Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

na ca am ramas si eu singura

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ralu nu esti singura!

Monica, sa dea DD sa treci cu bine si peste aceasta incercare! Cheer Up...suntem alaturi de tine!

Plateea...vorba Ralucai, incuie usa ...si gata!mama lor de soacre!

Frate, fecioru`meu e super incantat de inelul de dentite pe care i l-a adus tata`so...are forma de pepene si e cu apa...l-am bagat la frigider si acum il roade incantat!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Dragele mele, o primavara fericita si implinita si sa va bucurati de martisorii vostri mici.
am intrat sa va spun ca sunt cu moralul la pamant, ca am fost azi la dr si mi s-a confirmat ca e nodulul care imi iesise sub brat e tot stafilococul auriu si trebuie iar sa ma operez. cica nu am scapat de el, il am in sange si fiind organismul mai slabit dupa nastere, el imediat gaseste un loc caldut unde sa se manifeste.
asa ca o luam de la capat, iar spitale, iar dr, iar antibiotice cu saptamanile, iar anestezii, operatie....of..nu stiu cat mai rezist...si singura cu pitica, am chemat-o pe mama ca nici nu pot sa o mai tin brate. asta noapte nu am dormit deloc, cred ca diseara iau un algocalmin sa pot dormi.
lalu, facem cu randul la dl dr. sper sa fiu ultima la rand si pt ultima data.
va pe toate

de scump Maria 13.12.2009



stafilococ auriu am avut si eu...acum mai multi ani...luat de la mare...si am tras vreo 9 luni de zile...am ajuns la Cantacuzino sa-mi faca un vaccin.
Daca vezi ca iti tot ies pe corp....ca sa scapi de suferinta, iti recomand sa mergi acolo...mi-au facut o schema si 2 luni de zile am facut acel vaccin...dar mi-a trecut..
Dupa 9 luni in care o tineam numai spital, taiat, pansat, antibiotice...ajunsesem sa cred ca nu ami scap niciodata


Ai grija de tine, sper sa-ti treaca cat mai repede...si DE TOT!

Sanatate multa!


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Ralu nu esti singura!

Monica, sa dea DD sa treci cu bine si peste aceasta incercare! Cheer Up...suntem alaturi de tine!

Plateea...vorba Ralucai, incuie usa ...si gata!mama lor de soacre!



frate eu o am pe soacramea departe, plus ca este o super dulce, insa fetelor fiti mai fiecare mama isi creste puii asa cum vrea, soacrele sa se bucure ca au nepoti si gata

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

monica, of cate mai tragi si tu mama lui de virusache

raluci, kidex este 25-28 martie, asa scrie prin ziare

ma deprima vremea asta, unde-i primavaraaaaaaa??!?!?!!?!?!?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

monica, of cate mai tragi si tu mama lui de virusache

raluci, kidex este 25-28 martie, asa scrie prin ziare

ma deprima vremea asta, unde-i primavaraaaaaaa??!?!?!!?!?!?



multumesc

vine ea si primavara, dar trebuiue sa iesim noi cu toatele afara sa vada mamici si bebei frumosi, si sa vezi cum vine soarele

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Monis? tu ce faci? Iulian e bine? zi ceva!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Monica- suntem alaturi de tine, sa te faci bine cat mai repede pt. tine si puiul tau

Lavi- fain ca ii place jucaria si are ocupatie

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Shtephy vazut martisorul cu Sabinutza! E super!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Buna ziua!
Sunt o mamica de ianuarie 2010 si as avea si eu o intrebare la voi mamici mai cu experienta. Doctorita de familie ne-a recomandat sa facem vaccinul Rotarix, dar eu nu stiu ce sa fac. Am citit prospectul dar nu m-a convins. Voi l-ati facut puiutilor vostrii? Au aparut reactii adverse?

O primavara minunata va doresc si multa sanatate puiutilor!

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Eu nu l-am facut si nici nu o sa-l fac. Nici pe mine nu m-a convins prospectul dar nici medicii. Ey raman pe linia de mijloc in privinta vaccinurilor. Adica, nici prea putine, nici prea multe. Eu, voi urma schema de stat. Nu o sa ii fac nici Rotarix, nici Synflorix/Prevenar. Nu ma joc cu imunitatea lui bebe. Daca ii face prea multe vaccinuri ii scade imunitatea. Deci, eu ii vaoi face fix schema de la stat. Nimic mai mult. Daca nu bagau Pentaximul gratis, la stat, intram pe schema cu Infanrix.

Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput