Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *153*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

MAMA MEA ESTE CEA MAI BUNA
Un mesaj foarte frumos pentru toti

Cind tu aveai 1 an ea te hranea si te imbaia.
I-ai multumit plingind toata noaptea.

Cind tu aveai 2 ani ea te-a invatat sa mergi.
I-ai multumit fugind cind ea te chema.


Cind tu aveai 3 ani ea iti pregatea toata mincarea cu dragoste.
I-ai multumit aruncind farfuria pe jos.


Cind tu aveai 4 ani ti-a dat creioane colorate.
I-ai multumit colorind masa din sufragerie.

Cind tu aveai 5 ani te-a imbracat pentru vacanta.
I-ai multumit sarind in prima balta.

Cind tu aveai 6 ani te-a dus la scoala..
I-ai multumit strigind: nu merg.

Cind tu aveai 7 ani ti-a cumparat o minge.
I-ai multumit aruncind-o in fereastra vecinilor.

Cind tu aveai 8 ani ti-a dat o inghetata.
I-ai multumit scapind-o in poala.

Cind tu aveai 9 ani ti-a platit lectii de pian.
I-ai multumit ca nici macar nu te-ai deranjat sa exersezi vreodata.

Cind tu aveai 10 ani te ducea toata ziua cu masina de la fotbal la gimnastica de la o zi de nastere la alta.
I-ai multumit ca sareai din masina si nu te uitai niciodata inapoi.

Cind tu aveai 11 ani te-a dus pe tine si pe prietenii tai la cinema.
I-ai multumit cerindu-i sa stea in alt rind.

Cind tu aveai 12 ani te-a avertizat sa nu te uiti la anumite programe la TV.
I-ai multumit asteptind sa iasa din casa.


Cind tu aveai 13 ani ti-a sugerat cum sa te tunzi.
I-ai multumit spunindu-i ca nu are gusturi.


Cind tu aveai 14 ani ti-a platit o tabara de vara de o luna.
I-ai multumit uitind sa-i scrii macar o scrisoare.


Cind tu aveai 15 ani venea de la lucru si-si dorea o imbratisare,
I-ai multumit stind in camera ta cu usa incuiata.


Cind tu aveai 16 ani te-a invatat sa-i conduci masina.
I-ai multumit luindu-i-o de cite ori puteai.

Cind tu aveai 17 ani ea astepta un telefon important.
I-ai multumit stind la telefon toata noaptea.


Cind tu aveai 18 ani ea plingea la festivitatea ta de absolvire a liceului.
I-ai multumit stind la petrecere pina in zori.

Cind tu aveai 19 ani ti-a platit facultatea, te-a dus in campus si ti-a carat bagajele.
I-ai multumit salutind-o in afara camerei ca sa nu te simti jenat in fata prietenilor.


Cind tu aveai 20 de ani te-a intrebat daca te intilnesti cu vreo fata.
I-ai multumit spunind-i "Nu-i treaba ta!"

Cind tu aveai 21 de ani ti-a sugerat anumite cariere pentru viitorul tau.
I-ai multumit spunind-i: "Nu vreau sa fiu ca tine!"

Cand tu aveai 22 de ani te imbratisa la absolvirea facultatii..
I-ai multumit intrebind-o daca poate sa-ti plateasca o excursie prin Europa.


Cind tu aveai 23 de ani ti-a dat mobila pentru primul tau apartament.
I-ai multumit spunindu-le prietenilor ca era urita.

Cind tu aveai 24 de ani ti-a cunoscut logodnica si te-a intrebat de planurile de viitor.
I-ai multumit spunindu-i printre dinti: "Maaaaami, te rog"!


Cind tu aveai 25 de ani te-a ajutat sa-ti plateti nunta si a plins si ti-a spus cit de mult te iubea.
I-ai multumit mutindu-te in cealalta parte a tarii.

Cind tu aveai 30 de ani te-a sunat sa-ti dea un sfat pentru copil.
I-ai multumit spunind-i "Lucrurile sunt diferite acum"


Cind tu aveai 40 de ani te-a sunat sa-ti aminteasca de aniversarea unei rude.
I-ai multumit spunindu-i ca erai foarte ocupat chiar atunci.


Cind tu aveai 50 de ani ea era bolnava si avea nevoie sa ai grija de ea.
I-ai multumit citind despre povara care devin parintii pentru copiii lor.


Si apoi, intr-o zi, ea a murit in tacere.
SI tot ce nu ai facut vreodata s-a intors lovind ca traznetul in INIMA ta.


Daca ea mai este pe aproape, nu uita sa o iubesti mai mult ca niciodata.
Daca ea nu mai este, aminteste-ti dragostea ei neconditionata si da-o mai departe.
Aminteste-ti mereu sa o iubesti pe mama ta.
Pentru ca nu ai decit o singura mama in toata viata ta.

Am primit asta pe mail..si mi-a palcut enorm



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

am culcat pitica...am facut un ceai...parca e mai bine...sa ma vait...mi s-a stricat steamerul i se aprinde beculetul, face si zgomotul necesar numai ca nu incalzeste...si B. nu e vreun pui de inginer sa ii dea de cap...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neatza. Ma fetelor da' ce mai scrieti...sa fac ore suplimentare nu alta, azi noapte am stat pana tarziu sa recuperez...Ei, dar nu vreti sa imi spun parerea despre ce ma citit ca a trecut o noapte si gata...am retinut totusi ca a fost un capitol super vesel...

Am o problema mare...cu putza copchilului...miroase groaznic. De fapt, si urina pute de te scoate din casa uneori. Dar putza, daca nu o decalotez zilnic sa o spal (cu peria de sarma) pute ca la oamenii mari nespalati dupa o zi de tras la camp. Nu stiu cum sa exprim mirosul.... Eu nu o mai decalotez decat de vreo 2 ori pe sapt la baie, dar dimineata cand il spal pe fata si cand ii dau jos pampersul, uneori, mai trag de ea si nu va spun ca imi vine sa vars pur si simplu.
La voi...cum stati cu mirosul? Mie nu mi se pare normal mirosul asta dar ce pot face?

Ilinca, dimineata avea Rares i figura semana indentic si la fel cu Sophilica dar pana cand am venit eu cu aparatul si-a schimbat mutra si oricum cand vede aparatul baga zambetul de sedinta si s-a dus figura.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Am o problema mare...cu putza copchilului...miroase groaznic.


Oare nu e ceva infectie?! Zic si eu... ca nu ma pricep pa putze INca! Eu zic sa fugi la medic UR-GENT!

Ilinca, m-am linistit. intr-adevar nu vazusem postarea.

Olga, cum e David? Mai bine?! Pupici sa treaca repede!

LA MULTI ANI tuturor bebilor de azi!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza
floric nu e ok mirosul; vezi sa nu fie un pui de infectie urinara daca miroase si pipilica puternic si urat; si facand pisu sa-i ramana bacteriile pe putzica si asa se inmultesc acolo si dau mirosul; chiar nu e normal sa aiba vreun miros urat... cu atat mai mult ce descrii tu acolo; da-i rapid o mostra de pisulica la analiza, si eventual poti sa te duci cu el sa-i recolteze pe un betisor de vata ceva din secretia de la putica (dar sa nu fie spalat atunci proaspat). nu e complicat, si mai ales scapi de o grija

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Salutare!
Noi sunt la criza dintisorului nr 7. N-am dormit pana pe la 6, ne-am trezit la 9, a baut putin laptic, ne-am culcat pana la 11, acum a papat putin ou fiert cu iaurt si un pic de cartof copt si iar lapte, si cred ca iar ar dormi. Noi avem oua, pt copii, de la doamna care e paznic la sotul la firma, de la gaini proprii, cumparam si oua si branza de casa (aia e pt noi, de aici stiam de pastilele de cheag). Ne-a mai dat si cate o gaina, am portionat si pus in pungulite. Problema e ca mie nu-mi plac ouale de casa, mi se par scarboasa se le vad galbenusul ala intens colorat, m-am invatat cu cel de alimentara. Da, cu 3 avem si noi alea cumparate in frigider, clasa A.
Nicky, te rog, poti sa-mi dai reteta la tortilla.
Aris, nu stii la ce te bagi, norocul tau ca nu e posibila oferta cu schimbul. O fi greu cu o vitamina, dar Bogdana are 3 vitamine.
Ce faceti de Valentine`s Day? Noi am primit oferta de la Ana Hotels, au pachete promotionale la Brasov. Hmmm, ce as pleca undeva.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

am trimis inca cateva capitole...ce am crezut eu ca ar putea fi interesant(disciplina, obiceiurile, problemele alimentare, deprinderea toaletei)

floric - la noi nu e cazul, dar eu il soal de 5 ori pe zi. la fiecare pipi/kk decalotez si spal cu sapun


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Aris, multumesc!
Ma bag sa le descarc, le printez sa citesc daca mai stau in pat cu Mitzi meu. Am setat mailul in format clasic, daca nu va place, il setez iar, eu nu ma descurc deloc in varianta aia noua.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Ayla, impartaseste si cu noi oferta de la Brasov...si eu vreau sa plec undeva...oriunde...Floric, noua ne-a zis pediatra sa raportam orice miros...bizar de la pipi ca ar putea fi o infectie urinara. cred ca e valabil si la baietei... va spuneam eu de tipa care a primit pt bb antibiotic "preventiv"...are bb infectie urinara, si-a dat dr seama ciupind-o de burtica si dupa un fundulet iritat...de vreo lunamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cati noi am fost in vara la Eforie Nord la Europa, si suntem in baza lor de date, si mereu primim mail informativ. Uite, pe ce dau clic din mail ma duce aici
http://www.anahotels.ro/offers-ro.html
si
De Valentine`s day si alte oferte



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput