Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Micky ser sa castigi puiule...pt tine intru special in fiecare zi...chiar daca am urlatorul dupa mine

Si Profa te-am urat si eu... dar te mai urez odata
Laaaaaaaaaaaaaaaaa Muuuuuuuuuuuuuuuuuuulti Aaaaaaaaaaaaaaaani!!!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Profaaa, sa stii ca desii eu nu ti-am compus poezie (deh, momentele mele de inspiratie sunt mult prea rare ), am visat azi-noapte ca iti compuneam una, dar cand m-am trezit nu mai tineam minte versurile

Ca vorbeati de cat mananca si cat ia in greutate: Aida mananca bine, nu exagerat de mult, nu prea putin, mie mi se pare ca mananca fix cat trebuie . Adica nu face mofturi, dar nici nu e pofticioasa pofticioaselor, mananca ce ii dau daca are un gust cat de cat decent . Nu se da in vant dupa dulciuri (nici nu prea ii dau decat facute de mine, dar nici alea nu au cine stie ce succes), dar e innebunita dupa peste (!?! noi nu), carne de pui si branzeturi.
Si in greutate a luat f bine: la un an avea fix 9 kg, acum are 11.500 (ma rog, atat avea luna trecuta cand am cantarit-o). La capitolul cm nu stiu exact, cu vre-o 2 luni in urma parca avea 83 cm.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Haide-ti la

Profa gata continuarea? tot in stadiul de creatie esti? sau le-ai scris in vis ca si Didi
Multumim de versuri!

De sf. Valentin...eu nu prea tin sarbatoarea asta imprumutata, probabil v-om iesi putin...de obicei ii luam ceva rosu ....

Multam de raspunsurile cu ploconul nasilor....sincer nici mie nu imi place obiceiul asta, da na' am intrat in hora tre' sa joc

Biriiii pe mine nu ma citisi cu intrebarea cu menstra prelungita ? poate ai intalnit cazuri, io' stiu...

Am dus copilul mare la gradi, ce pustie pare casa
Nu am ajuns bine, si cica sa platesc pe luna ianuarie obtionalele, da' frate, nu a fost la gradi atunci, de ce sa platesc???? la fel si consumabilele...la mancare se scade....


_

Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Ola ola

Adica ce, Ruxule? Pi mini vrei numa' sa ma vezi, nu sa si vorbesti cu mini? Si ce facem cand ne vedem? Ne admiram una pe alta in tacere? La multi ani si o zi

Mada- cum a fost la sedinta? A stat cumintica Ami?

Sun- a fost bine ieri ce trebuia sa fie?

Moni- e super camera!

Mai viu io azi ca-mi trimit iar cupilu in business trip


Pupicei tuturor si o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetele,

Multumesc mult pentru sustinere! A functionat!

Nevi, Ralu, a fost bine; eu as spune ca se putea mai bine, cei in fata carora am performat, m-au aplaudat si laudat! Daca facem media, iese bine

Ruxi, ai bre rabdare sa-mi vina cristalele de la Praga, alea alea si apoi ti-oi livra si statuia pretioasa! Iti fac si niste dinti de aoleu, daca tot tre sa fii stralucitoare! Pup io pe madam Stralucirea

Danuta nu pot sa te ajut, noi nu tinem sarbatoarea asta...

Saptamana asta e una plina, avem si party-uri de pitici de 1 an in weekend si tot asa! Iar o sa ma uit la fi'mea cat a crescut si uuf....

In rest bine, sanatosi, mancaciosi si veseli, cu totii!

Moni ce camera portocalieeeeee! E frumoasa! Poze mai multe cu burtica nu pui?

Vazut si Mara de Anaco...atat de dulcica este si expresiva! Mi-e draga!

Va pup si numai bine tuturor!


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

De Valentine's day o sa ies cu sotul in oras sa mancam si poate un cadou simbolic.
diarux esti mortala!!!!
Azi pare mai frumos afara dar sa vedem cum o fii cand o sa ies din casa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Deci eu nu numai ca nu agreez Sf Valentin, dar chiar il refuz! Ma enerveaza de mor chestiile astea imprumutate, si Halloween si altele pe care le tot imitam noi aici aiurea...
Dar na, eu sunt contra.

Deci noi nu ne pupacim pentru ca e Sf Valentin, nu ne dam cadouri si nu iesim in oras cu ocazia asta, e o zi ca oricare alta si mi s-ar parea complet ridicol sa imi apara barbatu-miu cu vreo inimioaie rosie in usa, pe 14 feb.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

flo1980 multumesc de

camy_pus ma simt flatata si iti multumesc

Sunsmile bafta!

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza fetele!

Nu am mai reusit ieri sa scriu dupa sedintza, ca na am mers pana in oras sa duc niste dvduri apoi am luat fata de la scoala apoi pus la somn si facut treaba si uite asa s-a facut noapte si eu nici nu mi-am dat seama.
Kimmy ma bucur ca s-au mai retras bubitele. Insanatosire grabnica si speram sa nu se imbolnaveasca si pisoiul mic.
Moni ai vazut mai ca tia-i facut griji degeaba? Felicitari pt reusita si pt noua camera, sa o stapaneasca micutul pui sanatos, am vazut pozele si iesit superrrr , cat storage aveti is invidioasa. Ca la noi storage-ul e pb.
Moni macar tu esti graviduta si tare frumoasa , te-am vazut in poze si na ai o scuza eu nu-s gravida si salivez la retetele alea.
Dana noi chiar de 14 feb ne-am mutat impreuna si anul asta facem 5 ani. Normal ne luam cate ceva daca avem bani, anul trecut si anu asta cum nu stam excelent cu finantele luam cate o oferta de la supermarket-uri, anu trecut am luat de la marks and spencer antreuri, fel principal, desert si sampanie si un trandafir pt 10 lire si am serbat acasa. Daca avem bani mergem la restaurantul nostru preferat in centrul londrei, da na de acuma alta data, ca anu asta suntem in minus cam tare.
Mona uff greu cu toate cazaturile astea, iti dau palpitatii serios. Ari de ex pe scari nu a cazut de la 1 an decand le urca si a cazut acuma la 3 ani jumate ca nu se uita pe unde calca si s-a tot dus la vale. Am zis ca mor nu alta.
Miky ms.
Nati Julia a lui Mada irl e asa papa de numa dar e tot slabutza, ca e f energica alearga toata ziua si de aia.
Spor la treburi.
Dia da, ms mult de intrebare. Pe 22 februarie merg la ora 10, well cel putin asa sper.
Ralu sper ca esti ok. Pupam mami si Miruniciumea Sa.
Iriss unde plecati? In genere scaunul ai voie da il baga la cala, well din experienta mea, daca e bebe mic iei scoica in avion la astia mai mari nu stiu cum, da la noi de ex carucioarele toate trec pe banda nu conteaza dimensiunea si in avion il duci pana la scara si acolo il baga ei undeva si ti-l dau la aterizare. Da trebuie ceruta eticheta atunci cand predai bagajele la check in, creca tot asa e si cu scaunul.
Anka, Biri si noi avem pb asta, vor ceva animalutz, am zis caine prima oara da creca mai intai luam pisica ca is cam mici si cand is mai mari si pot iesi cu latratorul la plimbare atunci sa luam si catel. Pisicile e mai usor cu ele ca isi au grija cam singurele.
Iriss super masinuta. Vreau si eu. Noi avem numai casa lu mister chit chit.
Didi deci nus singura care o visez.
Ralu unde trimiti tu cupilul?
Dana, Mona, Ralu, Tecky ms.
Mai a fost ok zic eu, Ami s-a jucat pe acolo s-a imprietenit cu un baietel care are o surioara care merge tot in genunchi ca Ami si s-au vazut amandoua pe acolo si se uitau una la alta asa ciudat de genul uite bre inca una care merge asa. Erau belea ca doua matze din alea care se vad prima oara si se tot urmaresc din coada ochiului. Pb a fost la plecare ca nu mai vroia sa plece si nu fara sister, care sister a ramas la lunch club am intrebat-o daca vrea sa vina sau sa stea si a zis ca sta, adik mi-a dat cu flit.
Despre Ari ca de obicei toate bune si frumoase nu are ce sa imi zic e copil f destept e f happy se implica in toate are prieteni destui si adora sa faca yoga. Cra-cra. Ne-a dat caietele vechi de la preschool sa le avem amintire m-am uitat prin ele cate face si cate stie si e asa frumos ca o sa aiba astea amintire pana creste mare sa se uite ea singure cum era la 3 anisori si ma uitam laprima poza de pe 23 feb 2009 si la ultima de la serbarea de Craciun ce diferentza mare cat a crescut e domnisoara acusi, nu mai e bebele meu.
Na cam asta de la noi pe scurt revin mai incolo merg sa dau papa la printesa.

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Ola

Mada- sunt ok, multumesc. Doar ca de luni incep serviciul si am vreo 2 tone de morcovi infipte strategic pe ici, pe colo, prin zonele esentiale. Pe Miruna o trimit la ai mei sa se obisnuiasca fara mine (sau eu fara ea, nu stiu exact). Chiar ii povesteam unei fete tare dragi mie de pe aici ca prima data cand am trimis-o de acasa m-am invartit ca o curca prin toata casa si din cand in cand ma duceam sa ii miros hainutele. Ehh trece si asta si la vara va fi cald Pupicei tie si printeselor

Sun- felicitari

Miky- cate premii sunt? Cam am vazut ca Delia e pe pagina 4 la clasament.


Mergi la inceput