Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna, gagicute!

Intru si eu in randul nasicilor de 2010! Cununam pe sora mea in constanta in septembrie.
Mai avem o pereche de fini, si un finut mic botezat, deci sunt nasa cu experienta si imi place!

Stiu ca s-a intrebat, raspund si eu ce am facut la ceilalti fini.
Noi ca nasi am platit lumanari, buchete, biserica.
Finei i-am luat voal, coronita, oglinda mare de dormitor, parfum, ruj, fard, bijuterii (colier si cercei) de argint fara pietre, sa ii aduca noroc :). La dezgatit mireasa i-am luat o esarfa si un costumas.
Plus cadou de cununie, plus, normal, cadou in bani la nunta.

Acum am luat cadoul de cununie deja, caci incep usor sa nu simt la bani... Le-am luat un robot de bucatarie de la moulinex cu un pic de rosu, e si frumnusel pe langa utilitate.
Sunt rupta de preturile la biserica si lumanari, mai ales in constanta.
Daca aveti idee de preturi, va rog, ziceti-mi si mie.

va pup si va doresc pregatiri relaxante si petreceri frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

si eu am ramas masca de preturile la lumanari: 2000 lei o pereche de lumanari? ...ajutati-ma si pe mine cu idei va rog de florarie mai acceptabila

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

si eu am ramas masca de preturile la lumanari: 2000 lei o pereche de lumanari? ...ajutati-ma si pe mine cu idei va rog de florarie mai acceptabila

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






CAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTT???
Nu ma panica! Eu nu am intrat inca sa ma interesez.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

si eu am ramas masca de preturile la lumanari: 2000 lei o pereche de lumanari? ...ajutati-ma si pe mine cu idei va rog de florarie mai acceptabila

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






CAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTT???
Nu ma panica! Eu nu am intrat inca sa ma interesez.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



1970 ca sa fiu mai exacta...si eu m-am socat...de asta va intreb

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La o florarie in Piatra Neamt mi s-a spus (am intrebat acum printr-o prietena care are o prietena ... ) ca ar fi "cu lumanarile lor cu 7 trandafiri si restul ajunge la vreo 210 lei cu aproximatie " (deci lumanari+flori+aranjament) nu trece de 300 (zic eu rotunjit), hai 400 daca vrei ceva fitzos.

SA iti trimit prin curier? Mai cauta, sigur gasesti mai ieftine.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nu se poate frate astia au innebunit cum sa fie 2000lei o pereche de lumanari,eu am comandat pe net lumanarile sa vad daca imi amintesc firma si iti zic,au fost finutze si au facut impresie,n-au fost de nunta au fost de botez dar tot doua au fost ca era botezul gemenilor.Caut si poza s-o pun sa vedeti despre ce vorbesc.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

http://family.webshots.com/photo/2053061890068204125grMpkE

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Laura gata asa facem
ralualexandrei lumanarile de nunta sunt un pic mai mari...ca si lungime si nesimtiti astia pun preturi de tampesti...
io vroiam ceva gen bomba ...adica gen...bila sfera si astea cica sunt preturile...cred ca o iau razna daca inepe asa cu preturile

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu am facut lumanarile la Greenart calitate si pret bun si mai ales f multa amabilitate,vezi ca au si site uita-te la modele si suna la ei vezi ce spun despre preturi,din cate imi amintesc mie mi-au facut si o reducere substantiala.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

wow, ce preturi la lumanari
eu stiu ca finii lucreaza cu o agentie care o sa le faca toate aranjamentele florale, inclusiv lumanarile.
cum noi nu suntem in ro, o sa le dam bani. dar 2000 de ron? mai bine se bucura finii de banii respectivi, decat o florarie. e enorm.

tot azi ma uitam la florarii online. ca maine e cununia lor civila si cum nu vom fi prezenti, ma uitam sa le luam niste floricele. dar floricelele astea sunt enorm de scumpe cu ce preturi m-am obisnuit pe aici. si nu am vazut diferente semnificative intre florarii. un buchet ok- nu grozav, e vreo 150 ron. asa e si la florarie? nu de alta, dar o sa rugam un prieten sa ia un buchet pentru noi.

noi suntem in focuri cu pregatirile - mai am pantofii de cumparat pentru mine si modificam costumul sotului. mi-am luat un bolero, mai ales pentru biserica aici

mai e putin, dar abia asteptam.
partea nasoala e ca finii sunt ingrozitor de stresati. mai ales parintii lui fac presiuni - nu ne place invitatia (si chiar e faina, ca e o caricatura a lor, facuta de un artist grafic). chiar nu stiu cum reusesc altii sa fac o nunta fara stres.
si noi am avut stresurile noastre - tot legate de parinti, dar nu am pus prea mult la suflet.


www.razvanphotography.com

Mergi la inceput