Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Neata!

..............chiar daca sunt multe le iau pe toate dintr-un singur loc, din farmacie

va rog sa nu ma uitati cu sctecele de finet care stiti sa imi raspundeti





Ruxi 28 + cu



scutece nu am folosit mai mult de doua trei,chiar daca am avut sase,nu le-am scos inca din sac ,le masuram si-ti scriam masurile,saptamana asta sper sa dau de ele
la ikea mai gasesti niste scutece simpatice de bumbac 100 la suta 15 ron trei bucatiincerc sa-ti pun un link
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90131515

nu le gasesc la ikea.ro


as vrea daca ai timp sa postezi lista de la farmacie dupa care o sa merg si eu astazi,daca ai timp bineanteles

fetita mamei
NIKOL29+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

numaratoarea inversa incepe AMR 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna ziua si de la noi . Tocmai ce am terminat curatenia cot la cot cu dl. sot ( el la treburile grele , eu la cele usurele ). Acum ne gandim cam ce am vrea sa gatim , eu nu am nici o pofta , el se chinuie cu slabitul .

Ramona80 : nu tarcul este de vina , ca avem unul liber care a fost ocupat pana iarna trecuta de bietul Huck , care a murit de batranete ... ci personalitatea invidioasa a lui Gruia , care nu suporta sa mangai alt caine in afara de el . Vara trecuta i-a tras o mama de bataie cainelui din vecini, eram doar eu cu soacra acasa si ne-a fost frica sa na bagam la cat de turbati erau , pana la urma am aruncat cu apa si s-au calmat .
Pe Gruia ziua il tinem in tarc, noaptea ii dam drumul prin curte ... daca ar fi doi ar trebui lasati liber amandoi , deci, in mod inevitabil s-ar intalni iar dracul asta de Gruia are o memorie si tine o ciuda care nu ii trece pana nu il scarpina pe celalalt. Asadar , mai bine nu , ca nu as suporta sa se bata ( urasc luptele intre caini ).

Ca tot vorbeati de sentimentele sotilor fata de puiutii din burtica , nici al meu nu mangaie in fiecare zi burtica . Intreaba mereu ce face Sofia, chia si de la servici, dar, ce imi place cel mai mult sunt privirile pline de dragoste pe care i le surprind in directia burticii mele sau modul in care vorbeste de puiut prietenilor sai , sau cum numara zilele pana mergem la control ca sa o vada, sau reactia sa cand vede burta miscand si o pipaie incercand sa isi dea seama de pozitia fetei si etc. Daca ar fi putut si el sa simta ceea ce simtim noi, miscarile iubiricilor cred ca ar fi fost mult mai innebunit decat mine , dar din pacate ei nu prea isi pot imagina ce simtim noi si daca ar vrea.

R_ocsy 28 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ola ola burtici
eu am o mare problema de vreo 2 zile
ma doareff tare ovarul stg, cand tusesc sau stranut simt ca acum imi cade
abia luni merg la dr.
am luat no spa si tot nu trece.nu stiu ce sa mai fac

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 26 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Neata!

sunt franta de oboseala
nu stiu ce fac si tot f. tarziu ma culc
azi noapte m-am culcat aproape la 4

si cu toata oboseala asta , din pacate, azi e vreme de gatit
frigiderul e golut, ieri am trisat si am mancat in oras

macar azi nu ninge la Cluj, INCA
dar e innorat
mai iese din cand in cand soarele de dupa nori

in rest nimic interesant
mabucur f. tare ca am terminat cu shoppingul si lista s-a scurtat considerabil, am achizitionat toate lucrurile mari si costisitoare
au mai ramas doar maruntisurile, dar acestea chiar daca sunt multe le iau pe toate dintr-un singur loc, din farmacie

va rog sa nu ma uitati cu sctecele de finet care stiti sa imi raspundeti





Ruxi 28 + cu


Ruxi, eu am luat cateva scutece de finet gata croite, de la un magazin din Mihai Viteazu, special cu hainute de copii, romanesti. Magazinul e mic, la demisol, chiar langa Canalul Morii, ia iesirea canalului catre McDonnalds. Scutecele sunt foarte moi si fine, au fost 3 sau 4 lei bucata si cred ca au dimensiunea 60cmx60cm.



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Salutare,

Va rog frumos sa-mi dati si mie parola de la contul comun sa pot schimba numele in DOMINIC.

Multumesc

Week-end placut in continuare

Mami de ANTONIO (12.05.2007) si 30+ www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/11/2010.png" target="_blank">DOMINIC

Dumnezeu a vrut ca el sa existe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna fetele

Am vazut si eu burtica Mirei, mi se pare f ok,poate reusesc sa pun si eu cateva, mi se pare ca nu e nici o diferenta. Ooof, fetele cu gemeni ce s amai zica??
CArla, Mira, VEronicachdaca tot ati deschis subiectul, ma vait si eu de sot si mie mi se pare asa insensibil uneori...cica el face glume, dar tu cand vezi cantarul mori...
cica ce te gasi de ai esuat aici??? si faze d-astea. El adica glumeste...si-mi spune casalot nu e de ras cu fazele astea. apoi tot el ca nu stiu de gluma etc etc
Ramofelicitari pt rez bune la eco!
Nati frumos puloverasul...o sa ma bag si eu la mai multe tricoteli ca am fetitza. La Mirci am facut doar vestute, caciulite...
Bubu finet gasesti la orice magazin unde au metraje..eu am facut de mai multe marimi, in functie de nevoi, ca un asternut de pat, ca o paturica, 1/1 il faceam in doua si-l puneam in dreptul guritei de-a latul patului cand regurgita sa nu schimb tot patul...mai foloseam si cand il scoteam din baie ca prosopul mi se parea prea aspru..

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 33+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Laurita, te cred ca nu-ti pica deloc bine asemenea glume...

Sotul meu n-a indraznit sa glumeasca cu mine asupra greutatii, stie ca dintotdeuna am fost sensibila la subiectul asta si mereu m-am luptat cu kg in plus si m-am complexat din cauza asta, deci nu-si permite sa puna sare pe rana. Si oricum, la ce limba de vipera am eu uneori, nu risca gluem deplasate, pentru ca niciodata nu se stie ce porumbel imi iese mie drept replica...



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Laurita, te cred ca nu-ti pica deloc bine asemenea glume...

Sotul meu n-a indraznit sa glumeasca cu mine asupra greutatii, stie ca dintotdeuna am fost sensibila la subiectul asta si mereu m-am luptat cu kg in plus si m-am complexat din cauza asta, deci nu-si permite sa puna sare pe rana. Si oricum, la ce limba de vipera am eu uneori, nu risca gluem deplasate, pentru ca niciodata nu se stie ce porumbel imi iese mie drept replica...



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


La fel , nu indrazneste sa faca comentarii asupra kg luate ca sa nu ii sar in cap si sa ramana cumva fara ochi !

R_ocsy 28 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Of... fetelor... vorbeati de soti si acuma m-a scos si al meu din sarite. Rau de tot! Nici el nu se ia de kg deoarece stie ca sunt tare afectata de cat am pus pe mine, in schimb, de cand m-au sfatuit mai multi doctori sa tin o dieta mai sanatoasa, alarmati de kg mele, sta cu ochii pe mine sa vada ce mananc si ma dojeneste mereu cand bag cate o bucatica de paine in gura sau ceva ce i se pare lui suspect. Eu la paine am redus SEMNIFIATIV cantitatea, insa daca nu manac o felie de paine pe zi, efectiv NU MA SATUR!!! Dulciuri nu mananc deloc si nici alte porcarii, da dupa el ar trebui sa trec la dieta de anorexica...

Acuma ziceam ca abia astept sa apara ciresele sa manac, ca sunt moartea mea, fructele mele preferate. Si dupa aia mi-am dat seama ca ciresele o sa fie in plin sezon dupa ce o sa nasc. Si ziceam: Of Doamne... n-o sa pot manca cirese anul asta cu alaptatul. Si ce credeti ca-mi spune plin de ironie si cinism? "Draga mea... nimeni nu te obliga sa nu mananci. Va fi alegerea ta... poti sa mananci sau nu!" Normal ca va fi alegerea mea!!!!! La fel cum am ales sa ma las de fumat, sa nu beau alcool, sa nu mananc branza cu mucegai desi mor dupa ea si multe altele... Offff... Normal ca voi alege ce va fi mai bine pentru Maya, ca sa evitam colicile... insa putea sa zica si el o vorba buna.

Imi cer scuze ca m-am intins... da' m-am enervat raaaau! acuma nici nu-mi vine sa vb cu el.

Mira fericita 29+cu Maya Alesandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Printre fulgi de nea si soti care mai de care, va prezint si eu episodul 2 din serialul:
Sa vedeti ce n-am crezut

Episodul 2


p.s. episodul 1 au fost cozonacii de Craciun (nu mai facusem in viata mea)

Un weekend mai frumos tuturor!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 31+

Mergi la inceput