Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Sa va povestesc una comisa de ai mei. Se duc la hipermarket, dupa ce fac cumparaturile se urca in masina sa plece acasa. Maica-mea care are gabaritul depasit, nu suporta sa stea in fata ca o strange centura si prefera sa se urce in spate in masina, barabatu-sau nu suporta sa nu aibe copilot si mereu sa ia de ea ca de ce sta in spate....buuun, si de data asta aceasi scena, se urca maica-mea in spate in masina, barbatu-sau comenteaza sa vina in fata, se da maica-mea jos tranteste usa si pana sa ocoleasca masina barbatu-sau pleaca...ramane maica-mea interzisa...un taximetrist :" Doamna sa-l claxonez?!", in momentul ala o bufneste pe maica-ma rasul :" Lasati-l ca vede el acasa ca nu mai sunt" (noroc ca stau aproape), face maica-mea un calcul cam cand trebuia sa ajunga sotul in fata blocului si il suna, raspunde el dupa nustiu cate apeluri nervos " Tu de ce nu esti in masina sa raspunzi la telefon" ..." ca sunt in parcare la magazin"...acasa ii povesteste " am auzit telefonul cand ai sunat, si am crezut ca esti pe bancheta din spate, am luat telefonul si ti l-am aruncat acolo in spate sa raspunzi la el ca stii ca nu raspund cand conduc, apoi m-am ratoit la tine ca de ce nu raspunzi odata, cand am parcat, am vazut ca nici macar nu esti in masina si nu stiam ce s-a intamplat". Deh ni se intampla noua la 30 de ani, dapai celor trecuti de 70 :)! Mie cand mi-au povestit am ras cu lacrimi, mai ales ca ii stiu ca sunt ca din filmele alea cu Stan si Bran!

Mami, prajitura e legum ?
mamica de printesa Maria si bebica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

E super faza, rad sa mor!!1

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Cica i-a aruncat telefonul sa raspunda si s-a ratoit la ea de ce nu raspunde odata !!!!! Tare de tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

azi eram cu picii pe strada. ne oprim la chioscul de ziare si vanzatoarea imi zice:"vai, dar ce fetita frumoasa aveti! cat are?", eu:"7 ani!", ea:"nuuu, cea mica, cat are? si cea mare e frumoasa, dar cea mica e atat de delicata!" .
ii zic ca "delicata" e baietel si ea:"vaiiii, dar de ce e asa de dragalas?!?" ...mai sta putin si zice:"aoleu, ce prost ma simt! am zis ca e fetita!", la care fiica-mea, care e la vanatoare de greseli gramaticale ii zice:"nu e corect zis, te simti "proasta" nu prost, ca esti fata!" ....m-am facut verde albastra, mi-am cerut scuze si am taiat-o rapid


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui byzantinax

Ah, trebuie sa va povestesc o faza cu fetita mea (are 2,4 ani): acum doua zile eram in casa, eu vorbeam la telefon iar ea scotocea prin sertare si pe unde se mai putea scotoci...La un moment dat incepe sa planga, isi tinea mainile strans si cu ochisorii plini de lacrimi ma implora sa o ajut; ma uit la ea si nu inteleg de ce nu ma lasa sa-mi continui conversatia. Incerc sa o ignor, ea insista sa planga, imi tot arata mainile si facea un gest cum ca ar vrea sa le desprinda, dar nu prea poate. Uimita si enervata in acelasi timp, inchid telefonul si ma duc spre ea...mititica nu-si putea dezlipi mainile intrucat gasise un superglu si-l desfacuse si...evident i se lipisera degetelele. Am ras impreuna...



Nu numai ca nu e amuzant, e chiar foarte trist! PUtea sa manance superglu-ul ala, sa si-l bage-n ochi doamne fereste, ca tu erai ´´enervata si incercai s-o ignori-aveai de vorbit la telefon´´

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

MI-am adus aminte de o faza comica. La biblioteca unde ma mai duc , la intrare, in interior, pe un hol, foarte vizibila , este o banca unde mai poti sta un pic. Bun, toate bune si frumoase, de cate ori mergeam pe acolo stiam banca aia, mai erau persoane care se odihneau acolo dar aia de la biblioteca s-au gandit sa schimbe banca cu alta care avea la un capat, o statuie de bronz care infatiseaza pe un om, in marime naturala care sta ca si cum ar citi o carte pe acea banca. Unde mai pui ca cei de la biblioteca i-au si pus in mana o carte reala, si cand intrii acolo zici ca este unul pe banca care citeste. Ei, prima data cand am mers pe acolo dupa ce au pus banca noua, cand am intrat i-am zis frumos "Hi !" lui ala de bronz de pe banca, si am trecut. CAnd am iesit l-am vazut in aceeasi pozitie si abia atunci mi-am dat seama de faza !Si acum sunt vreo 2 -3 ani de atunci cand merg acolo si-l vad pe "nenea" ala citind imi vine sa rad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui petra

MI-am adus aminte de o faza comica. La biblioteca unde ma mai duc , la intrare, in interior, pe un hol, foarte vizibila , este o banca unde mai poti sta un pic. Bun, toate bune si frumoase, de cate ori mergeam pe acolo stiam banca aia, mai erau persoane care se odihneau acolo dar aia de la biblioteca s-au gandit sa schimbe banca cu alta care avea la un capat, o statuie de bronz care infatiseaza pe un om, in marime naturala care sta ca si cum ar citi o carte pe acea banca. Unde mai pui ca cei de la biblioteca i-au si pus in mana o carte reala, si cand intrii acolo zici ca este unul pe banca care citeste. Ei, prima data cand am mers pe acolo dupa ce au pus banca noua, cand am intrat i-am zis frumos "Hi !" lui ala de bronz de pe banca, si am trecut. CAnd am iesit l-am vazut in aceeasi pozitie si abia atunci mi-am dat seama de faza !Si acum sunt vreo 2 -3 ani de atunci cand merg acolo si-l vad pe "nenea" ala citind imi vine sa rad.

La toti numai bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_bebe spune:

banc super !portia de ras pe ziua de azi Se prezinta o fetiscana la interviu, patronul o ia si-o invata: “Fata draga, noi nu zicem NU la clienti chiar daca nu avem produsul in stoc…. ii aburim, ii amanam”.
Zis si facut, trece o luna, prinde fata ideea, intra un cetatean:
- Manusi aveti?
- Pai, sigur…de care sa fie? de piele? tricotate? cu un deget, cu 2 cu 5?
- De piele, normale, cu 5 degete !
- Le purtati la palton sau la jacheta?
- La palton, ca vine frigul !
- Domnule, eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza.
Pleaca omul, cand sa iasa pe usa intra unul furios c-un colac de buda si c-o placa de faianta in mana:
- Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, curul ti l-am aratat ieri, acum imi dai hartie igienica?

mama de prichindik poznasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_bebe spune:

bancul l-am copiat de pe net! faza cu partea dorsala stiti nu am mai acoperit-ointelegeti ideeacu asortatul!

mama de prichindik poznasha

Mergi la inceput