MONTIGNAC (133) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hm....
md:o para , iaurt+fulgi
p: pizza
cina:varza calita

intre toate astea 2 pere,1 mar un pumn de alune, 4 patratele ciocolata dintre care 2 amaruie si 2 de lapte cu fructoza

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bag si eu meniul ca sa terminam capitolul:

md: iaut cu fulgi
p: ciorba de linte (nu 100% Monti, ca nu concep ciorba fara morcov) si budinca de spanac http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/22416/Retete-Montignac-Sufleuri-cu-spanac/ (prima)
c: wasa cu humus.
De cand am ramas fara masina de paine (de 1 sapt) n-am mai mancat paine deloc, asa ca cina mi s-a parut delicioasa!

Andanii, multumesc, o sa incerc in weekend. Nu pare f complicat.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Ce bine ca vine primavara sa vedeti atunci slabaturi pe-aici

Acusor, ma bucur ca ti-a iesit painea .Eu la MD bag mai mult lipidice ca nu ma prea omor dupa fulgi. Eventual mai poti incerca branza de vaci degresata dar mie personal nu imi prea place.

Maya, si eu am niste vecini care mai asculta manele dar noroc ca nu depasesc orele de liniste. Si eu aveam ganduri de-astea razbunatoare cu Mozart dat la maxim

Ninha, dar ulei de-ala unde gasim? Ulei de rapita am gasit la pret rezonabil la magazinul DM din Real.

Melany, la ce dieta mai esti acum? Ai cooptat-o si pe mama ta?

Sanse, din rosii deja am facut aseara o salata

Monica,o sa incerc si reteta ta de biscuiti sa vad daca ii plac piticei. Tu ce rulada cu spanac ai facut?

Bee,cum maisunt copilasii? Eu mai am si problema cooperarii cu pitica. Siropele nu bea( adevarule ca am gustat sieu din vreo doua si nici eu nu le-as bea ) dar macar s-a invatat cu aerosolii si isi tine singura mascuta

Pitica mea e tot racita , tuseste groaznic, alaltaieri am chemat si pediatrul acasa ca mi-era frica de ceva complicatii. Deocamdata mergem inainte cu aerosoli, sirop si leacuri babesti, dar daca azi nu vad nici o ameliorare maine merg cu ea din nou la medic.

Reteta de rulada e aici http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/18880/Rulada-de-spanac-cu-sunca-si-brinza/. Mie mi-a placut dar fiica-mea a zis ca e cahhhhh .

Meniu ieri:
MD: rulada cu spanac si inca o felie de rulada nemonti
Gustare: briose cu ciuperci si telemea, doi crackersi cu susan
P-C: salata cu cascaval, ou fiert, salata verde,rosii, castraveti si avocado

O zi frumoasa sa aveti

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Fetelor am facut capitolul nou .... cand terminam pagina asta sa continuam aici

Mergi la inceput