Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (55)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

La multi ani de 1Martie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI DE 1 MARTIE!
O PRIMAVARA FRUMOASA SA AVETI!
UN POST DEMN DE RUGACIUNE URMAT DE BUCURIA LINIUTELOR DUBLE PE TESTELE DE SARCINAAAAAAAAAAAA

feteleeeeeeeee
poate mai puneti si voi poze
sa va cunosc si eu
multumim de aprecieri
lauraa m-am tinut sa te sun
atunci
o groazaaaaaaaa
da uite asa ai in fiecare zi
cate altceva de facut
si nu mai apuci
sa faci altceva
ma bucur ca e maya mult mai bineeeeeeeeee


va pup pe toateeeeee
doamne ajuta!


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

poze de la 7 luni si un pic

http://picasaweb.google.com/laurraa14/78Luni?feat=directlink

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Doamne ajuta

Am pus informatiile despre pelerinaj, si astept sa va alaturati grupului. Stiu ca fetele cu puiuti sau insarcinate nu pot veni, dar celelalte fete?
Hai sa ne mobilizam, ca acum trece postul!
Eu cred ca e o sansa sa ajungem in acest post la cateva Sfinte manastiri si sa intram in aceea atmosfera de pelerinaj, de rugaciune, de cautare a linistii sufletesti...
Mi-e mie tare dor de astfel de pelerinaje pentru ca de cand s-a nascut matei nu am mai putut merge, dar acum chiar pot si vreau sa-l las pe Matei la bunici si sa merg pentru o zi la Manastiri si sa ii multumesc Bunului Dumnezeu si Maicii Domnului pentru ce ne-a daruit si sa ne mai binecuvanteze cu inca un copil sanatos!
Asa ca va astept si pe voi sa va mobilizati, ca o zi va puteti elibera din rutina Bucurestiului.
Nu mai pun ca este sambata dinaintea Floriilor.


Livsy, Caciatoni, Deeva si celelalte fet, unde sunteti? Haideti in pelerinaj!

Laurraa, ai o frumuseata de fata... Sincera sa fiu, mi-as dori si eu o fetita, o surioara pentru Matei, cred ca as imbarca-o si i-as face codite....Eu cand merg prin magazine, numai la lucruri de fetita ma uit, sunt deosebite fata de ce au baietii (doar pantaloni si tricouri, camasi, etc)

Cami-Antonia, eu nu am vazut poze cu fetita ta... nu vrei sa pui link-ul si aici?

vvvv, ce mai face burtica, cerd ca te apropii de termen, nu-i asa?

MaraAnmisia, hai in pelerinaj!


IoanaAct, esti o preoteasa binecuvantata cu doua printese. Sper ca odata vom reusi sa ne intalnim si sa ne cunoastem personal. pana atunci,

Daca am uitat pe cineva, iertare...




Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

caciatoni, esti bine?

Postez eu sinaxarul de azi!

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/martie/martie02.htm


Si am uitat, o primavara frumoasa va urez si eu si un post cu roade duhovnicesti pe sufletul vostru!

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa

poze de la 7 luni si un pic

http://picasaweb.google.com/laurraa14/78Luni?feat=directlink

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]




Doamne Ajuta!

Am vazut pozele, ce scumpa este si ce ochii frumosi are.
Sa va traiasca si sa va faca fericiti!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 33+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui housepocket480

Doamne ajuta

Am pus informatiile despre pelerinaj, si astept sa va alaturati grupului. Stiu ca fetele cu puiuti sau insarcinate nu pot veni, dar celelalte fete?

Ioanact, esti o preoteasa binecuvantata cu doua printese. Sper ca odata vom reusi sa ne intalnim si sa ne cunoastem personal. pana atunci,

Mama lui Matei Alexandru


Multumesc mult!
Mi-ar face si mie placere sa ne cunoastem!
La ce Manastiri vreti sa mergeti?

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 33+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui housepocket480

Cami-Antonia, eu nu am vazut poze cu fetita ta... nu vrei sa pui link-ul si aici?

Mama lui Matei Alexandru


Link-ul cu poze il gasesti la pag 2.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 33+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Ioanact merci ca m-ai trimis la link. Am vazut-o pe cami-antonia si pe fetita ei si pe Alina!
Cami-antonia, ce seamana fetita cu parintele! Asa seamana si matei cu sotul meu!
Sa-ti traiasca sa fiti sanatosi si sa va bucurati de familia frumoasa pe care o aveti!

Tot pe pag 2 am pus si datele despre pelerinaj.
Se va merge la Manastirea Stela (1582), Manastirea Dealu (1431), Manastirea Viforata (1530), Manastirea Pesterea Ialomitei, Manastirea Adormirea Maicii Domnului - cota 1000 Varful Paduchiosu si costa 35 Ron.
De obicei daca totul e in timp se mai fac 1-2 manastiri in plus, dar depinde mult de drum si de cat de mult se sta la cele deja stabilite. Eu vreau sa-l conving pe Parintele sa ajungem si la caraiman, la Pr. Gherontie, ca nu mai e mult de la cota 1000, dar totul depinde de cum ne vom incadra in timp. De obicei ne-am incadrat!

Grupul deja s-a constituit de la biserica si mai sunt locuri. Deci cine doreste sa-mi spuna!

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui housepocket480

Tot pe pag 2 am pus si datele despre pelerinaj.
Se va merge la Manastirea Stela (1582), Manastirea Dealu (1431), Manastirea Viforata (1530), Manastirea Pesterea Ialomitei, Manastirea Adormirea Maicii Domnului - cota 1000 Varful Paduchiosu si costa 35 Ron.
De obicei daca totul e in timp se mai fac 1-2 manastiri in plus, dar depinde mult de drum si de cat de mult se sta la cele deja stabilite. Eu vreau sa-l conving pe Parintele sa ajungem si la caraiman, la Pr. Gherontie, ca nu mai e mult de la cota 1000, dar totul depinde de cum ne vom incadra in timp. De obicei ne-am incadrat!

Grupul deja s-a constituit de la biserica si mai sunt locuri. Deci cine doreste sa-mi spuna!

Mama lui Matei Alexandru


Mesajul de ep pag 2 nu erau scoase diacriticele, si nu prea am inteles..dar ai scris m sus.
Din Buc va avea loc plecarea?

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 33+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput