Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

andrecluj... noooo... don't tell me!
lasa-ma sa sper ca o sa scap, ca nu mai rezist sa intre soacra in camera si ziua, si noaptea, sa zica "iara plange?"... si eu sa ...




Plateea, fluturas drogat, dependent de doza zilnica de iubirea celor 2 baieti din viata mea, bbTo ochios, si tati pentaxist ! Viata mea e mai frumoasa, cu fiecare zi care trece!

www.flickr.com/photos/23363511@N05/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

andrecluj... noooo... don't tell me!
lasa-ma sa sper ca o sa scap, ca nu mai rezist sa intre soacra in camera si ziua, si noaptea, sa zica "iara plange?"... si eu sa ...


incuie camera

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

la multi ani mamicilor dragutzelor care-si serbeaza ziua de nastere azi

tuturor va uram o primavara minunata sa aveti parte numai de momente frumoase

lma si sarbatoritilor de astazi

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Buna ziua!
Sunt o mamica de ianuarie 2010 si as avea si eu o intrebare la voi mamici mai cu experienta. Doctorita de familie ne-a recomandat sa facem vaccinul Rotarix, dar eu nu stiu ce sa fac. Am citit prospectul dar nu m-a convins. Voi l-ati facut puiutilor vostrii? Au aparut reactii adverse?

O primavara minunata va doresc si multa sanatate puiutilor!

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Dragele mele, o primavara fericita si implinita si sa va bucurati de martisorii vostri mici.
am intrat sa va spun ca sunt cu moralul la pamant, ca am fost azi la dr si mi s-a confirmat ca e nodulul care imi iesise sub brat e tot stafilococul auriu si trebuie iar sa ma operez. cica nu am scapat de el, il am in sange si fiind organismul mai slabit dupa nastere, el imediat gaseste un loc caldut unde sa se manifeste.
asa ca o luam de la capat, iar spitale, iar dr, iar antibiotice cu saptamanile, iar anestezii, operatie....of..nu stiu cat mai rezist...si singura cu pitica, am chemat-o pe mama ca nici nu pot sa o mai tin brate. asta noapte nu am dormit deloc, cred ca diseara iau un algocalmin sa pot dormi.
lalu, facem cu randul la dl dr. sper sa fiu ultima la rand si pt ultima data.
va pe toate

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

fetelor multumesc de incurajari. sunteti niste scumpe, ca intotdeauna.

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Dragele mele, o primavara fericita si implinita si sa va bucurati de martisorii vostri mici.
am intrat sa va spun ca sunt cu moralul la pamant, ca am fost azi la dr si mi s-a confirmat ca e nodulul care imi iesise sub brat e tot stafilococul auriu si trebuie iar sa ma operez. cica nu am scapat de el, il am in sange si fiind organismul mai slabit dupa nastere, el imediat gaseste un loc caldut unde sa se manifeste.
asa ca o luam de la capat, iar spitale, iar dr, iar antibiotice cu saptamanile, iar anestezii, operatie....of..nu stiu cat mai rezist...si singura cu pitica, am chemat-o pe mama ca nici nu pot sa o mai tin brate. asta noapte nu am dormit deloc, cred ca diseara iau un algocalmin sa pot dormi.
lalu, facem cu randul la dl dr. sper sa fiu ultima la rand si pt ultima data.
va pe toate

de scump Maria 13.12.2009


doamne ajuta sa scapi cu bine cat mai repede

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Buna ziua!
Sunt o mamica de ianuarie 2010 si as avea si eu o intrebare la voi mamici mai cu experienta. Doctorita de familie ne-a recomandat sa facem vaccinul Rotarix, dar eu nu stiu ce sa fac. Am citit prospectul dar nu m-a convins. Voi l-ati facut puiutilor vostrii? Au aparut reactii adverse?

O primavara minunata va doresc si multa sanatate puiutilor!



multumim de urari, la fel si tie

depinde cum alimentezi puiul, daca e san am inteles ca mai bine sa nu faci, pe aici pe la noi din cate stiu putine mame au facut

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele care zicea de targul de bebei de la romexpo, am cautat la ei pe site si vad ca nu figureaza, multumesc

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Dragele mele, o primavara fericita si implinita si sa va bucurati de martisorii vostri mici.
am intrat sa va spun ca sunt cu moralul la pamant, ca am fost azi la dr si mi s-a confirmat ca e nodulul care imi iesise sub brat e tot stafilococul auriu si trebuie iar sa ma operez. cica nu am scapat de el, il am in sange si fiind organismul mai slabit dupa nastere, el imediat gaseste un loc caldut unde sa se manifeste.
asa ca o luam de la capat, iar spitale, iar dr, iar antibiotice cu saptamanile, iar anestezii, operatie....of..nu stiu cat mai rezist...si singura cu pitica, am chemat-o pe mama ca nici nu pot sa o mai tin brate. asta noapte nu am dormit deloc, cred ca diseara iau un algocalmin sa pot dormi.
lalu, facem cu randul la dl dr. sper sa fiu ultima la rand si pt ultima data.
va pe toate

de scump Maria 13.12.2009


Imi pare rau sa aud astfel de lucruri.. Sa dea Domnul sa treci cu bine si cat mai repede peste problema

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput