Hai lorex!!! Pufuletifi Ian-Feb 2010 - (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

laviniablaga Un bratz de pt tine...ca mai iti faci timp sa vii si aici sa ne sustii. Imi pare rau ca timpul nu-mi permite sa activez si la fulgushori, dar cand mai reusesc trec sigur si pe acolo. Multa dragoste si multa rabdare in viatza de mamica+bb!




din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena
amr tot 7 kile (din 23.5)............Target: 7+11(dinainte de II)=18 kg + nshpe mii de vergeturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Cris.D, Plateea, Decenuela, Rebiana, un brat de frezii pentru voi!!!


Larisel, Cristies, Danyelana, Mamidepuiuti, Mitumac, Cris.M, Xela, Ayanna

Lalititca, Adina_bulina, Mcrissa, Al3csa, Baly, Haircut

Andre_lina, Mariucasara, Alicredo, Alexutzzza, Nikole, Beatrice1982, Ale1212xa, Alexia28, SorinaF, Vikinga, Baly, Yasmine, Analessya13, Mesteacan, Carmita, Bubu, Arwen,Rox_y, Roco1617, Ioana_fota, Ratusca_mica, Floricel79, Catalutza81, Onitza, Ofe, Evyme, Amiss_zip, Oani_2002, Vivi, Blue_rain, Emanuelle, Miremia, blue_flower, Geo76, Myky791, Mralu, Nikol_f, DandanaG, Tanaion,Dastefa, Danasor, Unboticutz, Sagetutza, Nicolcris, Tomaca, Satulica, Happyella, Gabriela77, Elena_Iulia, Gratiana77, Ursuleata, Marse, Linioara..






Impreuna catre primele 365 de zile din viata bebelushilor nostri!





_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ 5....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Dragelor nu apuc sa va scriu, probabil de pe 8 martie cind voi merge din nou la munca o sa-mi fac timp mai mult.
Si chiar daca nu am mai scris si nu am mai citit, sa stiti ca sunt cu sufletul alaturi de voi.
Va imbratisez cu drag.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

of fetele superb ati scris...am luat bebele in brate de emotie, sa il tin aproape
va multumesc pentru cele 9 luni minunate si sper sa ne regasim toate si mai departe

-----------------------------------------
Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Cris.d, Decenuela, Plateea, Lorex
Cand am scris prima oara nu credeam ca o comunitate virtuala poate fi asa unita, si ca poti sa plangi, sa razi, sa ai emotii, sa te bucuri, pentru niste oameni pe care i-ai vazut cel mult in poze. Si totusi aici am venit si mi-am spus oful, aici am primit incurajari si sfaturi, aici am plans cand am auzit de pufuleti cu probleme si tot aici m-am bucurat din tot sufletul pentru puiutii luptatori care au demonstrat ca sunt mici doar la trup si ca pot invinge orice piedica.
Pentru toate astea si pentru multe altele va ofer la fiecare, mamici si (inca) gravidute cate un buchetzoi mare, mare de .


Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Cris.D, Plateea, Decenuela, Rebiana, un brat de frezii pentru voi!!!


Larisel, Cristies, Danyelana, Mamidepuiuti, Mitumac, Cris.M, Xela, Ayanna

Lalititca, Adina_bulina, Mcrissa, Al3csa, Baly, Haircut

Andre_lina, Mariucasara, Alicredo, Alexutzzza, Nikole, Beatrice1982, Ale1212xa, Alexia28, SorinaF, Vikinga, Baly, Yasmine, Analessya13, Mesteacan, Carmita, Bubu, Arwen,Rox_y, Roco1617, Ioana_fota, Ratusca_mica, Floricel79, Catalutza81, Onitza, Ofe, Evyme, Amiss_zip, Oani_2002, Vivi, Blue_rain, Emanuelle, Miremia, blue_flower, Geo76, Myky791, Mralu, Nikol_f, DandanaG, Tanaion,Dastefa, Danasor, Unboticutz, Sagetutza, Nicolcris, Tomaca, Satulica, Happyella, Gabriela77, Elena_Iulia, Gratiana77, Ursuleata, Marse, Linioara..






Impreuna catre primele 365 de zile din viata bebelushilor nostri!





_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ 5....cu Bobitza


fataaa....esti unica!!!
esti o scumpa!!!

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

DRAGII MEI PUFULETI,

Vad ca mamicile sunt foarte lacrimogene si colicoase azi, asa ca am decis, dupa ce mi-a citit mami discutia dintre doi embrioni (btw, prefer "bebei din burtica"), sa va zic si eu cate ceva, ca avem si noi problemele noastre de discutat:

E clar ca toti am huzurit in burtici (ce bine de Bobitza, Lorena si baietzelul lui Arwen ca stau inca acolo: nu tu colici, nu tu 22 grade, trai, ce sa mai), cu cateva mici exceptii pentru care deja le-am iertat pe purtatoare (uneori mancau prea iute, prea mult;uneori ridicau chestii grele si ne trageau pe noi in jos;uneori se suparau si plangeau muult si ne speriau - credeam ca e rau sa fii afara..).

E clar ca nici noua nu ne-a fost usor cand am iesit in lumea lu' mami:unii am facut eforturi mari, de ne-a durut capul, de care ne-a si tras un nene/tanti afara, ca parca nu erau destule orele alea de strans in menghina,(aka contractii)...Altii am fost deranjati din somn si scosi brusc, printr-o crapatura in scoartza, aka cezariana...

Apoi nimic nu a mai fost la fel: tot felul de atingeri ciudate, nu foarte calde, ba chiar reci, intzepaturi, smuceli ...off, dar ce ushurare cand am ajuns iar la tzitzi: asta era gustul, mirosul, vocea cunoscute...era MAMI!acolo am sperat sa stam mereu, acum ca am iesit...dar... viata nu e asa cum vrem mereu.
Si mami ne pune peste tot, ne imbraca, dezbraca, schimba pampers, etc. daaar ne si canta, zambeste, mangaie, leagana, deeeci...una peste alta, ne iubeste, zic eu.

Asa ca am o propunere, doua:

Sa le rasplatim si noi cu un zambet, personal, sa papam laptic din tzitzi cat mai bine, ca sa nu ne imbolnavim, sa fim veseli, sa ne jucam cu toate alea de ni le cumpara si...sa zicem MAMA cand om putea, ca tare fericite o sa fie.

P.S. Si eu zic sa ne vedem la mare la vara, ca suntem destul de mari, e cald si soare (stam la fundu' gol), iar eu abia astept sa va cunosc "live"

Cu drag,
Ema

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 7,9 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Lorex, esti super cu mesajele tale.

Fetele ce este linistea asta aici??? Este ultima zi la odisee asa ca sa avem mai multa activitate.









Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

LOREX, daca asa produci in depresie..... multumim ca ai "perseverat sa te bagi in seama, ca ai sustinut activ odiseea, ca te-ai ocupat de chestiile tehnice....ca esti cu noi!!!

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 7,9 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:



Dragi mamici de Pufuleti si dragi Pufuleti

Acum 6 ani pe vremea asta, ne mutam si noi, fetele de la Odiseea de Ianuarie-Februarie 2004, in casa noua....
Intre timp casa am pastrat-o insa mai suntem impreuna acolo, cate degete la o mana.
Insa ce prietenii s-au legat, nu le mai rupe nici un taifun, nu le desparte nici un ocean.

Imi pare ca a trecut atat de mult de atunci, de cand ne intrebam de ce fac puii bubite, de ce sughit si cum e cu taina alaptarii.
Intre timp am trecut prin primul stat in sezut, primii pasi, apoi incet incet la gradi si iata, acum, unii din noi suntem la scoala, altii se pregatesc pentru scoala.

Am inteles si eu ca vorba "copii mici probleme mici, copii mari probleme mari" este adevarata. Desi tremuram ca varga cand la 2 luni au facut febra si mi se parea lumea terminata si eu incapabila sa mai respir (intre timp am descoperit ca febra asta chestie care se poate rezolva si fara stres), cand Philip a cazut si si-a taiat baza nasului (asta acum vreun an) si am stat cu el in spital si era sa ma preling pe podea cand mi l-au luat din brate sa il duca in sala de operatii si cate si mai cate au fost si cate vor urma.

Pe masura ce te simti si mai sigur pe tine si mai stapan intr-ale "meseriei" de parinte, hop, mai apare o incercare insa important este sa o treceti cu bine.

Si nu uitati niciodata sa priviti actiunile copilului prin ochii vostri. Sa va puneti in locul lui cand tipa cu disperare NU, sa incercati sa intelegeti de ce face asa si cum v-ati simti voi in locul lui.

Va doresc sa aveti multa putere si intelepciune in toate cate o sa va apara inainte.

Nu uitati sa va bucurati (in ciuda durerilor, somnului - de mine nerecuperat nici acum, etc) si sa SARBATORITI cu surle si trambite fiece reusita a copiilor vostri.

Sa aveti o viata minunata!

Cu drag,

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 30+


Mergi la inceput