acum,pleca...si daca cumva dai in el,el nu riposteaza...(s-a mai intamplat sa-l loveasca copiii,afara...)

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

alaltaieri noapte,Mihaita,nu prea a dormit...de la 4.30 la 7 nu a vrut sa doarma,va dati seama,ca de terapie nici nu putea fi vb,asa ca l-am lasat sa doarma cat a vrut el,apoi impreuna cu terapeuta lui si cu o prietena de familie am organizat o iesire la Manastirea Sf Andrei si Dervent!
Mihaita este foarte incantat de plimbari si daca se vede in masina si mai ales pe drumul spre iesire din Constanta,este cel mai fericit!

pana fac un album cu poze,va las un filmulet cu cea mai mare placere a lui Mihaita:balaceala,pt ca pe tot parcursul drumului spre manastiri a plouat cu galeata,la Sf Andrei,am gasit o balta,iar Mihai,nu a ratat-o!



p.s.am revenit cu poze

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

pup baiatul fericit de balaceala...si Ema tot asa face la balti, numai ca n-o prea las ca e fetita
va doresc numai bine

Mergi la inceput