Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bre Irino, maica-mea a bagat sus o valiza care e considerabila, dar nu e asa lata cat sezutul de la scaunul de masina. O varianta ar fi sa iei numai inaltatorul de la scaun, daca el nu se pliaza. Vezi la compania cu care zburati, iti pot da ei dimensiunile maxim admise de la bagajul de mana.
Partea naspa e ca firma aia de la care am inchiriat noi masina in Spania nu inchiria si scaune de masina (pentru Erika zic) si am avut noroc ca l-a gasit vara-mea pe al lor, si ne-am descurcat asa. Iar Eliza a functionat cu un inaltator cumparat de acolo.

Maxime plecaciuni pentru ajutorul cu fetele
Deci bre gagici, mi-au dat ale mele fete un ignore total, am devenit total neinteresanta in secunda in care si-a aratat Alice nasul la usa. Irina zice ca imi trebuie si mie un tobogan in sufragerie si un catel la usa
Au fost ale mele in extaz! Cred ca Eliza a cam chinuit catelul, mi-a povestit cu maxima incantare cum a fugarit catelul cu masina telecomandata, pana sub canapea!!!
Iriss deci tre' sa imi zici despre ce MASINA CU MICKY SI CU MINNIE e vorba, ca m-a tocat Eliza, vrea si ea, m-a innebunit si nu alta!!


Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrella80 spune:

Buna seara!!

Scurt... ca nu m pot concentra pe discutii profunde!!

DIARUX
DELIA

Va doresc multa sanatate si tot binele din lume!!

Mikycris am votat zilnic chiar daca nu am apucat sa iti spun asta!!Va doresc sa castigati concursul!!

Iriss imi pare rau dar nu te pot ajuta cu scaunul. Nu stiu ce sa iti spun.Dar sigur te vor ajuta fetele.

Camy am vazut poze cu Flavius.. e un frumos!!Sa va traiasca!!

Sunt foarte obosita... as fi avut multe de spus dar, another day!!
Am fost la vizionari de gradinite!! Voi reveni cu detalii pentru cei interesati!

Va pup si va doresc numai bine!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

mada cum a fost la sedinta?
kimmy sanatate multa!
moni super a iesit camera.Pune si poze cu tine graviduta!
dia predau la clasele V,VI,IX,XI SI XII.Imi place mult ceea ce fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

ola fete, deci profa ori e beata moarta ori s-a eschivat cu o sampanie si un tort si pt noi aicea

Iriss Yvo are probabil biletul ei, asa-i? verifica la compania aeriana, aici poti lua scaunul de masina si sa-l montezi chiar in scaunul avionului, si apoi copilul chiar sta comod si e si mai sigur, cu centurile de la scaun. majoritatea scaunelor sunt compatibile pt asta, dar verifica inainte.

Anka ai atins un punct nevralgic, si al meu ma bate la cap sa luam ciine la cupii dar cind ma gindesc ca sa-l mai cresc si pe ala, plus plimbat etc etc ma ia u fiorii...

Sunu unde esti bre, ia da un raport ce si cum esti?

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

IRINA...legat de scaun..nu cred ca il poti lua daca el cantareste mai mult de 9 kg. Chiar daca Yvo are bilet separat.Si Irina ca bagaj de mana a avut caruciorul..:))Poti sa te interesezi,dar eu cred ca e destul de lat.Acum cum spune BIRI...poti incerca. Eu am fost cu Irina in Franta la Toulosse si am avut caruciorul sport,dar ca sa il pot lua sus a trebuit sa il treaca pe banda...si am avut noroc ca a incaput...daca nu incapea ramanea la Toulosse. In Romania nu am avut probleme...dar acolo a fost foarte strict. Si la Munchen la fel(am facut escala)...l-au pus pe banda. Noroc ca luasem un Ingesina trip si era destul de slim. In Franta locul e foarte stramt. Abia a incaput. Si daca astia te pun sa treci scaunul pe banda si nu incape ti-l arunca la cala fara sa fie impachetat...
Drum bun si petrecre frumoasa!!!!

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

MONI..eu nu vad pozele...de fapt vad doar 8 albume. Oare de ce??

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

BUNA SEARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA si pup iu oooooooooooooooooool!!!!

acum doi ani am intrat aici sa ma plang si io cu paranoia de gravida. nu m-a bagat nimeni in seama. mai tarziu am inteles de ce. scrisesem la un capitol muuult in urma, de mult inchis.Moment de stralucire si de inteligenta (cred ca era multipla!)

pe parcurs am descoperit "nume mari" fete care scriau zi de zi si care se chinuiau sa raspunda fiecarei persoane in parte. si ...m-am indragostit iremediabil de forumul asta care a devenit o reala dependenta pentru mine.

mai tarziu...a aparut SORMIA. nebuna si paranoica, psihopata si...am crezut eu (si m-am inselat amarnic)obsedata de secs. N-am avut ce face si m-am ...insurorit cu ea si acu..asa raman veci.Da este cea mai buna prietena pe care am avut-o ever, omul cu care vb mai mult decat cu barbacmiu(lucru pentru care el ii multumeste pe aceasta cale!)

si mai tarziu...mi-am facut prietene.din ce in ce mai bune. am cunoscut fete minunate: pe SUN in vizita la bacau, si noroc cu ea ca m-am cunoscut si cu ANNABABY, ca stam departe una d ealta..Apoi m-a vizitat BUJOLINA in drumurile ele prin provincia moldava, cu FILIPAN BEN PEHLIVAN cu tot.Apoi am fost la bucuresti si am cunoscut-o finally pe SORMIA.cu tot neamu' ei (si credeti-ma ca are un neam mare.)Apoi am fost la mare unde am cunoscut pe XENA care a stranit toata nebunia cu si pe minunata MARIA. tot acolo am vazut-o pe KIMMY si pe curajoasa TIMEEA dupa care alerga fii miu fara sa stie ALLEGRA.Iar la Bucuresti cu intalneala de toata frumusetea, unde le-am gasit vesele si nebunatice pe ANKALAURA, IRISS,CAPRI,DIDI, GALYB,KAMELIA(moama ce tanara si slaba e!!!!) La bacau am intalnit-o pe MARINA cu finuta si delicata SOFIA.A venit botezul lui FLAVIUS si am cunoscut-o pe cea mai puternica mamica din lume, pe CAMY. si am vazut si o frumusete de mamica in persoana lui GINI.
sper din tot sufletul ca nu am uitat pe nimeni din cele cu care m-am intalnit.

In afara de asta, as vorbi o mie de ani cu DIANAMI, BIRI,MADA, IRLANDEZIA, BOTI care stiu atatea si care au mereu cate ceva nou sa ne invete sau macar sa ne impartaseasca.

As vrea sa o vad pe RALU care e nebuna de toti banii si care nu cred ca mai are sanse de vindecare.Pe mamicile sensibile MONI_OR, DANA, CRIS, MONALAC,MIKYCRIS,SYBILLE, as vrea sa o cunosc pe TECKY, pe FLO, care au mereu cate o vorba buna de zis. ATEBEU', ANA_A,DIA, OANA, VIOLETELE, MINA, MAY3.
Sunt fete care nu au mai intrat d emult timp, dar care mie mi-au ramas dragi si as vrea sa le recitesc.
Doamne, constat ca stiu atata lume si stiu sigur ca am uitat nume importante, da va rog sa scuzati mintea obosita. sigur revin mai tarziu cu plecaciuni.

unde vreau sa ajung....este ca...fetele mele dragi, m-ati ajutat sa am o zi minunata!am fost sunata, semesita, mesagelita prin toate mijloacele posibile, incat am simtit ca sunt importanta si in acelasi timp fericita ca ma aflu in mijlocul vostru.pentru asta va de un milion de ori.

trimit sa nu pierd. revin cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

anka, uite www.toyz.ro/masinute-radiocomandate/disney/masinuta-radiocomandata-mickey-mouse-amp-minnie/" target="_blank">masinuta. Si n-ai inteles bine, a fugarit-o pe Alice sub pat la mine in camera. Asta intra saraca sa scape de zapaciti si ce i-a trecut prin cap Elizei (dupa spusele ei ei "pentur ca sunt inteligenta"), sa bage masinuta sub pat si sa o scoata afara .
Concluzia mea dupa ce am stat cu 4 copii pentru 2h30 este ca nu e greu, ca se joaca mai mult intre ei, ajungi sa fi in plus la un moment dat, dar, caci exista un dar, trebuie sa fie toti mari,daca am putea sa ii tinem in burta pana pe la 2 ani ar fi ideal si evident, ei sa se nasca direct facand la olita si diversificati

Cine imi poate imprumuta un inaltator auto sau un scaun de masina fff usor pt perioada 11-18 feb? Las la schimb scaunul Yvonnei, adica www.recaro.com/index.php?id=6261®ion=5&L=2" target="_blank">asta. Am vazut acum pe net ca are 10 kile. Eu as prefera un inaltator, ca sa car mai putin si sa nu am surprize prin aeroporturi ca nu mi-l primesc, dar merge si un scaun mai usor daca nu gasesc inaltator. O sa sun la Tarom sa intreb daca ma primesc cu el in avion (merci biri si bobita de idee).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Multumesc tare mult fetelor care mi-au scris asa de frumos, celor care s-au gandit la mine. KATALYNA,VIOLETA_TM, DR_ANCA, MINA, INA C, DIDI, DARA (daaaaaaaaaaaaaaa!!!), TECKY, IRISS (cea curioasa!!!!hihihihi),DANA, ANNABABY, KIMMY,

BIRI,maica, sa traiesti
vad ca la tort tu poftesti
vad ca ai un laitmotiv
totu-i la superlativ
cand e vorba despre
le cam instigi pe madame.
multam de poezioara
mi-a placut din cale-afara.

ANKULEEEEEEEE, multam de interventia speciala!!!


SUNULETZ esti dusa tare
ca si gashca din dotare.
in loc sa-ncepi sa inveti
cu te rasfeti.
ce ziceai de fotograf?
pune-o poza cu-un canaf
si-o trimiti inspre bacau
c-a fi vai de c..u tau.
hai te iert c-ai zis in scris
ca ma iub esti si in vis.

FLO are mare rabdare
sa scrie la fiecare
cand este aniversata.
si-acum iata si-o bucata
de poem din inimioara
(o mica poezioara).


MADA e invidioasa
ca am zvarovschi acasa.
si mai are ce mai are
su din dotare.
vrea sa ne-mprietenim
si in veci sa ne iubim.
haide fata ca-mi esti draga
daca mai vrei versuri...BAGA!


(ma da barbacmiu afara din casa ca scriu pe net in loc sa dorm. asa ca...am ramas la MONI. revin maine dimineatza. va puuuuuuuuuuuuuup pe toateeeeeeeeeeeeee)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Am revenit si eu dupa vreo 12h si pe aceasta cale multumesc fetelor pt vot
Am citit tot dar am uitat deja
Dilara mea nu are chef de somn,a dormit de la 21 la 24 si acum are chef de joaca.
Inca o data fetelor multumim mult ptr fidelitatea voastra la voturi si deasemenea pt urarile de dupa

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput