Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ariciu, pentru raceala in sarcina sunt indicate remediile homeopate:
Coryzalia - rinite
Homeogene 9 - durere in gat
Paragrippe - stari gripale
Eu nu te-as sfatui sa te infofolesti si sa transpiri, supraincalzirea nu face bine burticii, ia Paracetamol 1/8h si bea multe lichide. Multa sanatate!

Cat despre fumat, pentru cine e interesata, merita incercat (stiu ca suna straniu) sa cititi cartea 'In sfarsit, nefumator' de Allen Carr, la sotul meu a fost calea spre lasatul definitiv de fumat ... as fi bagat mana in foc ca nu va reusi vreodata, au fost cateva incercari grele, tot ce a reusit pana sa citeasca aceasta carte fusese sa reduca numarul de tigari de la 4 la 2 pachete pe zi.
Daca o vrea cineva, dati pm, o am in format electronic.

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

"Nu permit nimanui sa ia suferinta mea drept telenovela"

Imi pare rau ca ai inteles ca ti-am luat suferinta drept telenovela. Eu ma refeream la cu totul alte comentarii ale tale, nu cele referitoare la conditia ta de sanatate. Nu as indrazni sa numesc telenovela BOALA cuiva. Nu am facut-o niciodata si nu o voi face.
Inca odata, si eu am o boala de coagulare, am pierdut 2 sarcini, a risc de spasm cerebral, hemoragie interna, si pierdere de sarcina in orice moment. STIU CE INSEAMNA SA-TI FIE FRICA PENTRU VIATA TA...Deci, termenul de telenovela nu este pentru boala. Sper sa intelegi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

Aniast draga mea, eu nu am spus ca ARTURANA nu are dreptate> Sunt intr-u totul deacord cu ea doar ca mi s-a parut un pic cam dura. Atata tot! Nici eu nu ii iau apararea la NIKE doar ca nu cred ca are rost sa ne "intepam" pe acest forum.
In concluzie haideti sa uitam de acest mic incident si sa ne bucuram unele pt celelalte! Va dulce pe toate!

Edith 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Aniast, astazi ar fi trebuit sa iti schimbi semnatura din 10+ in 11+. Nu-i asa? Sper sa nu gresesc (stiam ca esti cu o zi mai "in varsta" decat mine! 40 de saptamani linistite si frumoase iti doresc si o nstere de nota 10!

Nushulica si Anamaria, bine ati venit! Aceleasi urari ca pentru Aniast!

Madutza_bra, felicitari!!!

Nike, Arthurana, pana acum ne-am strans aproape 60 de viitoare mamici. Ar fi anormal sa fim toate intotdeauna de aceeasi parere. Haideti sa nu ne suparam si sa incercam sa fim tolerante. Nu ne obliga nimeni sa fim prietene de suflet cu toate celelalte, dar haideti sa continuam ce am inceput si sa nu uitam miracolul ce ne-a adus pe toate aici!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Poate ca ar ajuta sa intelegem la care telenovela te gandeai sau in loc de "supara-te" sa spui ca iti pare rau...
Poate ca iti pare rau ca nu ai cautat pe net ce are patrunjelul atat de daunator, caci uneori, stii cum e, propria neputinta ne creeaza frustrari mai mari decat ne pot creea altii.
Asa incat, nike, iarta-ne si revino!

Patrunjelul poate crea si hiperexcitabilitate nervoasa si e abortiv prin continutul sau de ulei volatil... Am pus si eu o intrebare in sensul asta, dar nu va bazati pe informatiile de aici, mergeti la medic! Asa cum facem toate!
Si mie mi-a displacut profund tonul mesajelor.

O seara linistita tuturor!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Karin,

Intentia mea nu a fost sa INTEP pe nimeni, sau sa fiu rautacioasa.
Este un subiect pe forum, referitor la ce numeam eu telenovela. Poate cand ai timp sa-l citesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Hai mai fetelor, io cred ca de vina sunt si hormonii!!
si -apoi

Noapte buna

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)
+7 sapt

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Cu siguranta, contribuie si hormonii. Asa este...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

ARTURANA Imi cer scuze daca nu am inteles eu bine. Mie asa mi s-a parut ca la asta te-ai referit cu telenovela. Inca odata imi cer scuze! Chiar nu vreau sa supar pe nimeni. Eu sunt un om care iubeste oamenii si ii ia pe fiecare asa cum e. Chiar nu stiu la ce te-ai referit cu telenovela dar oricum nu mai conteaza. Sper sa nu te fi suparat pe mine ca ti-am zis ca nu ai fost diplomata dar asa mi s-a parut. Multe din postarile tale mi-au placut si mi-ai devenit draga asa ca sper ca nu te-ai suparat. Poate uneori reactionez sub impulsul momentului si asta nu e foarte bine, dar asta am simtit atunci si in consecinta am si spus. Chiar sper ca nu te-am jignit si ca vom putea povesti in continuare cu drag!
Te

Edith 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

LIVI Mi se pare geniala interpretarea ta Foarte tare!


Edith 5+

Mergi la inceput