Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hristos a Inviat!

eu tot fara rochita si in 24 aprilie e nunta. toate modelele frumoase sunt facute pt.manechine, pt. astea mai plinute, nimic domnule. sau modele de babe!

Bulinutza preturile alea la lumanari sunt exagerate. tie iti plac lumanarile asa decorate sau miresei?
eu la fiecare cununie i-am lasat pe ei sa aleaga modelul si florile, la fel ca sala, buchetul....si noi le-am platit.
finii de acum lucreaza cu o ag. asa ca vom plati lumanrile, nu mai imi bat capul. de obicei le-am facut unde si-au facut si restul aranjamentelor.
Josefine frumos boleroul.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Noi nu sintem nasi anul asta (sau nu stim inca :)), dar unii dintre finii nostri si-au cumparat ei luminarile de la o manastire si noi le-am imbracat in flori (la o florarie, nu acasa). La Iris, de exemplu, nu au fost de acord sa faca asta, nu se putea decit cu luminarile de la ei, tocmai pentru ca au preturi nesimtite. Ceea ce vreau eu sa spun e ca se pot face luminari frumoase daca gasiti o florarie cu oameni mai deschisi la minte.
Daca aveti nevoie de fotografi pentru nunta, dati un PM sa va arat un site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

giova eu mi-am luat un costum dragut de la C@A din austria..o culoare de mori ...nu am poza iar pentru restul mi-am luat o rochita de la yokko http://www.yokko.ro/romana/products/6630/rochie-lunga-din-saten-elastic-cu-bretele-stil-alb-si-negru-ocazie-producator-confectii/

ti-am zis asta ca nici eu nu sunt o slabuta
referitor la lumanari fina mi-a zis ca asa i-ar placea: sub forma de sfera...asa a avut ea la mine la nunta buchetelul de domnisoara de onoare (facut de nasii mei).

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Fetelor, m-ati zapacit cu pretul la lumanari, drept urmare m-am interesat pt constanta si am gasit preturi medii orientativ: perechea de lumanari 400 ron, un buchet de nasa/mireasa cam 150 ron. Acceptabil.

Multumesc pt linkul cu yokko, si eu sunt destula si ma ingrozesc cand vad ce babisme de rochii imi vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:


Buna nasicilor!
Eu zic ca 2000ron/lumanari e exagerat asta daca nu cumva finuta vrea cine stie ce flori exotice .
Pe ai mei ii las sa si le comande singuri si le platim noi.
La cununia civila i-am luat finutei un buchet cu 9 trandafiri mari si inca cativa din aceia marunti si cu totul ne-a costa 100RON.

josefine este foarte frumos boleroul dar cum a ramas cu rochita??? ca din cate imi amintesc cea neagra ziceai ca iti este mare , ai schimbat-o?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

gabitza, am schimbat, am gasit numarul meu.
vine perfect:-) mai am de luat pantofii pentru mine si o batista pentru sot. ah, si ac de cravata.
e complicat rau cu tinutele de nasa.
am luat si biletele de avion, inca putin si se apropie nunta.


www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


gata m-am linistit.
luat rochita, luat camasa/cravata pt. sot, luat costum de mire...caci si el s-a lasat pe ultima 100 m.
diseara cand vine sotul acasa, ne imbracam si ma pozeza...trebuie scurtata caci e super lunga, dar o rezolv eu in Alba sapt. viitoare.

Sambata am programare la manichiura si pus gel pe unghii, epilat, vopsit-pensat, tratament fata, sapt. viitoare caci sambata merg cu copiii in Alba. Parul il vopsesc acasa, coafura-machiajul sunt programate pe sambata nuntii.
Doamne ajuta sa fie vreme frumoasa pe 24 aprilie si cu D-zeu inainte!

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana_D spune:

Si eu nasica in noiembrie de bebe flumusel !Iuhu abia astept ! Primul botez la mine deci daca dau cu stangul in dreptul imi e iertat ca doar sunt incepatoare.
Si daca tot vorbiti voi de lumanari, o lumanare de botez cam la cat
ajunge?
Multi pupici si o zi perfecta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Si noi vom fi nasi de botez (tot primul fin bb).
Lumanarea... ma gandeam sa fie cu tul, cu un maimutoi, prinse cu o funda pe care este brodat numele, si sa prindem cateva frezii. (nu pot sa dau link pt. ca e reclama - bebe curier ro )
Lumanarea de mai sus, fara frezii am gasit-o pe un site, au si magazin in Bucuresti, si e 200 ron. Ramane sa adaug frezile, daca se potrivesc.

Am vazut o rochita care-mi place la yokko (www.yokko.ro/romana/products/6613/rochie-din-matase-si-bumbac-imprimat-cu-falduri-la-decolteu-comert-electronic-casual-moda/" target="_blank">aici), ramane de vazut daca imi vine bine, sa nu stea ca pe umeras in partea de sus . Vreau ceva cat mai " normal" de zi.

Problema mea e cu ce se imbraca sotul... ca am depaseste... La nunti e mai simplu... la costum. Dar acum, daca rochia mea nu este eleganta, si nici in blugi o sa se imbrace... altceva sa ne potrivim... ce?


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Un pantalon de in si o camasa asemenea,parerea mea

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput