**Buburuze de 2009 in actiune (16)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am scris un dita mai carnatul si am apasat pe o tasta de mi s-a dus totul iar idn pacate acum nu mai am puterea sa mai scriu de la inceput.

Va multumeam ptr urarile la adresa Pintesucai mele mici si va uream de asemenea felicitari ptr proformantelor buburuzelor voastre Tot de asemenea va uram si sanatate la buburuze, mamici si tatici bolnaviori ..asa pe scurt ..Va scrisesem la fiecare in parte dar acum chira ca nu mai am chef ptr ca ince nu ma simt bine....

Azi am fost cu toata familia la Ikea si nici nu am intrat bine ca am si iesit si am plecat spre casa..mi s-a facut rau de nu ma mai puteam tine pe picioare...iar acum sunt inca ametita si imi vine sa vars

Ma intrebati de job..nu e cine stie ce...fac menaj in casa la particulari ...in traducere de-a unei prietene de a mea de aici.."ii desputim" ...nu am lucrat niciodata pana aucm in domeniul asta si imi e destul de greu si naspa 4 ore pe zi ptr inceput dar tot pe drumuri sunt ca trebuie sa schimb mai multe autobuze...o casa e la 10 km, alta e la 15 si tot asa...eu vroiam ceva intr-un singur loc dar inca nu am gasit...imi e greu sa le gasesc si la fratii mei..asa ca ...decat deloc, e bun si asta...mai nasol cu ce gasesc in casele lor..de ex vineri am avut o familie cu 2 pisici...si par peste tot, picisice umblau pe bucatarie, pe masa de mancat, pe paturile lor, pe canapele, pe paturile copiilor...era par peste tot..si mizerie ...am "ranit" 4 ore neintrerupt fara sa fac pauza de apa sau toaleta...am ajuns acasa cu par de pisica in gat......intr-un cuvant GROAZNIC

Acum va las ca trebuie sa merg la masa..va pupic dulce si va urez o noapte linistita


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

reby nazdravana mica care face numai prostioarePromit ca data viitoare o pun de un drob cu siguranta maxima
andreea pentru kg date jos,bafta sa nu se mai intoarca niciodata,vrem poze cu noul look, multi pt Cezara sa nu o mai chinuie dintisorii si baga-i un masaj soatei sa uite ca a dormit pe fotoliu
reby ziceai ceva de niste suvite negre?mada este eumada
ema gata sefa am inteles...promit ca nu mai fac
eumada pai daca bagi aspirina saracului baga doza dubla si pt sot poate ii trece si lui si anunta inainte sa ne ancoram si noi bine
picky naspa rau cu imputiti astia.Ai grija de tine si de sanatatea ta si sper ca in curand sa-ti gasesti ceva mai confortabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

iubitele, mi-e un dor teribil de voi, dar tot nu reusesc sa scriu...
dar macar va las o poza sa vedeti ce-am crescut
http://i982.photobucket.com/albums/ae306/alice_iasi/IMG_3601.jpg
http://i982.photobucket.com/albums/ae306/alice_iasi/Picture134.jpg

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

neatza.....primaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauiati cafea....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

deci...barbat lat..lat fara energie cu nasul infundat si 38.5,nu prea e loc de da incercam diseara..poate e mai bine......nu e nici o fericire ca s-a imbolnavit,asta e weekendu` nostru,da.......vedem noi...mie imi trebe io-s mai rea de asta da` el....ma rog....cand avem timp e bine tare....

EVA a inceput sa ne simta lipsa..aseara mi-a zis mama ca era abatuta si ca nu a vrut nica,a inceput sa rada cand a vazut poza mea si a lu` tac`su`.....eu votez sa vina caldura...cine voteaza cu mine???


Imi vine sa mananc falcute de botosei si buburuze...doamne tare-s toti frumosi...

Picki deci civilizatia asta a lor nu presupune si curatenie in casa nu?Ma gandesc ca tousi oamenii sunt la fel...nu conteaza ca traiesc intr-o tara care trece drept civilizata..,ei au jeg in casa....chiar nu are nici o legatura una cu alta,nu-i asa?





Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neatamamici cu pici terorici

nu stiu inca daca s-a dat cafeaua pana la ora asta,dar va invit rapid la,venezuelenele trabuce(alea cubaneze sunt mai scumpe)o perfuzabila pentru ema si vogue pentru cuscra

si sa vad de unde sa incep ca am lipsit si eu o zi si v-ati facut de cap

cuscra ia uite ce cumnatica de treaba ai,multumeste-i din partea noastra ca s-a gandit si la noicu pizza mea imi deschid eu pizzerie si aia de la tine din coltul strazii o sa dea faliment si tot la mine o sa vi,saccccccdar daca iti dai cuvantul tau de pionier ca nu mai cumperi de la concurenta,o sa trimit 2 bucati nu unaiar pentru giner-miu bonus o pizza xxl sa o pape el cu mirupai opreste si tu pentru zilele negre,nu fuma tot acuma..in cazul asta trebuie sa dau o mana de ajutoruite ca in domeniul asta nu stiu nimicaca si eu sunt la debite duble cred ca ma lovise meteoritul de ma aglomerasem cu toate cele ca de obicei imi cam bag picioarele in ea de treabasa stii ca daca nu te tii de promisiune,te spun lu' fi-tu si sa te ti bine atunceala naiba,si noru-ta are acelasi obicei arunca absolut tot ce-i pica pe mana dupa patul din dormitor si mama lui de monstru ca e ffffff greu
iry off mititicapapam dulce pitica unde s-a lovitbine ca ai fost pe faza si nu s-a intamplat nimica..
andreea pup eu gingiuta ei de pui mic sa iasa dintosii fara maraiala multa si fara dureree,se pare ca mai toate ne confrumtam cu debite mari sper sa revenim in curand in randul celor cu cote normalesuper!!!!!!!!!!!!!bravo
ema stai asa un pic ca nu eu am de gand sa pun mana pe nimica...mama sa-si faca curatenie din aia generalitoasa la ea nu la mine la etaj ca ma apuca cu lesinimi place mai mult cu jucarelele insirate prin casasi ajutor la curatenie inseamna de fapt intors casa su curul in sus o saptamanaasa ca zic PAS
mada nu te stresa ca nu toti copii papa la felo sa ceara ea singuraca cand o sa vada la voi ca manacati multa sanatate sotului sa scape repede de raceala ca piticuta sa nu ia
picky dar ce ai patit mama????sa mor de unii oameni nu sunt inconstienti..mai ales si cu copilasi si pisici laolalta..nimic de zis,si eu vreau sa tin unul din motani in casa cand o mai creste tero ca sa se joace cu el,dar pisicul ala o sa fie imbaiat,deparazitat si curatenie frateeeee..sper sa nu mai nimeresti asa case si sa fie mai usor de acum incolo
alic ce creste natimai intra si tu pe la noi sa ne mai spui ce faceti tu si printesica
mada multam de cafeluta cu trezitul meu de la 6:40 sigur am nevoie de o cafea
ia uite frateeee s-a facu pranzul de cand tot recuperezdar lasa ca nu mai stau eu asa de mult pe bara


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

sa-mi fie rusineeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!
La Multe Lunite inainte

Radu Deian buburuza de Relusha sa cresti mare,frumos si cuminte mexicane si mami cand are timp sa intre si pe aicea

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

hai fa si tu curatenie criiiiiiiissssssssssss ca sa ma simt si eu mai bine
salutare
si sarumana pt perfuzabila cris
naspa picky sper sa iti gasesti altceva
asa dano eeeee, da ce e asta????iti faci de cap???
mada jeg e peste tot...si ei is oameni, si ei mananca si au vase, si la ei se lipeste praful de talpa pantofului si se imprastie peste tot in casa si mai au si majoritatea animal de companie...diferenta e ca noi facem singure pt ca nu ne permitem sa aducem pe cineva si pe ei ii doare la basca, nu se obosesc sa faca asta, nu au chef sa-si piarda ore si energie facand asta si-si inchiriaza prin firme pe cineva....pretul pe h nu e mare raportand la salariul lor si prefera sa dea un 50 euro (aici e cca 7 euro/h), asa ca, le convine de minune
hai va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ai vrea tu emo..uite asa anul asta imi bag picioarele in ea de curateniece pana mea,ma cauta cineva dupa frigider????..imi aduc aminte de cand eram pustoaica si bunica "demola"prin casaspala covoare,varuia,freca totul cu periuta..dar cum naiba se facea ca numai cu o saptamana inainte de paste si 2 saptamani inainte de craciun o apuca harnicia in halul asta..ce face bestiuta mica????


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ziua buna si de la noi!
Am umblat azi de ma dor picioarele si mi s-a rupt spatele de cat am carat una bucata copil prin Mall. Am posnit in cautare de ghetute sau ceva de incaltat pentru Cezara. Pe langa preturile astronomice, n-am gasit nimic sa-mi placa. Doar o pereche, ca un adidas, dar ce credeti ca a stat sa o probez?! Nici gand! Eu as vrea ceva tip gheata, ca pana dau caldurile eu zic ca mai este.
Voi de unde ati cumparat incaltari buburuzelor?
Am vazut ceva pe net, dar nu stiu daca sa am curaj sa iau fara proba; pe de alta parte, daca ea sta cu degetele stranse tot nu pot proba.

Ma duc sa ma intind langa ea, poate o adorm. Dar cred ca va fi invers.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput