Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Madamaxim felicitari pt noua prietena a fetitzei
Eeeiiii amintiri frumoase!Sa le pastrezi s arate si la copii ei cand o fi mama
Pofta buna!

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Ralu79 sunt 8 premii cate unu din fiecare
Multumim pt vot

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

mikycris, da de cate ori poti vota pe zi?
Eu am votat in fiecare zi, iar azi am votat de doua ori, uitasem ca am votat dimineata.

Juniorul meu nu vrea sa doarma dupa masa, zici ca cine stie ce pierde daca inchide ochii.
Poate ne culcam devreme azi si nu pe la 3-4 dimineata.

Merg sa periez potaile si apoi sa-i tai unchiile la maini lui Matei, gata pauza mea de la treburi.


sanatate maxima la toata lumea!

www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Am revenit. am supravietuit. dar daca mai stateam 5 min la calculator mi-o luam.
asa....


MONI face poezii
poti sa faci mai des,sa stii
dar statuia dac-o faci
trebe musai s-o imbraci
caci podoabele de zici
nu mai sunt de mult aici.
s-au uscat si au cazut
nimeni nu le-a mai vazut.

Multumesc tare MONALAC, GINI, DIA, CAMY, MAI3,DYANIRA, RALU, BOBITAMICA(pe tine te sarisem aseara la lista cu mamici sensibile) (dubla tiza),ESTRELLA,

BUJOLINOOOOO, treaba cu insuroritu e subiect tabu, deci de acu inainte scriem ca suntem s***. deoparece daca ne afla SORMIA ne manaca cu ....plozi cu tot. si nu de alta da io vreau sa cresc mare in timp indelungat si tin la beregata mea. cat despre urare....hmmm, ce te face sa crezi ca tu ai sa fii o soacra mai =buna???ai fost la vreun curs??? In plus, "sa traiesti pana ti se incretesc tzatzele" era urare sau blestem???

BIRIBOANTZOOO, nu dau sampanie ca aia da dureri de cap si la nloi in romanica e contrafacuta. nu e bio, nu e ecologica si e pericol sa spargi sticla si sa inghiti cioburi sau s ate raneasca cu ea (sticla) in capatana. Tort....are calorii si in plus nu e bun. ca s anu mai zic ca nu ajunge pt toata lumea, deci nu pot sa fac discriminare. beata nu sunt ca m-am cinstit cu bere fara alcool ca barbacmiu a vrut sa bea in cinstea mea, si masina nu voia sa ne duca singura acasa(am intrebat-o democratic), deci am trecut la carma. am inchis ochii, am pus picioarili pi pidali si da-i bice.

CAMYYY vazusem scumpa mea, dar din cauza de barbat nu am mai apucat sa scriu restul mesajului. de aceea am revenit dimineata. si tu ai scris de doua ori, eu iti multumesc de doua ori.

DIDI, nu ma intereseaza, scoti versurili pi care le-ai visat ...or else!!!!ie ali meli!!!!creeaza altele daca nu.

FLO, pai iaca si continuarea. ca am zis ca trag un pui de somn langa fii miu, da am timp cu voi????

RALU pai daca ne-om vedea...crek om si vorbi, nu? asta doar daca nu om ramanea mute de uimire. (personal nu cred ca minuni de astea se pot intampla) sau daca una vorbeste muuult mai mult si mai repede decat cealalta. (am o vaga idee cine ar putea fi)

IRISS -zisa curioasa- si deci 4 cupii si un catel ha?????mishtooo!

bre SUN, manca-ti -as, bun nume mi-ai gasit STRALUCIREA! moama mi-e ciuda ca nu m-am gandit io prima la el.

TECKY






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

NATYSe poate vota o data/zi
Multumesc mult pt vot!

DIARUXai inceput serviciul?

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

MIKY eu am inceput de mult serviciul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

DIARUXparca profesoara,nu?

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

MIKY - da, dumneaei e profa de-aia care nu ia spaga, si nu pune note in functie de cum se baga mamicile in fata bezmetica ratacita care face lucrurile din pasiune si cu obstinenta, da' ma fac ca nu am vazut ca s-a atacat madam profa cand am zis io de spaga, desi pe mai3 o lua cu "sa nu o iei personal, ca noi vorbim in general" Uite asa, Diaruxo, ca m-ai 'nervat!
Ca daca o iau la intrebari, pun pariu ca nu e mandra de unii colegi ai 'mneaei, si recunoaste si ea ca sistemu' e vai kuru' lui...
Noroc ca mai sunt cativa bezmetici ca dansa, pe acolo... dar prea putini.. si la Bacau... cred ca la Bucuresti sunt chiar mai putini.... bezmetici zic, care sa isi faca meseria cu pasiune si obstinenta...

NATI - nu merge sa votezi de mai multe ori pe zi, decat daca votezi pe doua calculatoare diferite. Noi avem IP care variaza, ... cum naiba ii zice...IP weroiueriwye... Si tot nu m-a lasat inca o data. Doar sa incerc sa ii mai dau un restart si sa mai incerc...

Sa vedeti ce problema are maica-mea. Ca de ce nu vorbeste Erika. Dar nici pe oala nu sta. Eliza vorbea la 1 an jumate. Si statea pe oala. Ca mai bine sa discut cu un logoped, cu un psiholog ceva, de ce nu vorbeste fata. Ca are aproape 2 ani (de fapt abia a trecut de 18 luni si ca spune prea putine cuvinte. Si ca nu o stimulez eu, dar macar sa imi spuna un psiholog ce sa fac, pentru ca trebuie sa existe niste exercitii de stimulare
Ma impusc

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura

MIKY - da, dumneaei e profa de-aia care nu ia spaga, si nu pune note in functie de cum se baga mamicile in fata bezmetica ratacita care face lucrurile din pasiune si cu obstinenta, da' ma fac ca nu am vazut ca s-a atacat madam profa cand am zis io de spaga, desi pe mai3 o lua cu "sa nu o iei personal, ca noi vorbim in general" Uite asa, Diaruxo, ca m-ai 'nervat!
Ca daca o iau la intrebari, pun pariu ca nu e mandra de unii colegi ai 'mneaei, si recunoaste si ea ca sistemu' e vai kuru' lui...
Noroc ca mai sunt cativa bezmetici ca dansa, pe acolo... dar prea putini.. si la Bacau... cred ca la Bucuresti sunt chiar mai putini.... bezmetici zic, care sa isi faca meseria cu pasiune si obstinenta...


bre da cine apara sistemul asta??? e de cacatu cacatului if you ask me, da nimeni nu ma intreaba. TOT! de la profesori, elevi, parinti , directori, ministri si tot neamu lor. Nu se gandeste nimeni practic. toti gandesc cu c..daca reusesc sa si-l adune si pe ala sa gandeasca. nu exista niciun progres real de nicio culoare. au reformat invatamantul de o mie de ori in 20j de ani si tot prost e. pardon e SI MAI PROST. e un exemplu foarte foarte subiectiv si permit acuze de tot felul aici. barbacmiu a ajuns director la scoala unde preda de multi anisori de acum. eu m-am cam speriat la inceput. am stiut ca are doua variante. ori joaca cum canta altii , ori taie in carne vie. a ales varianta a doua. aplica legea unde e cazul. face ordine pe holuri. verifica pe toata lumea sa vada daca isi face treaba, si-a bagat nasul in hartii si verifica unde si pe ce se duc banii. da afara daca sunt incompetenti. ieri a prins doi golanidin afara scolii intr-o buda , cu un idiot din scoala. cred ca aia ii cereau prostului taxa de protectie. nu erau profi de serviciu, nu erau femei de serviciu., nu erau portari, nu erau jandarmi. s-a trezit el singur in buda cu aia. i-a scos afara si a chemat politia. sincer...nu stiu daca vreau sa isi puna siguranta in joc. dar nici calcat in picioare nu se poate lasa. nu stiu cat va rezista. mai ales ca i se cere sa se coloreze politic. si nu vrea. unde bat...Sunt inca oameni care vor sa faca ceva si carora li se pune pumnul in gura sau li se taie craca. nu stiu cum sunt altii...eu stiu de ce mi-am ales meseria asta. inca imi place. si inca ma mai bucur la putinul succes pe care il mai am. ma bucur cand reusesc sa conving pe unu de o idee, sau cand il fac sa vorbeasca coerent pe o tema. cand primesc telefoane de la fosti elevi care imi zic"ati avut dreptate doan'soara, e tare greu sa pleci in strainatate sa muncesti" sau "ati avut dreptate, trebuia sa ma tin de scoala."(nu ma bucur ca au dat de greu, ma bucur ca m-au auzit cand le-am zis toate aSTEA, chiar daca nu m-au ascultat) sau cand iti vin de craciun si iti canta colinde la chitara desi nu i-ai mai vazut de 7 ani de se uita toata scara cu admiratie. eu sunt una din idioatele alea care se bucura de asa ceva.si nu, nu suntr una din profesoarele iubite de toata lumea si admirate , dar sunt respectata.pentru ca altfel nu stam la discutie.(din punctul asta d evedere e mai usor cu elevii decat cu profesorii) nu pot schimba eu nimic. nimeni nu poate schimba nimic daca e singur. dar nici nu pot sa zic..aaa, pai nu pot face nimic,. mai bine tac sau mai bine fac altceva. aici e problema. toti renuntam. pe rand.ma gandesc ca trebuie sa ii invete si pe copiii astia cineva (nu, nu sunt catwoman sau supermena)da ma gandesc cu groaza...ca ei ne vor plati (SAU NU!)pensiile.
si nu mi-e atat de greu pentru ca inca o fac cu placere. da, imi vine sa omor zilnic pe cate cineva, si sincer...nu e vb de elevi aici...dar...nu ma vad plecata din tara, nu pentru ca ar fi ceva rau in asta, dar nu sunt eu asa. poate la anu voi gandi altfel, nu stiu.

sunt profesori care nu isi merita numele asta si din pacate sunt majoritari. de ce? pentru ca cei buni si-au pus traista in bat ca ANKA si au plecat la mai bine. sau ma rog...unde au stiut ca pot fi tratati ca oamenii, decent, fara ifose, acolo unde au drepturi egale si unde nu se merge pe shpagi, pe nepotisme, pe ghicite intr-ale stiintei.

na ca iau foc la din astea, doar v-am zis sa nu ma provocati.


Sa vedeti ce problema are maica-mea. Ca de ce nu vorbeste Erika. Dar nici pe oala nu sta. Eliza vorbea la 1 an jumate. Si statea pe oala. Ca mai bine sa discut cu un logoped, cu un psiholog ceva, de ce nu vorbeste fata. Ca are aproape 2 ani (de fapt abia a trecut de 18 luni si ca spune prea putine cuvinte. Si ca nu o stimulez eu, dar macar sa imi spuna un psiholog ce sa fac, pentru ca trebuie sa existe niste exercitii de stimulare
Ma impusc
[/quote]

bai tu nu te-ai obisnuit cu maica ta inca????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut fetele!

Anka oare "eagle-ii" (ca tot nu s-a mai folosit expresia asta de muuult) nostrii se cunosc? Ca si maica-mea se panicheaza ca de ce nu vorbeste Miruna. Inca ii mai si zice: "hai, Miruna, zi ceva, de ce nu vrei sa vorbesti?"

Ruxi un mare pt. tine, ca esti asa cum trebuie sa fie un profesor.

Fetele, de Vicky mai stim ceva? Ca nu a scris de multisooor.

mah, fiica-mea doarme de la 13.15...nu e cam mult? ma rog, ea a facut si vreo 3-4 "escale" de somn (ca sa zic asa) azi noapte, o fi in recuperari...

Never mind, cred ca mi-a auzit gandurile, ca s-a trezit.


Dia, mami de Miruna stapana toboganelor (15.07.2008)

Mergi la inceput