Romanii din Marea Britanie (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Mada, prin vara o sa ma intereseze si pe mine datele de contact ale traducatoarei, te rog frumos o sa poti sa-mi trimiti si mie PM cu ele? (inca nici nu am rezolvat cu apostila ... intai sa vad de asta...din pacate va trebui sa apelez tot la posta ca din Glasgow la Milton Keynes e cam departe uufff)

Luna, ce fain ca mergeti in vacanta. Eu sunt (inca) in concediu saptamana asta, ca mi-a plecat childminder-a in vilegiatura (tot in Egipt) asa ca a trebuit sa-mi iau liber...dar cum tati lucreaza stam acasa. Dar din vara voi fi self-employed (intru in redundancy si inainte sa-mi caut job "normal" voi incerca sa vad cum ma descurc ca translator/interpret) si voi avea mai multa flexibilitate cu vacantele. Noi anul asta am dori, pe langa vacanta in Romania, sa mergem vreo 2 saptamani in State, la niste rude, sa vizitam si niste prieteni, sa inchiriem o masina si sa ne plimbam nitel. Ca daca tot nu platim bilet "normal" pentru bebe anul asta si bebe2 ar fi programat doar pentru la anu... Dar sa vedem cum vom sta cu finantele....
Vacanta frumoasa si neaparat sa ne povestesti ce figura a facut Cosmin cand s-a prins unde mergeti de fapt

Lara, mult a fost putin a ramas! Ce bine ca ai vesti asa frumoase! Sarcina usoara in continuare si numa' bine!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Aveti activitate, nu gluma!
Luna, distractie placuta in Egipt! Imi inchipui ce mutrita o sa aiba Cosmin al tau cand o sa vada unde aterizeaza!
Fiindca veni vorba de vacante, si noi plecam pe 27 martie in Cap D'Antibes, in sudul Frantei, cu inca o familie ,cei de care va ziceam ca au casa in Bishop's Avenue. Abia astept, am inteles ca si in sudul Frantei acolo, sunt niste proprietati cam tot ca alea pe care le stiu eu in celebrul bulevard.
Fetelor,tocmai am fost contactata de cei de la "Romani in Uk" cum ca am castigat doua bilete in seara asta la concertul cu Puya, din Leyton, de la discoteca romaneasca . Mie-mi place tipul asta tare mult, mai ales ce a scos in varianta solo. Tare as vrea sa merg, ma chinui acum sa gasesc unde sa le las pe gagicile astea doua mici, ca ele nu prea au varsta de a merge in club, inca. Tineti-mi pumnii,tare-mi doresc sa merg ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Cristina, tin pumnii sa gasesti cea mai buna varianta, sa poti sa mergi la concert linistita



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Multumesc pentru raspunsuri fetelor!!! Sunteti niste dragute!!!

Eu am 1.60 si 49kg...si marimea US sunt 0, ei spun ca UK 6 este echivalenul US 2...deci ar fi tot cam pe acolo...Iar hainele nu sunt facute special pt US, au eticheta UK si pretzul in lire sterline...i-am luat si lui David si lui ii sunt bune...
O sa incerc petite...poate difera si marimile un pic...la ce mi-am comandat eu...nu exista si optiunea petite...
Asta vara mi-am luat haine din Londra (dar nu NEXT) si eram ok la marimea 6...si nu cred ca m-am subtiat de atunci...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Ce frumoase discutii pe aici.So,
Cristina, daca eram aproape cu drag te-as fi ajutat eu cu fetele :) ,insa iti tin pumnii sa gasesti o varianta buna sa poti merge la concert.
Lara,iti doresc tot ce-i mai bun.
Luna,vacanta placuta si sa aveti parte de vreme splendida.astept cu nerabdare pareri la intoarcere.Noi nu ne-am luat bilete inca dar oscilam intre Egipt,Tunisia sau Dubai pentru luna Iunie.
Letitia, va doresc deasemenea vacanta placuta si fara grija ca vremea este frumoasa si in Martie in Tenerife(cam 24 grade ziua),important este sa aveti zile insorite.
Oricum ar fi macar aveti parte de relaxare .
Noi pe 30 Martie mergem la Flamingo Land(North Yorkshire) pentru 4 zile.

Natalia Ioana (13-08-2002)si Noemi Antonia(31-03-2007)
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Gata, am aranjat cu baby-sitting-ul pentru seara asta, asa ca ma rog sa nu se suceasca al meu sot si sa pot merge la disco .
Adelyna, mersi mult de tot,esti draguta. Apropo de destinatiile pe care le-ati ales pentru iunie,as vrea sa-mi dau si eu cu pararea. Dubai este extrem de fierbinte atunci, temperaturile sar lejer de 40 de grade, ajung des si la 50, deci nu iti recomand. Egipt si Tunisia,aceeasi poveste. Pentru iunie, eu iti recomand Portugalia, Spania, Italia, sau ceva in zona, oricum. Orientul Mijlociu si Nordul Africii fierb, pur si simplu, in perioada aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Luna, cu mare drag ne intalnim, Ioana va fi absolut incantata si ea sa va cunoasca, tare fericita e sa aiba cu cine sa socialize.
Ca sa ma recunosti, eu voi fi aia cu sacu` pe cap.. eventual si pe mine poate pun unul, ca sufar transformari radicale in ultima vreme

DarkBendis, imi amintesc ca parca mai ieri te incurajam si eu pe tine.. si-ti spuneam ca cel mai greu e la urma, pe ultima suta de metri, ca greu mai trece timpul. Iata ca am ajuns si eu la faza asta, e greu dar e si tare fain. Inca putin..

Cristina, imi pare rau ca nu am intrat mai repede, ma ofeream io cu fiica-mea sa avem grija de fete .. numai ca.. nu stiu cata incredere ai fi avut tu sa ni le lasi. Noi am fi fost incantate si nici Watfordul nu e chiar asa departe. Ma bucur ca ai gasit pana la urma. Sper ca te-ai distrat fain.


Adelyna, multumesc mult. La fel si voua
A, Luna, nu am discutat de ABC, eu fiind cu problema asta nu a incaput in discutie, de-acum, nu stiu ce sa zic, ar fi cam tarziu si ar mai fi o chestie, parca ma bate gandul la o mica epidurala just in case. O sa cer detalii la moasa luni, cand ma duc din nou.

Numai bine, fetelor.
Va pup






Lara, 36 & mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Fetelor, abia m-am intors de la intalnirea cu Puya . A fost fain, atmosfera buna, local curat, oameni ok. Pe mine ma prinsese cheful de petrecere bine de tot, insa saracul Kaveh abia mai putea sa-si tina ochii deschisi, asa ca am plecat imediat dupa recital.
Lara, mersi mult ca te-ai oferit. Si ale mele ar fi fost incantate sa aiba companie pe cineva mai de varsta lor. Iti urez sarcina usoara in continuare si un bebe asa cum ti-l doresti tu. Aaa, voiam sa iti spun ca eu nu stau in Watford, insa tot tinutul Hertfordshire e. Probabil ca m-ai confundat cu Luna1, ea e acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Letitia, va doresc deasemenea vacanta placuta si fara grija ca vremea este frumoasa si in Martie in Tenerife(cam 24 grade ziua),important este sa aveti zile insorite.
Oricum ar fi macar aveti parte de relaxare .
Noi pe 30 Martie mergem la Flamingo Land(North Yorkshire) pentru 4 zile.

Multumesc de urari Adelyna. Am niste emotii de nu-ti spun, ca eu am fost cu idea de a merge in martie. Sper sa fie cald si sa se poata intra in piscina. Ce este Flamingo land?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Letitia, o sa va simtiti bine, o sa vedeti

Cristina, ma bucur ca v-ati simtit bine la gig.

Ufff fetelor, asa ma iau parerile de rau ca nu voi putea ajunge la intalneala voastra!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput