MONTIGNAC (133) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Meniul meu de azi:
MD: lapte cu ovaz (imi amintesc de basmele rusesti pe care le citeam cand eram mica si in care calutzii nazdravani erau hraniti cu lapte si ovaz)
P: ton cu rosii, ridichi si telemea
C: nesfarsita supa monti de pui
Pe undeva o sa strecor si mana aia de arahide ramase de aseara dupa aerobic
VA urez o zi super-monti!!
(A propos, deja ma streseaza aia de pe site-ul lui monti cu ghionturile lor; in fiecare zi primesc mesaje sa ma incsriu in program ca stau degeaba si altii slabesc in timpul asta)

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninha

A gasit cineva pe undeva uleiul asta ISIO 4? Mi-as lua si eu vreo 10 sticle ca suna tare bine

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image


Zi mai multe despre el...ca doar nu stim toate ce e...


O zi buna, fug la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

mai NINHA io's putin mai subtilaas aplica si eu acelasi tratament..sa vad daca ii convine..da' la cat de nesimtit e m-as mira sa-l deranjeze

pe aici pe la noi o aparut deja spanacul pe piata 8ron/kg...am facut de vreo doua ori supica ..piticu e mort dupa spanac sub toate formele...tocmai de aia astept reteta... PUISORULeeeeeeeeee.....cand apari cu rulada.?....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya_m

mai NINHA io's putin mai subtilaas aplica si eu acelasi tratament..sa vad daca ii convine..da' la cat de nesimtit e m-as mira sa-l deranjeze
pe aici pe la noi o aparut deja spanacul pe piata 8ron/kg...am facut de vreo doua ori supica ..piticu e mort dupa spanac sub toate formele...tocmai de aia astept reteta... PUISORULeeeeeeeeee.....cand apari cu rulada.?....

da' ar trebui sa-i aplici tratamentul ziua, cand doarme el. la ora 6 dimineata ar fi grozav pentru acest

supica de spanac? suna bine. eu nu stiu sa fac decat sos cu lapte si cu usturoi. Clasic

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui melany72

Citat:
citat din mesajul lui ninha

A gasit cineva pe undeva uleiul asta ISIO 4? Mi-as lua si eu vreo 10 sticle ca suna tare bine

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image


Zi mai multe despre el...ca doar nu stim toate ce e...


O zi buna, fug la treaba!




citat din Monti:
Nici un ulei nu poate, el singur, sa aduca un echilibru satisfacator în acizi oleic, linooleic si alfalinolenici. Pentru vinegretele cruditilor si salatelor, se recomanda amestecul (sau alternarea a) 2 sau 3 tipuri de ulei:
- ori ulei de masline + Isio4 ;
- ori ulei de masline + ulei de floarea soarelui + ulei de rapita.
Isio4 = ulei vegetal compus din: Oléisol ®(un sortiment de ulei de floarea soarelui), ulei de floarea soarelui, rapita si sâmburi de struguri.


L-am cautat pe net si l-am gasit doar pe un site frantuzesc
http://www.lesieur.com/uk/produits/12/Isio-4-Olive

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna fetelor , sunteti niste dragute cuvinte frumoase stiti voi sa scrieti aici

monnvas iti sunt datoare cu reteta de paine pas cu pas

ingrediente:
1 kg faina integrala (sau faina tip 650, tip 550 de la diverse firme, faina dietetica macinis integral dobrogea )
tarate 50 gr
drojdie 50 gr
apa calduta 500 ml
optional seminte de in, susan, floare .... atunci nu e monti 100% da e sanatos

Eu fac asa : pun in castron 3/4 din faina, apoi in mijloc fac loc sa pun drojdia maruntita cu un varf de lingurita de fructoza si amestec cu apa calduta pana se face o smantana mai groasa pe care o las la crescut .... dupa ce a crescut chestia asta cca 15 min adaug apa cei 500 ml si incep sa framant adaugand din faina ramasa (1/4) si framant si framant pana se omogenizeaza ffff bine cca 10 min .... se lasa la crescut (cca 30 min pana se dubleaza cantitatea) apoi o mai framant putin si o pun in forma dorita dupa care las la crescut inca vreo 30 min .....incalzesc cuptorul la 180 grade ... bag in cuptor 15 minute la 180 grade si 30 min la 220 grade .... si e gata .... o scot aburinda de lesin langa ea (avand in vedere ca tot pe la 24 sau 1 noaptea se intampla chestia asta si nu-mi permit sa mananc din ea

va pup pe toate

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Salutare fetele!

N-am mai apucat sa mai scriu si eu cate ceva.
N-am mai slabit nimic .
Bine, am mai pacatuit in week-end, probabil d-aia stagnez.
Vroiam sa va spun ca am reusit, in sfarsit, sa fac paine la masina. A iesit super. De data asta am respectat intocmai cantitatile din reteta (are masina carticica cu retete) si a iesit mult mai buna decat o faceam eu. Deci merita investitia. Plus ca soata mea face paine pentru el la 3 zile. Miroase si a paine, ca la bunici.

Revenind la monti, ce mai mancati dimineata la servici?
Eu mananc numai fulgi cu lapte si m-am cam saturat. Plus ca stomacul meu se revolta pe la pranz. De parca n-am mancat fulgi in viata mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eu mai nou mananc paine cu ceai vorba ta acusor, m-am cam saturat de fulgi cu lapte si de wassa cu lapte .... ei mai variem si noi

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

eu mai nou mananc paine cu ceai vorba ta acusor, m-am cam saturat de fulgi cu lapte si de wassa cu lapte .... ei mai variem si noi

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"


Fetelor, da' voi de ce nu mancati MD cu proteine si lipide? de ex. ou fiert cu branzica si cu rosii sau alte vegetale, pulpa rece de curcan cu gogosari murati , rosie umpluta cu pateu, pateu de casa cu cascaval... Eu cred ca ar fi destul de monti . zic si eu

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Am o foame.....
Azi am basculat toata ziua legume(monty-fara cartofi)
Am facut o varzica dulce cu rosii de la care sunt ca un balonas....

Maine pap peste

Iarasi am 70kgSunt curioasa la cat ajung dupa 1-2 saptamani de disociat monty

Meniu azi:
md:ardei gras
p:varza si ciupercute fripte
c:varza si ciupercute

Cred ca pot papa si branza tofu,nu?
Puisoaro sa incepi sa papi din rosiile alea ca se strica....


Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput