**Buburuze de 2009 in actiune (16)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

de ce nu ati spus mai fetelor ca nu am pus meniul zilele trecute si azi???

asta e cel de azi:
7:10 formula(200ml)
9:40 painica prajita cu unt si formula(40ml)
13:20 spanac si formula(100ml)
17:00 iaurtel
20:20 formula(200ml)

cuscra de data asta ce ne pregatesti?????ceva pentru masa de paste????ceva drob kilometric????ce face ginerele meu??


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Rareselu si Stefi! Sa fiti sanatosi si voiosi

La multi ani, SSABrya! Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Meniu ieri:
8-formula-180ml
11.30-banana cu mango si branzica(120 gr)
16.30-ficatel+piure cartof+un pic de unt+un pic de lapte (120 gr)
20-iaurt cu biscuiti
22-formula 120ml

Meniu azi:
8.30-formula 180 ml
12.30-mar cu biscuiti(120 gr)
15.30-piure de cartof+carne vitel(120 gr)
19.30-cereale cu lapte
22-formula 120 ml

Papa cam putin lapte,nu-i asa?

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

is si eu buna de ceva cris... dau idei
de dimineata si pana acu am avut 3 anotimpuri pot sa zic....a nins - deci iarna, a fost soareeeeeeeeee dar frigut - deci primavare, a plouat si frigut - deci toamna....vara aia nu vrea sa vina mama ei de varaaaaaaaaaaaaaa
pi mini ma doari capul....cred....am asa o vaga senzatie....in fine cred ca la gandul de cata treaba am se induce senzatia de durere de cap
simina pt varsta lui intradevar papa foarte putin lapte...300 gr pe zi e putin pt un bebe care are 6 luni si un pic. min 700 ml ii trebuie. incearca si dupa mesele solide sa ii mai di laptic. eu una nu pun accent atat de mare pe carne, papa o data la 2 zile, cat pun pe lapte....laptele are Ca si alte alea necesare dezvoltarii lui, proteina si-o mai ia si din lapte si din branzica si din legume, respectiv proteina vegetala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

slaba de tot activitatea pe aicea....
simina ce-i drept papa am putin laptic pentru varsta lui..ar trebui in general cam 700 ml la 24 ore
ema da-o incolo de treaba ca parca nu se mai termina

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ce crezi cris ca am facut ceva????? in afara se pus 2 masini la spalat si calcat ceva pt mine, e hai si mancara n-am facut nik....asta e, data viitoare. gata varza?????? e slaba rau....ne-au abandonat fetele astea..... plodu meu isi "canta" de nani nani....mornaie adica....e asa comiccccccccc. ieri am facut o pozna mare de-mi venea sa imi dau cu sutul in cap...l-am lasat pe ditamai patul, la mijloc si m-am intors sa ii asez hainuta in dulap....stiti urmarea...buf....noroc ca am mocheta groasa si inaltime mica la pat dar s-a speriat rau si toata noaptea s-a foit....offffffffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

off mititelul pupa-l din partea mea sa treaca buba si sa nu mai doara
pai inseamna ca eu chiar am facut treaba,frecat covoare (alea 2 care le am),bagat la masina si spalat ca de calcat nu ma vede fierul ala pe mine sa il ating nici cu un deget,stat la taclale cu musafiri,sters preful(la faza asta sigur mi-e rau ),facut varza aia calita cu ciolan afumat,gadilat copila asta terorista in cur,dormit 1 ora cu ea si cautat pe net marturii pentru botez si alte cele ca mai e putin de-o luna si hop cu bebe la cazan
hai ca mi-au murit laudatorii si ma laud singura
P.S. a tras fi-mea ieri seara un cap de zidul de la usa de m-a durut pe mines-a aruncat cu teasta inainte sa prinda firul de la epilator si a nimerit doar zidul..iar acum are vanataie si cucuiul aferent in frunte

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

vaiiiii saracutaaa...pupam cucuieta
e, am mai facut si eu maruntisuri .....dar am curat generala, sa incep sa sortez boarfe sa vad ce iau cu mine, ce fac pachet sa le mute, sa incep sa strang una alta....nici nu vreau sa ma gandesc...oi face eu sperrrrrrrrrrrr cand m-o lasa Darius....ca acuuuuu vrea maimutzareli, avioane, bombe, mitraliere..... si eu am spatele varzaaaaaaaaa, fara ciolan afumat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Salutare si de la noi! Eu nu apuc sa intru pe motiv de dinti ... nu, nu ai mei, ai Cezarei! A spart si No.3, azi, dar maraiala continua!

Cris, cum ai facut spanacul, ca vreau si eu sa-i fac, dar spre rusinea mea nu stiu cum, ca mie nu-mi place.

Hai si eu cu meniul, desi la noi e mai mereu la fel, tare monoton mananca, dar daca mananca asa nu ma grabesc sa fac schimbari.
M1 6 m Milumil Vanilie
M2 1/2 banana+1 para
M3 piept de pui, ulei masline, legume (cartof, dovlecel, ardei, morcov)
M4 cereale cu lapte praf (ca iaurtul nu s-a prins)
M5 7m Milumil 3 (am gasit in sfarsit si fara vanilie).
Deobicei ea bea lapte numai dimineata si seara, dar azi s-a trezit la 6 si a mai acceptat vreo 100 de ml pe la ora 15.
De saptamana viitoare vreau sa-i dau 2 galbenusuri pe saptamana; saptamana asta i-am dat biscuiti, am luat CICIBEBE produsi de Eti (cred ca-s turci). Is foarte buni, si nu sunt foarte scumpi, 3 lei si ceva, 190 de grame. Au consistenta de piscot si sunt foarte buni, as manca si eu dar ma abtin, ca am dat jos 1.5 kg.

Gata, mi-a expirat timpul alocat calculatorului.


P.S. Maine am programere la coafor, ma fac frumoasa (daca s-o mai putea).

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema vai de capul tau curatenie generala mie mi se face rau numai cand spune mama ca "vine pastele si trebuie sa facem curatenie generala"si eu rea i-am urat spor la treaba,pentru ca mica mea tero nu suporta decat toate cele imprastiate peste tot
P.S. a iesit cam sarata varza mea cu ciolan ca nu am lasat-o la desarat cat a trebuitdar e buna si asa,numai ca trebuie sa beau cam multa apa dupa si o sa fac broaste in burta
nute dai cu nimica pentru durere pe spate????un gel ceva..o sa vezi ca iti va face bine..si sa nu uit..si fi-mea se crede grad in cadrul armatei ca adora puscoacele si tunurile(mai ales cand o incarca ta-su si ma fugaresc amandoi prin casa sa ma impuste),iar la noi helicopterul e la putere
andreea 3 dintisori??? felicitarila noi s-a umflat si falcuta in partea stanga si gingia parca zici ca sta sa explodezeca sa nu mai zic si ca in seara asta mi-a plans la culcare aproape o ora de durere;daca mai aveti un dintuc pe vine,pupam de acum printesica sa iasa fara multe maraieli
il fac in 2 feluri:
1.oparesc spanacul in apa clocotita si il scurg bine,apoi il pun la fiert.Dupa ce e fiert,il scurg si il las putin sa se raceasca si il pun in blender si cu putin lapte si foarte putin unt si le blenduiesc de le gaseste batzutSi gata
2.oparesc spanacul in apa clocotita si il scurg bine,apoi il pun la fiert din nou si cu putin orez.Dupa ce s-au fiert,ca sa iasa o consistenta mai groasa,scurg apa si il zrobesc cu furculita.Apoi pun o lingurita de ulei si 20 ml lapte.Si gata
Pentru noi ca adulti sunt o gramada de moduri de pregatire,dar pentru kinder am adaptat un pic si dupa cum papa domnisorica in generalsper ca si cezarei sa-i placasti ca e musai sa pui si o poza cu noul look,nu?

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput