Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Lara, nu mai pooooooooooooooooooooooot!
Rala, ilinca, marina, si la pataniile voastre m-am prabusit de ras!



Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Lara, tari de tot povestirile tale !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Lara

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Sunteti geniali/e :):):):):)

Desi sunt crizata/isterica de felul meu, si trec prin tot felul de faze jenante din cauza repezelii, astazi cred ca am patit-o pe cea mai tare.

Sa incep cu inceputul...

M-am despartit de fostul prieten de cateva luni bune si de curand m-am gandit sa incep sa cunosc noi barbati. Am incercat baruri si cluburi o perioada dar n-a iesit nimic. Asa ca vineri noaptea, in drum de la club cu colegele mele de casa ne opreste un tip. FRANCEZ. Inalt, frumos, ne intreaba daca stim vreum bar unde poate sa bea ceva ca a lucrat pana la ora aia, bla bla bla. Imediat mi s-au aprins beculetele si mi-am dat seama ca nu pot sa pierd ocazia sa-l cunosc mai bine. Cum toate barurile erau inchise la ora 2 noaptea il invit la mine, trimit toate fetele la culcare, si stau cu el toata noaptea la palavre. Aflu ca sta peste strada de mine, ce coincidenta!! Frumos...

A doua zi, adica ieri, ne trezim, ne sunam, iesim in parc si stam toata ziua pe iarba la palavre. Eu vorbesc muuuuult si prost ca am emotii de mor, dar imi promit ca tura viitoare o sa ma port NORMAL.

Astazi ies sa ma intalnesc cu o colega de serviciu. Cum mergeam tacticos pe trotuar complet pierduta in ganduri vad ca se apropie de mine un tip. Il studiez din cap pana-n picioare, dragut rau. El ma studiaza si-mi zambeste cu gura pana la urechi...Apoi totul se desfasoare cu repeziciune... Cand ajunge aproape in dreptul meu zice ''hello''. Eu zic hello, din politete, dar ma gandesc in mintea mea ca incearca sa ma agate si incerc sa maresc pasul sa trec de el mai repede. Apoi vad ca in dreptul meu da sa se opreasca si ma apuca de mana. Eu imi trag mana indignata si o sterg de langa el. Apoi aud ca ma striga pe nume!!! Ok, bizar, intr-o fractiune de secunda imi dau seama ca tre sa-l cunosc daca-mi stie numele, ma intorc spre el, incerc sa ma port normal dar nu-mi pot aminti deloc de unde il stiu. Sunt absolut blocata si panicata. Apoi ma intreaba in engleza daca sunt ok, ma balbai in 1000 de feluri... Apoi ma intreaba in franceza daca sunt ok si imi dau seama, finally, ca e francezul pe care l-am cunoscut cu 2 zile in urma. Am stat bot in bot cu el o noapte si o zi si apoi nu l-am putut recunoste pe strata!!! Efectiv nu pot sa inteleg ce s-a intamplat cu creierul meu in momentele alea.. So, well, mi-am cerut scuze intr-o mie de feluri, am fost penibila, apoi l-am intrebat de vreo 20 unde se duce, apoi l-am reasigurat de inca vreo 20 ori ca nu sunt nebuna si ca nu iau droguri, si apoi am plecat razand ca descreierata pe strada!!!!

Sunt convinsa ca n-am sa mai aud de el vreodata :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinubebe

In liceu, aveam cel mai sever profesor de geografie din judet. Dar nu sever, ci exagerat, toti elevii erau ingroziti de el. Fusese deja pe la cateva licee care nu stiu prin ce minuni reusisera sa scape de el, era reclamat zilnic, dar omul era si cu spate zdravan la inspectorat si parea insusi fiul diavolului, caci nimeni nu ii putea veni de hac. Avea inclusiv o placuta de argint la cap, caci fusese batut de vreo doua ori, dar chiar si asa tot nu a renuntat la stilul lui terifiant. Efectiv ti se taiau picioarele si iti ingheta sangele in vine cand intra in clasa, iar eu eram atat de ingrozita de el, incat nici macar nu puteam invata la materia lui. Odata, abia imi cumparasem o pereche de blugi, dintr-aceia cu elastic in talie, si la ora lui, de emotie si spaima, in momentul cand a intrat in clasa mi-a pocnit instantaneu elasticul si brusc am simtit cum pantalonii incep sa se scurga de pe mine. Atat am fost de stresata, incat nici macar nu am auzit cand m-a strigat in grupul celor care urmau sa fie ascultati, si numai ce am vazut ca toata clasa se uita spre mine. Cand mi-am dat seama de grozavie, mi-am inhatat repede geaca de pe spatarul scaunului si, cu mainile bagate in buzunarele ei, incercam sa imi tin pantalonii pe mine. Profesorul respectiv avea obiceiul sa ne incoloneze pe toti cei strigati in fata clasei, langa harta, si de acolo ne asculta pe rand. Cum eram cam pe la coada sirului, cea mai mare parte din ora eu am stat in fata profesorului cu mainile adanc infipte in buzunarele gecii si m-am hlizit ca o cretina gandindu-ma ca daca profesorul imi va cere sa imi scot geaca voi ramane in secunda urmatoare fara pantaloni pe mine. A fost singura data cand m-am distrat asa de bine la ora acelui om, si pe langa mine si inca vreo doua colege care aflasera deja de povestea cu pantalonii.

http://loredanadinu.wordpress.com/2010/02/15/lasa-ti-semnatura-pe-o-fapta-buna/


Si eu am terminat la hogas si m-a exasperat dementul de Vasiliu, eram maritata si inca visam noaptea ca ma scoate la harta si stiu tot ireprosabil si-mi pune 3, ca asa vrea el.

In fine, acum sunt eu profa si intr-o ora la clasa a 11-a predam "Mesterul Manole" al lui Blaga. Discutasem cu elevii, le explicasem, isi dadusera ei cu parerea, acu' zic "hai sa le dictez cateva idei, sa aiba in caiete ce-i mai important". Si in timp ce le dictam, se trezeste o mandra (care, evident, nu citise opera): "doamnaaaaaa, cum se scrie <<Bogumil>> (un personaj din drama)". La care eu, abtinandu-ma sa nu-i traznesc un 2 ca n-a citit, ii zic frumusel din varful buzelor: "cum sa se scrie, cum se aude, domnisoara, ca-n romana, Bogumil, ca doar nu ca-n engleza, Bagamil (a se citi baga-mi-l)!!!!" Va dati seama ca s-a dus *** ora mea si mitul jertfei pentru creatie, toti elevii mei erau pe joooos de ras, eu m-am facut la fata ca bomboanele Skitles dorindu-mi sa invat si eu macar pana ies la pensie sa tac naibii din cand in cand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mi-am amintit si eu o faza jenanta.

eram la serviciu (spital), in unitatea de terapie intensiva neurologica..imi vedeam de treaba cand la un moment dat simt ca ma gadila ceva pe mana..nu iau in seama, imi vad de treaba..dar senzatia persista..ma uit...breteaua de la sutien atarna frumos pe maneca afara ...primul gand...sa ma duc la baie sa o prind la loc..dar pentru asta trebuia sa defilez pe coridor cu breteaua atarnand frumos de sub bluza..ma uit in jur si obisnuita cu pacienti in coma, f gravi..zic na, se poate rezolva pe loc? ...bag frumos mana pe sub bluza ...trag de decolteu..si rezolv problema..mai fac si 2-3 miscari sa-mi aranjez bine sutienul..si cand ridic privirea din decolteu...vad un pacient care se uita la mine zambind larg...nu-mi dadusem seama ca saracu era constient, doar ca nu putea vorbi....mi-a fost o rusineeeeee zilele urmatoare cand il vedeam...dar era un mosulinca simpatic, zambea complice




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byzantinax spune:

Salut!

Si eu am terminat tot la Hogas, tot pe Vasiliu l-am avut la geografie si-mi amintesc ca ne facea "vaci bengaleze"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui byzantinax

Salut!

Si eu am terminat tot la Hogas, tot pe Vasiliu l-am avut la geografie si-mi amintesc ca ne facea "vaci bengaleze"




Ce "bou amazonian"!!!


Sunteti fenomenale, cat am putut sa rad!
Hai sa mai povestesc si eu una.
Abia imi cumparasem o super rochie cu spatele gol si cu fermoar la spate, stramta pe corp- ce mai, aratam super! (asta se intampla acum vreo 20 de ani hehehehe). La mare, pe terasa cu foarte multa lume la masa, constat ca e cam frig noaptea cu spatele gol, drept pentru care ms gandesc sa ma cuprind cu mainile de talie (ca-ntr-o imbratisare)...pe sub rochie. Bag mainile prin laterale si execut traznaia. Fermoarul cedeaza, ca, deh, fermoar-si rochia imi cade frumos in poala, iar eu raman la bustul gol, dar imbratisata.
Inutil sa insist ce reactie am starnit pe terasa aia...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Citat:
citat din mesajul lui byzantinax

Salut!

Si eu am terminat tot la Hogas, tot pe Vasiliu l-am avut la geografie si-mi amintesc ca ne facea "vaci bengaleze"




Ce "bou amazonian"!!!


Sunteti fenomenale, cat am putut sa rad!
Hai sa mai povestesc si eu una.
Abia imi cumparasem o super rochie cu spatele gol si cu fermoar la spate, stramta pe corp- ce mai, aratam super! (asta se intampla acum vreo 20 de ani hehehehe). La mare, pe terasa cu foarte multa lume la masa, constat ca e cam frig noaptea cu spatele gol, drept pentru care ms gandesc sa ma cuprind cu mainile de talie (ca-ntr-o imbratisare)...pe sub rochie. Bag mainile prin laterale si execut traznaia. Fermoarul cedeaza, ca, deh, fermoar-si rochia imi cade frumos in poala, iar eu raman la bustul gol, dar imbratisata.
Inutil sa insist ce reactie am starnit pe terasa aia...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007






Vasiliu e un mare bou in viata (desi jignesc acum bietele animale), crede-ma, cine a facut ore cu el stie ce grobian cretin este, noroc ca a iesit la pensie. A fost cu muuulti ani in urma prof. la o scoala generala, faceau aia mici de-a 5-a pe ei in ora, de frica. Asta pe vremea comunismului. Apoi s-a "aciuat" la un liceu umanist, dupa ce "si-a luat bataie" pe la liceele cu mai multi baieti din oras. Tot ce a scris @dinubebe despre placa de argint care inlocuieste o bucata de craniu e perfect real, nu-i basm. Din partea mea, sa-l ia dracii in ordine alfabetica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Sa va povestesc si eu una:
Prima nastere, s-a rupt apa cu mult inainte de termen. Eu ma panichez toata ca nu merg sa nasc, e prea mic copilul, nu vreau sa fie prematur, ... stiti voi cum e. In fine, ajung la maternitate, ma interneaza si ajung sus in sala de operatii (trebuia musai cezariana, dar astea sunt detalii). Vine anestezitul si imi explica ce e de facut apoi constata cu sunt cu sutienul pe mine.
Dr. - Domana va rog sa dati jos sutienul.
Eu - Pai .... nu pot. Nu ma ajutati va rog ? (aveam camasa de noapte tip sac, la cat eram de panicata nu stiam cum pot sa scap de sutien).
Dr. - O sa rog o asistenta sa va ajute! si zambeste complice.
Acum rad dar atunci ......


poze concurs I LOVE DC www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=4" target="_blank"> nm-1, nm-2

Nico

Mergi la inceput