GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna ziua dragele mele!
Ce mai faceti voi?
Am vazut ca s-a mai marit gasca BINE AI VENIT IOANA MARIA!Bineinteles ca ne intereseaza mai multe despre tine...CAT DE MULTE NE POTI ZICE
Cu vacanta asta ce sa zic....mai mult timp liber aveam cand eram acasa(in Olanda)...sunt super de obosita
Sunt in febra cumparaturilor ...ma pregatesc de nasit pe 29 am o nunta si pe 30 alta unde cununam!Nu stiu cum am sa fac fata...cred ca greu de tot!
Azi vreau sa ma vopsesc asa ca nu mai stau prea mult la palavrageala!
Va pupacesc pe toate!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Ziua buna!

Dragutelor...m-am trezit cu o durere de cap (material prost...probabil...)...nici sa clipesc nu-mi permit...caci simt ca ametesc de durere... Sa nu mai spun ca, in urma cu o saptamana...m-am luptat cu o durere de masea si...de la cate calmante am bagat in mine (vreo juma'de farmacie...)...m-am ales cu o alergie...intoxicatie...nu stiu ce o fi...cert e ca mi-au iesit niste bubite pe maini si picioare...si ma "scarchin"...ma "scarchin" si...iar ma "scarchin"...ca o maimuta agitata...ma "ung" cu mixturi antialergice, am inceput sa ingit si picaturi Zyrtec...sa vedem...


Anna, mercic, draguto! Ehe... am "descoperit" ca si pe printesica ta, tot Ioana- Maria o cheama... Desi la semnatura...e doar "Ioana"... E frumusica foc...am vazut-o in poza pentru concurs... Sa va traiasca...ariciul ciufulit... Emotionanta povestea...


Alina, mercic! Esti draguta! Am vazut pozici cu minunea voastra, comoara dulce cu ochii ca cerul......Daaa...intr-adevar...are ochisori superbi...si e o mandrete de baietel... sa va traiasca! Sunteti o familie minunata!
Mi-a placut "povestea nasterii"... Doamne...prin cate ai trecut...pot spune...cam... acelasi lucru...am fost la multi ginecologi...in timpul sarcinii...din varii motive... Deh...a trecut...
Mey...sa inteleg ca voi cununati pe 30 si pe 29 va duceti la alta nunta?! Oaaau... mey...priveste partea buna a situatiei...o tineti dintr-o distractie intr-alta...... Distractie placuta si sa fie intr-un ceas bun, nasilor! Casa de piatra, finilor! Spor la cumparaturi! Cum te vopsesti...am vazut cum ca esti blonda...schimbi culoarea?!
Ah...

Citat:
Bineinteles ca ne intereseaza mai multe despre tine...CAT DE MULTE NE POTI ZICE


Spun tot din casa... ... intrebati si vi se va raspunde...





Salut si restul trupei......si...sa avem o zi faina, in continuare...


Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetele!
Haideti la ! Dau eu azi ca m-am trezit devreme

Alina ce sa zic, distractie placuta in weekend, chiar daca e foarte obositor, am fost si eu o data asa la 2 nunti una dupa alta dar duminica am stat putin ca nu mai puteam , pe la 1 eram acasa, voi insa chiar nu aveti ce face daca sunteti nasi...oricum e frumos sa cununi, asa ca sa va traiasca finii!

Ioana povesteste-ne ce vrei tu, despre tine, despre domnisoara ta frumoasa , daca vrei ne arati si niste poze.



Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

www.arbointeractive.ro/concurs-nokia/take-vote.php?pic=42" target="_blank">un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Puiutza mea doarme asa ca o sa incerc sa pun povestea nasterii daca ma lasa.....

Era iarna si eram la servici.In decembrie 2006 mai exact pe 17,m-am invoit sa plec cu juma` de ora mai devreme de la servici.....Ajung u in parcare dar surpriza masina mea blocata de alta.....era un mini restaurant in zona iar masina era de firma....intru furioasa si incep.."cine e....beep...beep,care nu stie sa parcheze?unde ti-ai luat permisul...beep?beep,beep....."
Si iese saracu de dupa colt..manca si el rupt de foame.....isi cere scuze trage masina......m-am calmat si eu....
A doua zi ies eu la o tigara si dau peste el..bantuia pe holuri..cauta ceva.....m-a vazut si m-a invitat la o cafea....a doua zi pe 19.12.2006.....am mers..am discutat.....ne-am vazut a doua zi a treia zi..pe atunci eu munceam mult aveam si 10 societati la care le tineam contabilitatea.....in fine...dupa o saptamana venea la mine si peca seara acasa..iar din noaptea de anul nou ne-am mutat impreuna...am stat impreuna si am trecut prin multe anul 2007 iar in mai 2008 ne-am legat destinele...
Am incercat imediat sa facem o minunica.....sau un minunel....dar nu a iest..am innebunit cu teste de ovulatie,cu teste peste teste...........cu programari......degeaba..o dobitoaca de doctoritza mi-a zis ca nu pot face copii deocmadata,ca am nu stiu ce mi-a dat spalaturi cu irigatorul....
Eu mai aveam pana la menstruatie 17 zile...
Intr-o seara in decembrie....sotul meu se pregatea sa plece la fotbal...iar eu am facut curat in baie..am gasit un ultim test de sarcina......am vrut sa-l arunc...si am zis sa-l fac la plesneala.....
L-am facut si mi-am vazutde treaba.....Sotul meu m-a chemat in baie sa ma intrebe nu stiu ce si m-am uitat......erau doua liniute.....a doua palida.....i-am zis dar nu ne venea sa credem la amnadoi..
Pana la urma...s-a dovedit a fi.....minunica.....
Din 11.01.2009 au inceput sangerarile...si lupta pentru minunica....doctori..cate trei vizite pe zi......eco.....diagnostic sumbru..sarcina decolata la polul inferior..2 cm...sarcina avea patru...situatia se inrautatea....doctoritza mea agasit o ultima scapare....poate...progesteron injectabil...
A inceput cautarea pe net....unele fete isi aduc aminte.....cele de la fiv m-au ajutat enorm.....nu voi uita niciodata....am facut patru luni progesteron,am luat cate 10 duphaston pe zi..am stat cinci luni in pat,pna am avut confirmarea ca totul e bine.....cat de cat..minunica mea e o luptatoare.....a vrut sa traiasca si sa o bucure pe mama.......e soarele meu.....si al sotului meu.....
Pe 14 august mi-a fixat medicul cezariana.la ora 10.40 s-a nascut iubita mea.....am preferat sa nasc la iasi pentru ca profesionalismul este altul...am sta ca la hotel..dar a fost bine....mai putin partea...cu cezariana......nu am suportat durerea de dupa..mi-a fost frica...am avut cinci fiole de morfina si nu mi-a trecut.....groaznic...bine ca a doua zi am facut eforturi si am inceput sa recuperez...iar luni am fost prima care s-a externat...am fost data de exemplu...luni la 12 am plecat,luni la 2 eram la cumparaturi in kauf.....nd
Myultumesc p aceasta cale domnului profesor doctor Onofriescu Mircea care s-a dovedit un excelent medic......dovada ca m-am recuperat complet....am putut sa plec acasa.....cu puiul meu..in doua zile......Am zis excelent medic pentru ca a scapat vreo doua perle ca si doctor,adica a fost nepoliticos,si nu avea dreptul....dar in fine..nu poate fi totul perfect.....il recomand ca si profesionist...e greu de prins..
never mind..
Acum ne obisnuim unii cu altii......si sa dea dumnezeu la toata lumea numai liniste...
M-am intins cat o placinta.........va pup..



Madalina de minunica Eva-Maria


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Madalina, bine ca ai trecut cu bine peste toate. Sa-ti traiasca ingerasul si sa va bucurati de ea.
Cat priveste operatia, imi pare rau sa aud ca ti-a fost mai dificil. Eu am nascut la Moinesti, am stat singura in salon si as naste si maine tot prin cezariana. Am fost anesteziata partial, de aceea, probabil, n-am simtit pic de durere in ziua respectiva. A doua zi a fost ceva mai greu, dar am luat 2 fiole de algocalmin (una ziua si una noaptea) si a fost mai bine. Mentionez ca sunt cea mai fricoasa fiinta de pe pamant.
Ioana Maria, bine-ai venit printre noi!
Fetelor, vreau sa va intreb, voi dati sau ati dat bebelusilor lapte-formula? De care?

Vreau si eu sa atasez poze cu bebitza mea, cum sa fac? mersi anticipat!

Carmen, mami de Roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:


Felicitari pentru comoara Mada
Bine ai venit printre noi Waaawa alias Ioana Maria









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Fetelor,
Intru si eu repede pana nu se trezeste Stefan poate trag si eu un pui de somn ca tot e vremea a ploaie.
Karmen, eu am inceput sa ii dau formula Nan lui Stefan, e adevarat ca numai seara cate 10- 20 ml.cand il asezam in patut si se trezea,acum ca e mai mare ( 4 luni) ii dau tot numai seara dar 60 ml., nu se satura de la san.Ii dau Nan pt. ca asa ii dadea si la spital si cica e cel mai apropiat de san.
Bine ati venit fetelor noi printre noi...
Eumada, frumoasa poveste a nasterii, sa-ti traiasca bb.
Gata, se aude o smoiorcaiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetelor!
Vreau sa va urez o toamna frumoasa plina de bucurii si surprize placute din partea puiutilor vostri!!!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ai dreptate Alina, a venit toamna, nu-mi place anotimpul asta...
L-am invatat pe Stefan sa il scot de 2 ori pe zi afara, nu stiu ce m-oi face cand o fi frig...
De ieri am inceput diversificare ca nu mai dovedeam cu laptele de la san... am cumparat pt. sapt.asta cereale cu porumb si orez iar de sapt.viitoare o sa ii prepar numai in casa legume si fructe...nu prea stie sa manance cu lingurita, se face ca un porcusor...
Cam liniste pe forumul nostru... a trecut vara si tot nu ne-am intalnit
pup, pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

La multi ani tuturor Mariilor pt ziua de maine!!!!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput