Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

dankutza, cum a fost prima zi?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Nu ai de ce sa ne invidiezi ca la unii copii revin, de exemplu la pitica mea au revenit de o saptamana si ne luptam cu morile de vant.



Se pare ca si Mihnea are iar colicei. Speram ca au trecut efinitiv. Ieri a plans si a vrut numai in brate. Nu a socializat cu niciun musafir, numai la mama a vrut. Acum na, nu ma pot plange, cum sa ma plang cand bebe nu vrea sa se desprinda din imbratisarea mea de ziua mea???? Am luat si eu mofturelele ca pe o iubire imensa de mami de ziua ei si gata.


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna fetelor!O primavara frumoasa si calda tuturor!
Va multumesc pt martisoarele virtuale ,frumoase toate.

Avem si noi un martisor pentru frumoasa Sabinuta


Monica80 regret nespus ca iarasi ai probleme de sanatate.Iti doresc multa putere si sa scapi repede si definitiv de stafilococ.


La multi ani Broscuta si Cristinica!!!Sa fiti sanatoase,fericite si iubite zi de zi!!!


La multe lunite micilor sarbatoriti de astazi!!




_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele, intreba o mamica despre tipat, nu mai stiu cine , cred ca toti tipa, bubu clar o face trage de jucarii le aduce aproape de el si parca tipa la ele dar urla de se aude pana jos

andre, ionela mama lor de colici

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutare..

am intrat sa salut, sa dau raportul de kg 60.6 si sa citesc din urma daca mai apuc
de vineri sunt singura cu copiii.... incep sa fiu cheauna... de vineri nu am mai intrat...am mult de recuperat...sa vedem daca si reusesc....


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am revenit de la scoala!
Ce zi am avut! M-au asteptat cei mici cu tabla scrisa cu creta colorata, cu desene si I love you! si I misssed you! Pe catedra am gasit martisoare facute de ei. AM primit o gramada de martisoare de la copii si cadouri pt CEzarica. AM primit o jucarie refrigeranta in forma de pinguin de Fisher Price, un sarafan de raiat roz cu chilotel (pt 2 ani), un trening mov cu tricou lila (pt 3 ani), o cutie de bomboane cu bobo in forma de bebelusi foarte colorati (cu lichior), ciocolata, floricele.
Cand am iesit la careu, s-a auzit in cor Miss Danaaaaa si apoi s-au napusitit asupra mea. Nu numai de la mine din clasa, dar si de la alte clase.
Toti mi-au spus ca ma iubesc si ca mi-au dus dorul. I-am intrebat cum a fost cu ceilalti profi si binenetels au spus ca ma prefera (cum altfel ) . Le-am zis ca de maine incepem foarte serios munca. Eu ii lucrez mult. SI le dau si tema in plus pt cei care vor. Nu au mai avut asa ceva de cand am plecat eu si de abia astepta sa ajung sa le dau extra. VA dati seama ce copii am? Apropo, am clasa a patra.

am negociat programul. Luni si vineri pana la 1:45, marti, miercuri, joi pana la 12:15. Acest program va fi pana dupa vacanta de Paste. Imi va da salariul intreg. Atat am putut obtine. Bine ca nu alaptez, ca mi-ar fi fost mai greu. Acum, "sunt in carti". DAca mai intraziam o luna, bye bye post la anul si cum vor fi multe disponibilizari.... Na! Mi-e frica sa nu raman fara slujba. Nu as mai putea sa ii asigur lui Pinky tot ce ii trebuie. Oricum, am vacanta de vara ca sa o petrec cu ea. In total am 4 luni concediu pe an.

Pinky a fost cuminte. Am venit acasa. Am gasit pe d-na cu copilul. A fost in parc cu bebelusa. Am gasit pe Pinky mancata, spalata, cacata, dormita. CUm am venit acasa, s-a trezit. Acum sta cu bunica ca sa am timp sa va citesc. AM citit tot si m-am intristat ca Monica are probleme.

Aseara am fost la mama. E bine! Azi i-au scos drenul din cap. Are ca o caciulita de pansament si avea drena. Are un ochi vanat si e inca umflata la fata. Dar e foarte probabil ca Meme (asa ii spune Zbuciumix in loc de maia, de la mamaia) sa vina acasa pe la sf sapt. Asteptam rezultatul de la IML, desi ni s-a spus ca nu e de natura canceroasa. Ea stie ca a avut un anevrism.

Cu ocazia venirii primaverii si a zilei de 1 Martie va doresc LA Multi Ani si sa aveti o primavara plina de impliniri.

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

La multi ani Broscuta80 si Cristinica09[ s] va doresc un an mai bun, plin de bucurii!!

Monica80, sper sa treci cu bine si peste acest hop. Stafilococ auriu am avut si eu in copilarie, faceam urcioare si furuncule f des si nu am scapat fara o serie de vaccinuri subcutanate de la Cantacuzino.

Raluci, m-am uitat si eu pe romexpo si intr-adevar nu e trecut, intra pe kidex.ro si ai sa vezi!

Sa-nteleg ca eu sunt singura cu Rotarix si Prevenar?!?!!?

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Dankutza, tare mult ma bucur pentru tine, pentru mami tau ca e mai bine si pentru primirea frumoasa...asta inseamna ca te iubesc mult copii...iar tu esti o super profa!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

dankutza raluci_b multumesc de raspuns. Decizia e in proportie de 80% luata. Mergem pe Infanrix pentru ca la doctorita noastra de familie s-a trimis pana acum doar Tetraxim si as vrea si componenta anti haemophilusB, iar ca optionale vom face doar vaccinul impotriva hepatitei A.


Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

La multi ani Broscuta80 si Cristinica09[ s] va doresc un an mai bun, plin de bucurii!!

Monica80, sper sa treci cu bine si peste acest hop. Stafilococ auriu am avut si eu in copilarie, faceam urcioare si furuncule f des si nu am scapat fara o serie de vaccinuri subcutanate de la Cantacuzino.

Raluci, m-am uitat si eu pe romexpo si intr-adevar nu e trecut, intra pe kidex.ro si ai sa vezi!

Sa-nteleg ca eu sunt singura cu Rotarix si Prevenar?!?!!?


multumesc
parca si eu ma gandesc la prevenar

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput