Hai Carmita!!Bv Lorex!!Pufuleti Ian-Feb 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

AM SCRIS UN POMELNIC SI AM PIERDUT TOT...


FELICITARI LOREX, BINE AI VENIT BOBITZA!! TE ASTEPTAM IN ALBUM!

CRIS.DOGAREL, multa sanatate Emei. E puternica si cu asa mama, e ca si vindecata!

ROCO, pt lapte: papa bun in continuare si ia-ti GALACTOGIL SAU STEEL TEA DE LA MILUPA, sunt granule, bei 2 litri de ceai de chimen si anason (cu sau fara fenicul) in care pui granulele astea, sunt f bune la gust, si ai rezultate sigure. Nu in ultimul rand, nu te stresa pe tema laptelui, ca dauneaza!

Fetelor, am o rugaminte la voi. Am cumparat ca haplea 5 cutii de infacol. si am fol doar 1, 1 i-am vandut-o decenuelei si prin urmare mai am 3 de vanzare, luate 5 la 150, 30 lei bucata... deci daca aveti nevoie de INFACOL, am 3 cutii de vanzare... vi le aduc eu undeva sau daca sunteti pe aproape vi le aduc acasa, numa sa le dau ca la noi merge doar SAB simplex.

mai scrisesem... DA

Tocmai ne-am intors de la biroul unde am lucrat ... Tudor a dormit dus tot drumul ca e cam departe in colentina/pantelimon (din rahova)... acolo iar nani, trezit, papat, jucat ras de numa numa si nani la loc... si doarme in continuare.. de suparare ca nu ne-au mai dat banii din decembrie...

trebuie sa fac dosarul pentru indemnizatie... brrr nici nu stiu cu ce sa incep... pup, cand ne mutam?!

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei prematurul de 3,2 (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele
PRIMUL CRACIUN CU TUDOR- THE PATRIOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

O primavara frumoasa si de la noi!

Felicitari Lorex, sa-ti traiasca martisoara, sa fie sanatoasa si papacioasa!Refacere rapida si tie si mult laptic!

alexia28 LA MULTI ANI! multa sanatate si numai bucurii

lalitica multi si multe pentru o mama curajoasa.Multi pupici si lui David.

al3csa felicitari micutului Yannis-un adevarat luptator, sa pape tot asa bine si sa ajungeti cat mai repede acasa.

cris.d sa treaca viroza cat mai repede.Eu sunt pro aerosoli..cu ser fiziologic.

si mie mi-e teama sa nu aduca Viviana de la gradi vreun virus.



Irina mami de Vlad (22.12.2009)& Viviana(30.09.2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

noi ne-am trezit de 2 ori azi noapte, maraiti dimineata, apoi am iesit afara.a adormit in carut si l-am lasat asa pana s-a trezit.Am stat cam 3 ore afara.
Acum am papat si mai iesim o tura afara, sa profitam de vremea asta minunata.

pupici si sanatate


Irina mami de Vlad (22.12.2009)& Viviana(30.09.2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

multumim fete d urari d sanatate

nu stiu daca de la muci, de la aspirat/manevrat sau gripe water, dar dupa ce a papat relativ bine, a vomat cascada toot-tot. ne-am schimbat amandoua, ne-am linishtit un pic si am luat-o d la capat, cate putin. acum a adormit, sper sa doarma linistita (fara tuse).

eu i-am luat gripe water romanesc si bonnisan. gripe water i-au dat si in maternitate, ca dr de acolo mi-a zis sa-i iau, alternativ cu infacol. infacolul s-a cam termnat, dar oricum ii dadeam din an in pasti, ca ma streseaza cate substantze "dubioase" si indulcitori, etc are. gripe eu ii dau tot cu seringa, cam 1-2ml, cu ce se scurge... ca din inguritza nu prea merge.insa ii dau cand im aduc aminte, cam de 2-3 ori pe zi maxim (ambele chestii, in total). mie mi se par toate cum am mai zis: frectie, dar sa am impresia ca fac ceva

anyway, acum colicii sunt pe plan secund, astept cele 2 zile sa treaca viroza asta si sper sa nu se complice cu nik

roco: lichide multe, de orice fel (ceai de lactatie, supa, apa, suc,orice). de unde stii ca nu e destul lapte?

cris mario- s-a facut mare printesa, vad ca aveti acelasi traseu cu somnul ca unele dintre noi: nu mai merge cum mergea. si eu cam pic de somn ca au fost cateva nopti cu ana, apoi ultimele 2 cu ema..cam albe. ma simt ca dupa revelion: okii cu nisip, dar nu pot adormi acum ziua

am uitat sa va zic ca am vorbit si cu alexutzza si azi zicea ca se intorc, Yannis a fost super bine in Grecia, cu vizite multe. Abia asteapta sa citeasca si ea si sa ne zica.

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 7,9 kile!
poze

povestea noastra



atunci incerc gripe water rmom...si la mn se duce infacolul
da ...cu somnul.......
sper sa fie bn Ema in curand
o asteptam pe alexutzza


Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

hehe....prima noastra plimbare singureee,bineinteles si cu mario,dar fara tati...cu carutul ... am fost pana la tatal meu la cimitir .... cuminte foc tot drumul ...ii dau sa pape si revin

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR!!!


neata si de la noi(chiar daca la pranz)
am dormit ca haplea(vb andrelinei)pana la ora 2(adica 12 ore)
nu aruncati cu rosii,dar acumulez ore de somn ptr bebe

tot in formula 2in1,deci...o sa anunt daca se intampla o minune



arwen9240s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

prelungiri???inseamna ca intalnirea este de 1martie?
hmmm...in cazul asta ii punem snurulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

cris.dogarel sanatate fetelor! Pentru aerosoli si eu tot ser as folosi.

Roco bea multe lichide. Alimentatia nu e f importanta dar hidratarea da. Si pune-l pe bebe la san cat sta el.

cris_mario la multe lunite!

al3csa luptatorul tau recupereaza f bine. In scurt timp veti fi acasa cu totii.

Noi acum am venit de la plimbare. A dormit in wrap cat ne-am plimbat. Eu cred ca are un puseu de crestere ca mananca la 1 ora ziua si la 2 ore noaptea. Poate recupereaza ce nu a crescut luna trecuta ca nu a luat decat 1cm.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

roco1617, nu e cazul sa tii dieta. diabetul de sarcina nus e intoarce decat daca aveai diabet dinainte si n-a fost depistat. ai nevoie de o dieta echilibrata si atat. poti manca orice. (sunt la a treia sarcina cu diabet, si ultima e insulino dependenta). daca nivelul de zahar din sange nu ti-e suficient faci niste hipoglicemii ... de mama-mama (trecut si p-acolo dupa ce-am nascut a doua oara am facut glicemie 42 pt c anu indrazneam sa bag nimic dulce in gura... prin urmare aveam 27 de grad ein camera si erram infofolita cu tot ce aveam in salon si tot dardaiam de frig).

pt cresterea lactatiei: odihn,APA! la fiecare alaptat sticla de 2l de apa langa tine si cat suge cel mic, atat bei si tu apa. nu e o placere e o chestie de exercitiu de vointa.

pumpizauri si sunt cu ochii pe voi:)

PS. am vazut-o pe simonette si nicholas si ieri si azi. ea arata mai mult decat traznet desi.... are niste pitici cu kilogramele, iar nicholas... pfuaaaaaaaah, aproape am paralizat de drag si de uimire si de surpriza si de ce vreti voi cat poate fi de ager si scump si povestitor si zambaret!!!!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe jérémy noah sapt.33
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

la multi ani tuturor sarbatoritilor!!!!!!!!!!!!!!




oare de ce cand il pun in patutz face de parca ar vrea sa vomite, deschide gura si vrea, dar nu are ce.......................uneori in somn, alteori se trezeste.................pana nu se linistete stau langa el, ca apoi se linisteste si doarme, dar este cand il pun si se trezeste de 2-3 ori ca nu i-a venit tot inapoi..si mai ragaie, desi il tin dupa primul san, dupa al doilea, dupa praf............nu il las sa pape tot bibe daca e cazul...................si il tin apoi pe umar si cate juma de ora, si adoarme, si il bazai sa se trezeasca, si nu mai ragaie, apopi il pun in pat si este cand se trezeste este cand nu...................................






sa se faca bine ema of saracuta........of of of


va pupam pe toate
noi sapt asta avem botezul deci eu cam ocupata mai tot timpul.............................va pup dulce pe toate!!!!!!!!!!!!!1

Bea de bebe roz Ivan Matei

Doamne ajuta !!!!!!!!!!

Poze Ivan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

miri...multumim de vestile despre simonette...spunei ca o asteptam cu drag pe la noi

bea....asteptam poze de la botez ...si eu zic...sa-i dai numai dintr-un san la o masa si sa nu-l pui in patutz pana nu ragaie

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput