**Buburuze de 2009 in actiune (16)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ma bag in pat ca maine am o zi plina si daca in noaptea asta continuam maraielile si plansetele experimentate la culcare,m-am dat naibii ca o sa fiu cheaunaasa ca va pupic si va urez somn usor la mamici si pufos la picici

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

hop si io.....pe miez de noapte.cu o matura sub coate,calaresc calculatorul ca la asta-0i bun poporu`.. m-am tampit cred
eu bolnava de crapa pielea pe mine aia mica si ea...macr ea se simte mult mai bine......aprope i-a trecut eu insa-s praf...am dus-o la mama..unde curios...cue a mananca cate doua feluri de mancare, o banana mare,branza carne si ou....bine separat nu toate in aceeasi zi......multumim de urari dragele mele...mi-a fost dor de voi,dar energie nu am nici cat sa trec strada,de aia zbor pe matura.....

Ma dor toate.dar am facut o multime de treburi azi...
am fost la epilat,am facut curat in toata casa....asa cu simt de raspundere...acu` sa vad cum fac si ceva de haleala dar pe maine...fizic sunt epuizata si de boala...



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

bun..iote neuronu`......ma lasa....sa continui spovedania.......barbatu` la bere.io pe net.......am uitat ce vroiam sa spun....a,Eva mea a facut primii pasi asearaaaaaaaaaaabineinteles sustinuta...si tine conferinte de te doare capul.....vorbeste,rade iar vorbeste...si a spus ...ghici ce......TA TA legat si uitandu-se la barbatu-meusi de cate ori il vede zice...TA TA....si continua pe limba ei.....te umfla rasu`

va pup deocamdata..daca oi putea oi mai scrie....



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

am cate o calda pentru fiecare,perfuzabila pentru ema,cubanezele sunt pe terminate dar trecem pe alea venezuelene si vogue pentru cuscra

avusei o noapte de cacao cu n treziri si aia definitiva la 5:40sper sa ma tina planetarele azi si sa fac fata

mada in primul rand felicitari pentru progresele eveisi pentru "ta-ta" si pup fetele sa treaca raceala repede

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Buna dimineata....astazi mi s-a confirmat suspiciunea ca .....nu mai pot sa va sufarrrrrrrrrrr.....iar am de recuperat o gramada...chiar nu va e mila de mine?Vedeti cum cereti carnaciorii?Sa nu mai dati vina pe mine ca vreau sa va ingras ca o faceti cu mana voastraCe e debandada asta aici?Aaaaa...
Tin sa va anunt ca a venit cumnata de la greci si mi-a spus sa va transmit ca tare buna a fost caracatita aia si ca a bagat cate o bucatica pt toate
ema lasa fato cainili...ce ai cu el...
simina noi avem gingiutele umflate de la 5 luni jumate si dinti IOC
reby inchide fato interfonul ala....nu-ti ajunge cat il asculti noaptea?sau esti sado?Sa stii ca de ieri ma urmareste cineva....ti-am pus rudele la urmarire?
cscra nu stiu cum iese pizza la cuptorul electric dar stiu ca la pizzeria din coltul strazii mele iese Si sa stii ca il inteleg pe cuscru....macar unul dintre voi trebuie sa intre la cura de ingrasare ca sa-l tina pe celalalt in caz de tsunamiAhhhaaaaa am intrat la fix....azi faci pizza nu?Astept sa ma lovesti si pe mine cu o bucatoaica
anna imi pare rau pt micut ca a trebuit sa raceasca...sper pana termin de recuperat sa citesc ca i-a trecutFrumoasa tablita si cu siguranta folositoare.Mergaretul meu face numai figuri de buftea
ema frumoasa descriere i-ai facut sotului si trebuie sa recunoastem ca barbati curajosi asa ca el mai rarutSa stii ca nimic nu e mai bun decat prima bucatica de carnita servita la majorat
anna nu mai vreau sa citesc asa ceva despre vladut.Sa-i pap eu gurita lui de om mic prin ce trece
cuscra daca imi servesti cate un carton de vogue pe zi ajung la bala...mucda mersi oricum
mada si voi sunteti raciti?offff nu mai vreau sa aud de bebei raciti...mama lor de raceala cine o fi inventat-osanatate multa si insanatosire grabnica
serialbastre tare bancul....si de retinut
cuscra misto cu pestisori...hai ca ma uit si eu pe net si daca vad ceva te anunt....la noi cred ca o sa fie "finding Miru" ca e foarte incantat cand vede vreun filmuet cu ea
reby somai si eu 2 zile si acu bag la recuperat ca sclavul pe plantatieMa bucur ca piticania e mai bine si nu mai vomita
ema am ras cu hohote si sa stii ca l-am vazut pe fimiu in tot ce am citit...la fel s-a comportat si el...oare la fel a si gandit?
cuscra cred ca trebuie sa-ti schimbi userul din cris in xena ca prea esti razboinica
simina pai chiar ca ai curaj...auzi tort si cu martipan...bafta multa...eu cred ca as face o mare varza daca m-as apuca
mirela pai felicitari pt pipi la olita si ne bucuram ca mai dati si pe la noi din cand in cand
picky felicitari pt noul loc de munca si ce daca nu e cine stie ce conteaza ca e ceva.Dezvolta putin si la noi...ce loc de munca ti-ai gasit?Felicitari si pt mica vorbareata si pt primii pasi singuric ....chiar ca are mama fata mare
cuscra stai linistita ca a treia oara sigur o sa-ti iasa fara problemeSa-i ia direct dracu de musafiri cu tot cu lacul lorEu pana sa raman insarcinata aveam CM ceas...fix la 28 de zile si stateau in vizita maxim 4 zile....acu dupa ce am nascut vine pe la 29-32 de zile si ma tine 5 zie si parca are si debitul un pic mai mare....oare se va regla cum trebuie dupa ce termin cu alaptatul?Stiti ceva in domeniul asta?
cuscra nu stiu cum am sa-l numesc de data asta ca vad ca de carnati v-ati saturat dar pana termin de scris sper sa-mi vina vreo idee
ema ca sa te consolez iti spun ca si la noi de ieri a inceput sa ....ningaCe mistoaca de primavara nu?Cred ca vara a plecat in tarile calde si a uitat notiunea timpului......varooooooooo e timpul sa vii fato dati-as palme cu piciorul
fetelor eu nu stiu cat lapte bea Denis dar mi-e greu sa cred ca prastiutele mele care fac concurs care ajunge prima in talie mai sunt capabile sa dea macar 700ml de lapte pe zi
ema spalat,calcat,facut mancare inseamna la tine "nimic?"Pai eu cand zic ca nu am facut nimic inseamna ca mi-a fost lene sa si manancPup micul poznas si covorul moale care nu l-a lasat sa faca cucui
cuscra eu cand fac atata treaba inseamna ca trebuie sa-mi iau si temperatura ca sigur se intampla cevateasta mica de terorista mare sa treaca cucuiul si vanataia
andreea pupam maraita mica fix pe dintele no 3 sa treaca maraiala si restul sa iasa fara dureriAm auzit si eu de biscuitii astia Cicibebe si cred ca o sa-i caut si eu cand mai merg la cumparaturi.Deocamdata noi papam unii de la rostar dar parca sunt cam dulci si mi-e ca au prea mult zahar in compozitie
cuscra sarumana de retete...cred ca azi ii fac si eu spanac
aollleeeeeuuuu cine a belit pagina 3?
mada ma bucur ca e mai bine piticamamica poetaAha si m-am prins cine a belit pagina dar pt ca e in scop nobil te iert....felicitari pt primii pasi
cuscra sarumana de tratatie si cred ca dorul de Denis e cauza trezirilor lui Miru Promit ca nu mai lipsesc asa de mult

la multe lunite inainte bebeilor care zilele astea au mai adaugat una in palmares,sa fiti sanatosi si voiosi
la multi ani SABRya sa fii sanatoasa ,fericita si iubita la maxim si mai treci si pe la noi

M-am gandit ce as putea sa va servesc asa ca va poftesc la un mare.....parizer taranesc dupa o reteta originala

Am uitat sa va zic ca broscoiul de fimiu a prins un mare obicei....arunca toate jucariile dupa canapea....toate pe care le prinde au aceeasi soarta naspa e ca e coltar si e mare al dracului si greu....cum le scot eu de acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

salutare si de la noi
in primul rand scz pt intarziere, nu am urat ieri la nimeni nik,asa ca urez azi la muulte luuunite lui stefi si rares,sa fiti sanatosi si iubiti

atata a tras ieri reby de scaun,pana a cazut pe eaun moment de neatentie al meu,ce a facut...bn ca nu a patit nimik
toot ieri m-am dus sa ma pieptan si am lasat-o pe reby pe pat,atata sa jucat cu plapuma,incat era sa se asfisieze,noroc ca i-am cunoscut plansul ca nu e plans normal,ca altfel nici nu ma gandesc...
ce sa mai spun,ca tot ieri am pus-o pe covoras sa mearga si sa dus intr-o parte si iar cu capul jos;asa zii frumoasa am avut eu ieri
nu mai sta copilul acesta 2 secunde,trebuuie tot timpul sa fiu cu ochii pe ea,ca trage de cabluuri,de tooot ce-i sta in caaale,asta e...
sa nu va supi daca nu mai scriu asa des ca innainte dar reby treb non-stop supravegheata

eumada -felicitari pt primii pasi,cat si pt ta-ta
cris-poopam falcuta lui tero,sa iasa dintisorii fara durere
annna-mama-cum mai e vladut?
daniella-parizer bagam muult cand eram la liceu,si acum mi.e kam scarba,dar pe tn de adooor,baga drob,altceva
andreea-felicit pt al 3-lea dintisor
picky-felicitari pt pasi si pt vorbit,pei ai fata maare acum,bv stefice ti-ai gasit de lucru?cum te descurci cu jobul?
cuscra-ce dementiala e faza cu "ce gandeste un bebe la botez",vb lui cris,nu stiu pe unde ai gasit-o dar e beeeeeton,multamim

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ziua buna!
Ma bag sa scriu ceva, nu ca as avea ceva important de spus, dar sa scapam repede de pagina asta lata.
Ce noutati am?
Am dormit cu Cezara, si sotul in fotoliu (noroc ca e din ala extensibil) ca nu am reusit sa o mutam. Cum o luam in brate d elanga mine urla efectiv, cum o asezam inapoi adormea. Tare rau a dormit, s-a foit si a oftat prin somn, cred ca dintii astia.
Sotul mi-a adus aminte ca exact la fel am patit la primii doi, a trebuit sa dorm cu ea cateva zile.

Am fost dimineata la coafeza mea, poze cand oi reusi sa fac; i-am spus sotului deja ca trebuie sa-i facem niste poze noi Cezarei, dar neaparat la mine-n brate nu s-a prins de ce.

Legat de CM, la mine e o brambureala; eu aveam ciclul lung si inainte, cam 42 de zile, dar era regulat. Acum ba-s 53 de zile, ba-s 35. Si flux frate, nu gluma.

Ultimul punct, dar nu in ultimul rand, in aproape doua saptamani am slabit aproape 2 kg.

Gata!
Weekend placut!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

andreea,era cam obositoare pagina,e adevarat,ms...asa e cu barbatii astia,nu se prind de loc si al meu e mocca
totusi,te priveste cum faci...noi asteptam poze!

Fetele,cn e mada?ca eu tot citesc aici ca e bolnava si eu sunt bata,spre rusinea mea
P.s: unde-mi umbla-ti?

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ziua buna gagici
eu am fleurit pana cu, am intrat sa va salut, sa-i multumesc lui cris pt perfuzabila, sa-i urez spor la treaba in curatenia generalaaaaa (zi merci ca ai ajutor ca eu n-am), sa-i zic danei ca si eu mi-am recunoscut feciorasul in chestia cu bebe la botez si sa-i zic....POI DACA TOT N-AI FACUT NIC CE N-AI INTRAT SI NE-AI LASAT SA NI SE FACA DOR DE TINE???? ha?????ia sa nu se mai repete si sa-mi pup cuscra si nora si cam atat. acu ma duc in pat si astept pizza, soata e bucatareasa azi
hai va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Io-s Mada si acu` e bolnav barbatu-meu..sper sa nu-i dea fetei inapoi virusu`..ca-l..... de gat si mai multe nu.Eva e mai bine,mananca banana cu iaurt......si branzica..si ou,da carne..neam....oare de ce?

Si io sunt semitrosnita de raceala da`......bag o aspirina de-a saracului si trece....zic io

hai va pup gagici si mai vin io




Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput