Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lenca, bun venit in gasca! Eu nu as avea curajul sa cumpar fara sa probez. Am vazut rochii care pe umeras, la mine in mana, aratu fain, dar pe mine se asezau aiurea. Eu nu m-as risca.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenca spune:

de asta imi e si mie teama, ca nu stiu cum stau pe mine rochiile,dar de unde luam pana la urma rochiile, eu nu prea as vrea sa dau bani multi pe ele, si prin magazine tot ce am vazut sunt peste 1o mil o rochie de seara mai deosebita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Incearca la Roandre pe Stefan cel Mare ,partea dreapta cum vi de la Obor .

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Hristos a inviat!

Vin sa va cer un sfat. Mi-am luat o rochita de nasa, dar acum nu mai stiu daca e buna. Ideea e ca nu e deloc 'alambicata', e simpluta, pe destul de mulata (nu mulata de tot, dar e pe corp) si scurta (cam o palma deasupra genunchiului). Acum va rog sa va dati cu parerea daca e ok (mie imi place cum sta pe mine), sau ca si nasa, trebuie sa fi imai deosebita, sa ai o rochie mai 'de seara', lunga, complicata, super-eleganta? Eventual ii trag o poza azi, sa va dati cu parerea mai in cunostinta de cauza. M-a costat putin si nu ar fi nici o tragedie daca mi=as lua alta. Doar ca asta mi=a placut. Nu stiu ...sunt in dilema



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Vin si eu in gasca... vom fi nasi (de botez) la sf. lui mai.

Despre rochie... saca botezul este ziua (cum este deobicei... adica pe la 2-3 dupa-amiaza) mie mi se pare normal sa port o tinuta mai simpla, de zi (de cocktail). Laura eu zic ca-i ok... mai pui cateva accesorii si gata...
Am fost la un botez unde mamica si nasica erau imbracate in rochite simple... iar unele dintre invitatele cu rochii de seara cu paiete...

Inca nu m-am gandit cu ce ma voi imbraca, probail si in functie de ce vreme ne asteapta... cel mai probabil va fi cald si bine... eventual o sa iau ceva sa e potriveasca si la unul din bolerourile pe care le am... daca ploua sa am ce pune peste Oricum as vrea ceva simplu, sa nu fie prea prtentios... si ceva sa nu deranjeze bb-le cat il tin in brate, deci fara diverse cusute pe rochie/bluza (paiete, margelute etc.)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Elyanna, eu sunt nasa de cununie. O sa fie nunta de zi, dar nunta din aia cu 400 de invitati.

Rochita e asta : http://picasaweb.google.com/LauraRsiB/Rochie?authkey=Gv1sRgCNTpw9fP4-W33wE#5456928064476879682

Dati-va cu o parere sincera va rog. Nu vreau sa fiu ca nuca in perete.
Eventual sfatuiti-ma cu ce sa o accesorizez? Cu ce sa ma incaltz, ce culoare, ce sa-mi pun la gat?



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Laura eu tineam minte de botez
Pai... daca-i asa... poti purta rochita la biserica si la inceputul petrecerii, apoi (asta daca vrei... am vazut ca asa se poarta... mai spre seara sa te schimbi cu o rochie de seara - banuiesc ca se va intinde pana spre seara... chiar daca e nunta de zi).
Rochita este f. frumoasa... si mie cel putin mi se pare potrivita, dcaa nunta este ziua... La gat nu cred ca mai merge ceva... insa merge o bratara lata. La pantofi (sandale) as zice argintiu...


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

O sa fiu si nasa de botez, mai in toamna.

Multumesc de sfaturi!



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Laura ma bag si eu ca musca-n lapte ca doar is nasa de meserie si cum ce e-n gusa si-n capusa iti zic ca rochia mi se pare super eleganta si finutza accesorii as opta fix cum a zis si Elyanna.
Te invidiez pt ca ai asa un corp pt asa o rochie.
Accesoriile sa fie eventual cu pietre .

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc, Andra! Vroiam sa zic ca in realitate mov-ul este mult mai inchis, mai intens.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput