Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

olaaaaa!

Sunu felicitari pui!

Anka
sa te vaz eu cum vei fi contra aicea, de-abia astept . Apropo de maica-ta crek ca ea vrea sa zica ca tu ai nevoie de consiliere...

De Sf Valentin: nici noi nu pot zice ca suntem pe spate sa serbam, da uite de cind cu piticii nu prea avem de ales. ca daca pina si la tony fac "valentines" la gradi, deci decupeaza acolo inimioare si le coloreaza ei si mai pun si teacherii ceva text pe ele... arata f frumos si m-a captat si pe mine spiritu' acum eu tre sa merg cica sa cumpar niste cadouri simbolice pt fiecare copil din grupa, ca avem party vineri la gradi ...brobleme pe noi

Flo scuze nu am receptat ce ai zis cu menstra, mai zici odata, please!!!

Moniiii ce camera betooooon!! v-am spus eu ca in pat mare dorm mai bine ?

Profa vezi ca numele Stralucirea vine la pachet cu altele gen Alain Delon, Cuceritoarea, Mercedesa, Ninja, Omida etc

sa va zic de Tony - se pisha la oala de 2 zile fara sa i-o fi cerut-o nimeni adik e acolo si el a vazut la sor-sa la ce serveste, si de ieri cum prinde un moment cind e cu putza goala cum se duce si se aseaza pe tron si se produce acum sa spun cinstit, dupa aia in general il si varsa pe covor, da' deh, arta cere sacrificii...

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Eagle?? A zis cineva eagle??? Ohh si la noi se poarta indicatiile din ecranul de la laptop hai Ami sus hai ca poti, nu vrei sa mergi? Sau Ari nu mai sta pe jos ca e frig, hai ridica-te. Si fetele mele asa educate bine de masa cum is, le doare fix undeva si nici acolo , cai naspa daca chiar te doare acolo.
Profa chilll, Stalucirimea ta, vezi ca-ti paleste luciu. Ia acilea de la mine numara pana la 10 si breathe innnn and breath ouuuuutttt, numa sa nu push ca nui nevoie.
Mai eu cu profesorii si scoala am avut experiente chiar bune, am avut noroc de profesori super si minune toate astea fara pile, va dati seama. Norocul meu ca nu am fost la liceu de ala de figuristi copilul lui x si y ci unul normal si chiar bun ca la alea cu figuri mergeai degeaba. Oricum si acum imi face placere sa ma mai vad cu fostii profesori sa mai discutam una alta, deci na la faza asta nu am de ce ma plange.
Miky ms.
Ralu aha am inteles. Greu domnle greu tare cu despartirile. Va urez adapatare usoara la noua situatie si good luck mami. Va fi bine ai sa vezi, sigur noua ne e mai greu decat lor, mai mult ca sigur.
Biri superrr, felicitari. Mai creca al treilea se schimba si singur nu? Ca asa mai fac vreo doi serios. Oricum mai nu credeai ca scapi asa gata face baiatu' singur la olitza si totu e roz, trebuia sa faci si tu ceva nu?
Asa si Ami o vede pe Ari ca merge la toaleta si se duce si ea se urca pe treapta a si vrut sa stea pe tron intr-o zi a stat a vazut ce si cum a vrut jos am dat-o jos, deci numa bine.
Ami s-a hotarat de doua zile sa incerce echilibristica si nu pe podele ci numai pe scaune/mese/marginea canapelelor, asa ca daca vreti s-o vedeti mergeti la poze ca avem poze noi si sorry pt scarile dalmatian, e feng shui dupa spusele barbatului meu , de care ma rog sa le vopsim de un an de zile.

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Profa, uite mai aici, sa nu zici ca ma fofilez acum si dau bir cu fugitii :


O, profa noastra cea dotata,
In poezii mereu cantata,
Tu cu-al tau farmec ne uimesti
Si versuri dulci ne daruiesti

Presara litere in forum
Distreaza-ne cu ele-acum
Si-ncanta-ne cu-a ta prezenta,
Cu intrebari din abundenta.

In incheiere asi vrea sa-ti spun
Sa ai tot ce-ti doresti mai bun,
Ani multi si plini de bucurii,
Cu noi si noi prietenii!


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Deci Dia_Fili - nu mai stiu daca fie-ta mai papa suzeta. A mewa da. Si nu numai ca e o problema ca nu zice si nu repeta, dar iti dai seama ce vinovati suntem noi ca DIN CAUZA SUZETEI nu vorbeste, si ca sa ii scoatem suzeta...
PS - a mea doarme de regula 2 ore la pranz. Dar daca noaptea anterioara a avut-o agitata, doarme si 3 ore sau 3 ore juma. Dar nu mai mult.

Deci Dia_Ruxa - bre, io ti-am zis, you're young nene. Ziceam si io la fel la varsta matale Da' apoi m-a strans de gat sistemu' si am pus traista in bat ca sa nu stau all my life cu maica-mea, ca le vremea aia n-aveam barbat si nici copil, iar credite pentru casa nu existau just like that. Ce sa-i faci, sunt cai pe care trebuie sa alegi a merge, uneori... Atata doar si daca pleci, tot nu esti tratat ca omu', ci tot fara decenta, tot cu ifose, tot inegale sunt drepturile, tot pe shpagi se merge... Dar ma rog, eu de-aia am ales sa plec si mai departe, ca daca m-as fi bucurat aici de decenta si tratament egal, nu emigram, dar deja asta e alt discurs...
Si nu, eu nu m-as risca sa imi pun pielea pe bat de dragul verticalitatii (si cand zic PE BAT, adica sa ma risc sa ma ia la cafteala vreun golan de liceu....) dar asta zic acuma, ca sunt baba, ca pe la 25 de ani ma luam cu toti de gat si ma stii nevricoasa...

Bai si fir-ar sa fie, NU m-am obisnit cu maica-mea In continuare ma surprinde - pana si barbatu-miu se maira ca ma tot surprinde, dar na

Deci Biri - apai voi sunteti indreptatiti sa valentine, ma scuzi...
La voi e festiv, e o ocazie de bucurie, cum si Halloween e deosebit. Dar la noi... e vax albina, e ca si cum ati serba voi acolo la voi 1 Decembrie... Ma rog, un exemplu mai putin rigid n-am gasit...

Pff, ce bun ca aveti un exemplu cu oala... Am incercat si eu sa o imprietenesc cu reductorul, desi stie clar la ce serveste, nu se apropie. Uneori o asez, zice din gura TSTSSSSS, dar nu face nimic. Insa daca e sora-sa pe tron ca sa presteze kk, se screme si Er cot la cot si presteaza in pampers. Pe oala nu s-ar aseza dezbracata...
O sa vedem, poate e necesar sa coincida, renuntatul la suzeta, facutul la oala si vorbitul, desi dupa aia nu o sa aiba maica-mea ce sa imi mai reproseze (de fapt, OARE????) sau daca ma duc eu la psiholog, poate rezolvam celelalte trei probleme - adeca OALA, SUZETA si VORBITUL...

Deci Mada - nadejdea ta e ca al treilea se schimba singur? Al patrulea poate spala, gateste...

Deci Ralu - bafta maica si curaj gaina la taiat.


Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetelor am o intrebare...sunt nauca, nelamurita si imediat imi iau campii ...deci... eu nu mai am suficient lapte, de fapt am niste flescaite, lapte ioc, copil care vrea numai san si urla cu biberonul in gura, da tot lp afara...eu ce fac??????
Schimb lp????

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Camy , nu stiu cum sa te ajut pt ca la noi a fost cu bibe de la inceput. Asa, la rece nu pot decat sa iti spun sa iti pastrezi calmul ca pana la urma o sa manance; si cred ca da, ai putea avea mai mult succes cu alt lapte daca asta nu ii place.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ce lp mai este bun????

plus ca m-am uitat in carf si am vazut ceva Bio (cereale...nu mai stiu exact, nu lapte) de la Milupa...cum e milupa???
Sau care mai e bun????


Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Biri ai PM, multam.

Cu vorbitul, zice si David multe cuvinte, mai repeta dupa noi....nu ma impacientez!

Alex a vorbit dupa ce a implinit 2 ani, insa foarte clar. Nu a stalcit cuvintele.
La Alex ce m-a speriat tare, a fost ca i-au iesit dintii la 1 an si 2 luni.

Ei, adica parintii nu mai stiu ce si cum, la ce varsta.....practic multi am fost crescuti de bunici, pe timpul lor stateau acasa doar 3 luni.
Sau au uitat.

Ma uit la socrela, dupa 2 nepoti tot nu-i intra in cap anumite chestii.... dar daca ma gandesc mai bine, nu ca nu-i intra in cap, NU vrea sa faca asa, ca nu e de-acord


_

Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Cami de cand nu mai ai lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Camy eu am folosit Milupa, la ambii. E bun la gust si le-a mers bine cu el.

David nu accepta biberonul fiinca vroia laptele mai cald, cam la 37,5 poate 38 grade.
Deci cand il puneam pe buze il simteam mai cald, nu caldut.
Nu am masurat temperatura insa am asociat cu apa de la baita, acolo aveam termometru.

Daca stau sa ma gandesc bine, imi era foarte cald cand alaptam, poate si lapticul era mai cald...si ii placea...
Incearca!


_

Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!

Mergi la inceput