Romanii din Marea Britanie (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Da, da, spune-i ca mergeti cu avionul la Bath, ce faina surpriza o sa fie pt el. Dar cate grade sunt in Egipt acum, e cald si bine? Ti-am zis ca te invidiez da? Eu si Theo suntem cobza, ea mi-a facut 38.8 azinoapte, plange non stop, astept sa ma sune dr de la clinica acum sa vedem daca e de dus acolo sau nu.
Vacanta placuta Alina, sa vii cu multe poze inapoi!


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Luna, vacanta frumoasa va doresc. Si noi am vrut sa mergem in Egipt apoi ne-am razgindit. Merci ca mi-ai adus aminte de sandale ca si eu trebuie sa-i iau baiatului. Noi mergem de paste in Tenerife (plecam pe 26 martie) si barbata-meu nu poate dormi noaptea de grija ca o sa fie frig in martie. Eu am intrebat lume care a fost in februarie si spunea ca erau in jur de 25 grade. Deci nu poate fi mai frig la sfirsit de martie. Noi o sa avem macar 2 Aqua park. Unul e chiar linga hotelul la care o sa stam. De-abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Andra sanatate multa off ce rau e cand au febra.

Sunt intre 26 si 30 grade in Egipt acum.

Letitia a fost carstea om tenerife in decembrie si a fost cald, plaja, deci nu cred in Martie sa fie frig. Vacanta placuta si voua.

Am sa incerc sa lungesc surpriza cat pot, o sa vad daca tine cu avionul la bath dar nu cred ca o sa vada destinatia si e destul de bun le geografie. Si mai e si zborul 6 ore. Dar nu ii voi zice despre aqua park, il las sa ramana cu gura cascata acolo.

Mi-e putin teama cu Adelise ca sunt nu stiu cate piscine acolo, si in weekendul la Bath am fost la piscina hotelului si fie-mea sarea nestingherita in apa (o prindeam eu) si nuamara repede "one two three for five six" si sarea. Asa ca o sa cam fiu cu stresul dupa ea, ii fac instructajul in prima zi (ca acum e mare si intelege cat de cat) si apoi nu o las din ochi. Oricum vreau sa merg la plaja juma de zi sa ma mai relaxez ca acolo nu are asa mult curaj sa se bage singura in apa.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Luna, ca sa stai linistita, cumpara-i fetei colacele de alea mici de pus pe brate si nu mai ai grija ei. Poate sa sara in apa oricit ca nu se duce la fund si nici nu o deranjeaza atunci cind nu e in apa. Le poarta tot timpul cit sinteti la plaja/picina. Mi se pare ca se numesc swimming rings. O sa gasesti in Egipt precis, la magazinele de pe plaja.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Buna,fetelor.

Luna, sa aveti lots of fun acolo.. vai cat de mult va invidiez

Eu am vesti neasteptate de la eco, a mai urcat placenta cu 2,5 cm, desi a stat intepenita acolo atata timp si voi putea naste natural, chiar nu ma mai asteptam. Partea buna cu toata treaba asta cu placenta praevia a fost ca am avut ocazia sa-mi vad bebele la eco de patru ori pana acum, in mod normal se fac cel mult doua ecografii Deci m-am scos, ca a meritat sa-i vad fatzuca.
De-acu`.. Doamne Ajuta, sper sa fie ok si mai ales sa nu depasesc termenul, ca si prima data.
Ma gandeam ce sa mai intreb, da` zau ca nu stiu ce. Sunt destul de relaxata de data asta, mai ales ca daca nasc natural, recuperarea va fi si ea mai rapida si ma intorc la fiica-mea mai repede.

Va pup!
Luna.. repet ca te invidiez si-ti urez drum bun! Sa faci poze multe, sa ne faci si pe noi sa ne luam campii.. in tari calde. Oh, abia astept!







Lara, 35 & mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Din acelea de la Zoggs am de se umfla, si de pus pe mana si colac, din acelea din... material din ala solid tot caut prin vreun magazin dar nu mi-a sarit inca in ochi. Poate gasesc direct acolo ca nu mai am timp sa colind.

Insa ma indoiesc ca le va purta chiar mereu, ca daca suntem la hotel suntem inconjurati pe piscine si tobogane. Dar ma bazez ca e acolo un toddler area cica, cu piscinute din alea de se adancesc treptat si arteziene, si n-au decat vreo 40 cm adancime, deci imi voi face veacul pe acolo cand simt ca nu mai pot.

Oricum vacanta asta e in special pt ei, nu zic ca si noi vrem sa ne clatim ochiul dar ei sa se distreze, mai ales ca vrem prin sept sa dam o fuga doar noi doi ca porumbeii undeva vreo 4 zile.

N-am mai fost nicaieri singuri de vreo 4 ani si atunci am fost la Roma si am vorbit nonstop de copil (ca era doar Cosmin pe atunci) cat i-ar fi placut si unde l-am fi dus.

Sincer al meu sot nu prea e de acord sa plecam fara ei, zice ca se simt exclusi din familie, nici eu nu sunt de acord insa o data la 3-4 ani parca simt nevoia sa respiram doar noi doi ca si cuplu. Si asa de cand s-a nascut Adelise am mers doar de vreo 3 ori seara la un film si o data m-a sunat mama disperata sa vin acasa ca urla fii-mea din toti rarunchi si nu o putea potoli.

Oricum daca nu plecam fara ei anul asta poate la anul ii trimit in Cipru cu socrii (au apartament acolo) si plecam si noi singurei in alta parte. Poate daca sunt in vacanta si ei e altfel.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Lara ce vesti bune. Deci cand ma intorc neaparat ne vedem ca sa ma interoghezi de Watford Gen si sa ne si cunoastem personal. Ti-au zis de ABC, ti-au propus sa nasti acolo?

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Luna, al meu statea tot timpul cu colacele pe brate. Aveam de alea de se umfalu.

Cit stati in concediu si cum de poti sa-l iei pe baiat de la scoala? La noi nu se prea poate, strimba rau din nas si mai ales cum noi stam 2 saptamini ar fi imposibil. De aia mergem de pasti cind e vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Letitia si la noi stramba din nas dar cum nu l-am luat decat o data cand era la reception din timpul scolii, ei stiu ca noi nu suntem musterii la chiulit si ne-a aprobat directoarea. Bine am si minciunit putin, ca e zi speciala aniversare, Cosmin nu stie asta of course, ca nu stie nici macar unde merem.


Edit: si la noi sunt doar 5 zile ca stam 7 nopti in total.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput