Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa_bebe
[- Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, curul ti l-am aratat ieri, acum imi dai hartie igienica?





alexa,sper ca nu ma injuri dar aici e "sectia" cu intimplari adevarate.Bancurile is ceva mai jos la sub-forumul "un ochi ride,altul e vinat".
Dar sincer,am ris cu lacrimi la bancul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_bebe spune:

si eu eram cam zapacita de fel cand eram mai copila!parca toate mi se intamplau mie.
Eram copil.prima data cand m-am angajat m-au dat afara dupa prima zi!eram la un restaurant!m-au pus sa duc pe tava vreo 10 pahae cu bautura fina,tin minte coniac!erau paharele inalte si subtiri...si atat de fragile!mergand cu ele spre masa clientilo(clienti pretentiosi) eu eram atenta ca sa nu alunece pe tava paharele.am uitat sa fiu atenta si la scari ,m-am impiedicat si am aterizat direct in bratele unuia dintre clienti cu tot cu pahare si l-am lovit si la "oboectul sensibil"!faza e ca tot el m-a adunat de pe jos ca eu nu mai puteam!nu mai stiam de ce sa ma mai agat ca sa ma ridic!offf ce frumos mai era!pacat ca facusem gafa

mama de prichindik poznasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Din pacate am ajuns la final, m-am distrat 3 zile in pauza de pranz cu voi, as aca trebuie sa contribui si eu:
Faza cu dresurile uitate pe cracii pantalonilor de cu seara am mai citit-o pe la voi, dar dimineata aia in care m-a luat tata pe sus sa mergem la talcioc a ramas pentru mine de pomina. Daca mai stie cineva talciocul de la vitan barzesti in anii 93-95, o zi ploioasa, "aleea" plina de noroi, oamenii mergeau incolonati unii dupa altii cu ochii dupa chilipiruri. La un moment dat simt ca ceva ma retine pe loc, ma optintesc sa inaintez dar tot nu prea aveam succes, ma uit in urma... ce sa vezi? undeva la 3 persoane in spate cineva ma calcase pe dresul meu bej, lycra bine mociorlit prin noroi. Am simtit ca mor, m-am oprit, toata coloana s-a bulucit peste mine in timp ce imi depanam tacticoasa dresul.
Cea de-a doua: eram in liceu, ganduri multe, multe griji, stateam pe scara autobuzului pentru ca urma sa cobor la prima. Usile se deschid, fac primul pas jos, ma intorc politicoasa si spun celor ramasi "in incapere" LA REVEDERE O ZI BUNA (abia o invatasem p-asta cu o zi buna). Realizez ce-am facut dar continuu sa merg tacticoasa pe trotuar si cu coada ochiului trageam la geamurile autobuzului: jumatate din calatori se prapadeau de ras.

15+ cu viitoarea scorpioanca Maia
"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui rala
Cea de-a doua: eram in liceu, ganduri multe, multe griji, stateam pe scara autobuzului pentru ca urma sa cobor la prima. Usile se deschid, fac primul pas jos, ma intorc politicoasa si spun celor ramasi "in incapere" LA REVEDERE O ZI BUNA (abia o invatasem p-asta cu o zi buna). Realizez ce-am facut dar continuu sa merg tacticoasa pe trotuar si cu coada ochiului trageam la geamurile autobuzului: jumatate din calatori se prapadeau de ras.

15+ cu viitoarea scorpioanca Maia
"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Doamne, m-am zguduit de ras, asa, pe muteste, ca biata fiica-mea a adormit in scaunul de masa langa mine...bun moment mi-am ales sa citesc topicul!
La revedere! O zi buna!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

am crezut ca ma prapadesc de ras...dupa doua zile am reusit sa termin de citit toate paginile...


sa va zic de la mine:

am un nepotel care locuieste in Grecia cam de pe la 2 ani jumate. acum are 10 ani...
Cand avea cam 4 jumate a venit in vizita in Bucuresti... eu aveam ceva drumuri de facut prin oras si l-am laut cu mine. eram in metrou. era vara foarte cald si soare puternic. stam pe peron si asteptam metroul. langa noi o doamna cu un bebe in brate....
Nepotelul incepe sa zica ...tare: Stii tanti marina, sunt mame care nu au grija de copilasii lor...
Eu: "?"
Tanti deja se uita cu interes spre noi, era tare curioasa ce va urma...
nepotelul: stii, cand afara este cald si soare copilasii trebuie sa poarte palariute.
eu: da, foarte corect!
el: uite tanti asta de langa noi nu are grija de copilul ei ca el nu are palariuta!
(copilasul era cu capsorul gol...dar erau in subteran, poate i-a scos palaria atunci :)))
Eu simt cum ma inverzesc si ii dau ghionturi sa mergem mai departe.... El nu pare sa priceapa si continua: Ce fel de mama este asta etc....
Tanti deja parea sa ia foc, eu nu mai zic...deja ma pregateam sa primesc vro scatoalca :)))

ei bine am scapat nevatamati si cand am iesit din metrou ii explic: stii Andrei, tu te afli in romania.
el: da!
eu: nu in grecia!
el: nu!
si tu in metrou cand imi povesteai de bebelusul fara palarie imi povesteai in romana.
el: da
eu: pai aici toata lumea vorbeste romana...
el: adica tanti a inteles ce am zis eu????


----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

foarte amuzantam si eu o cu piticul meu!ma intreaba despre culoarea pielii la oameni.ii explic usor avea3 ani ca sunt 3 rase alb negru galben ... mai dragelo fara sa imi dau seama ma duce de mina linaga un grup de romi pune degetelul pe mina uneia si rapid ma intreaba ,,de ce are pielea neagra?este ...,,cred ca a fost singura data cind mi-a fost frica rau iar acasa am ris de copilaria lui.si mai am una de atunci imi zice ,,mamicuta mea iubitica mea dragalasa mea timpita mea,,noi toti suntem haiosi uneori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela42
,,mamicuta mea iubitica mea dragalasa mea timpita mea,,




----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

aaaaaaaa mai am una de inaltimea la care ochisorul vedea usor pe gaura cheii la baie ,,tatiiiii vreau sa vad cucul tau!mmmmmmmm ce sa zica ,,e lasa nu acum..,,de ce e mai mare si are par?atentie la gaura cheii de la baie piticii sunt in stare de orice la care nici nu visam noi!alta...mami mami am vazut o pasarica (la mare)aaaaaaa si cum este?nu imi place nici nu are aripi(mmmmmmmmbaietii de mici reclamatii ) viata este minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Citat:
citat din mesajul lui rala
Cea de-a doua: eram in liceu, ganduri multe, multe griji, stateam pe scara autobuzului pentru ca urma sa cobor la prima. Usile se deschid, fac primul pas jos, ma intorc politicoasa si spun celor ramasi "in incapere" LA REVEDERE O ZI BUNA (abia o invatasem p-asta cu o zi buna). Realizez ce-am facut dar continuu sa merg tacticoasa pe trotuar si cu coada ochiului trageam la geamurile autobuzului: jumatate din calatori se prapadeau de ras.

15+ cu viitoarea scorpioanca Maia
"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold


Ceva asemanator am facut si eu la Ikea. Obisnuita cu cantina de la birou, am mancat odata de pranz la Ikea si cand m-am dus sa duc tava spuneam tuturor clientilor de la mese "pofta buna, pofta buna"... pana cand mi-am dat seama ca nu sunt colegii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hi_lara spune:

Am 2 faze sa va povestesc cand mi-a cazut fatza de jena.

1/eram adolescenta la coada la ratie pe vremea lui Ceausescu la alimentara din cartier.La coada era si un baiat mai mare de care imi placea dar nu intrasem in vorba. Fiindca ma dadeam plictisita de stat la coada ma pune naiba si cand ma sprijin de o stiva de lazi goale (cum sunt cele de bere, erau pe atunci de ulei)imi bag degetul, cred ca cel mijlociu, intr-o sticla fara sa imi dau seama. Belea de belea...randul inainta si eu nu puteam scoate degetul din sticla fiindca eram surescitata si trageam de el si se umflase. M-au apucat toata caldurile posibile..m-am gandit la penibilul situatiei.
Am luat sticla din lada, incet fara galagie, si ma faceam ca palmez o sticla. Cand mi-a venit randul i-am spus vanzatoarei incet ca o sa ii aduc o sticla mai tarziu ca am un incident. Asta nu pricepe si cand ii arat, incepe un ras isteric, de au intrat si cei care erau pe afara la fumat sa vada care-i distractia.
Va dati seama cum m-am simtit, basca ma mai primit si tot felul de sfaturi de scos degetul din sticla .

Faza 2 petrecuta mai recent:
Primavara...zi insorita...zapada se topea. Mergeam in parc cu niste prieteni cu copiii. Eu ma ofer sa merg la Megaimage sa cumpar cate ceva de rontzait pentru parc si inca cateva prostii care urma sa le pun in carucior.Ies cu 2 plase, fiecare in cate o mana. Ii vad peste drum pe toti ca ma asteptau la o banca si ce ma gandesc...nu mai merg pana la trecerea de pietoni ci o iau de-a dreptul spre ei...intr-o alergare sportiva, usoara, imbracata sport...si cand sa sar micul garduletz de 50 cm care era spre carosabil la stratul de flori, imi intra stalpul de la gard in cracul pantalonului ma dezechilibrz si avand maiinile ocupate cu plase, m-am pravalit cu nasul in noroiul de la flori in rasul general al celor care au vazut faza in plenitudinea ei. Cred ca am si luat si o gura de pamant, va rog sa ma credeti.
Eram ca porcul, nu alta.
Lara

Mergi la inceput