Breaking News - 7

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Interesante teoriile tale Nelia! Citesc, citesc, chiar daca nu ma bag mereu sa spun ceva. Tu continua!
(by the way, m-a distrat chestia cu sultanii si alcoolicii anonimi)

_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Wow, am vazut acum clipul pus de tine Nelia, veeery schoking!
Nu mi-as fi imaginat-o pe Beyonce asa vreodata Incepe sa imi placa de ea...



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Voi ati remarcat versurile de la melodia Cry? Stiu ca a fost pusa ca melodie, dar nu am citit niciodata cu atentie versurile, oricum, nu in lumina asta:



Pe mine ma remonteaza primirea pe care a avut-o Michael in 2006! E ceva sa fii primit asa de public dupa ce orice artist ar fi fost definitiv la pamint si in dizgratie.



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hai ca am reusit sa vad clipul intreg, deci m-ai indus in eroare cu min 4.43 unde ea doar merge si de aia nu intelegeam ce vrei sa spui cu miscarea lui Michael, de fapt e la 4.33 si intr-adevar pare ca ii copiaza stilul binecunoscut.
Cat despre clip, ce sa zic, mie nu mi-a placut, nu stiu ce mai urmeaza de la ea daca a filmat chiar in chiloti (am inteles ca pt coperta unui album a pozat goala pusca) si nu cred ca e deloc un exemplu bun de urmat pt tinerii care ii sunt deja fani si o copiaza. Dar ce spun tineri, sunt si cantarete care ii copiaza stilul, cel putin in Ro unde am mai vazut la tv aparitii asa socante. Melodia imi place, e ok, mi-as pune-o pe ipod, dar clipul nu-l pot compara in ruptul capului cu Thriller, nu stiu de ce si chiar ma enerveaza cum media a numit Telephone noul Thriller.

Cat despre intalnirile cu bogatasi, chiar asa, hai sa discutam mai multe pe tema asta. Cu cine s-a intalnit, unde. Stiu ca discutam acum cateva luni despre o chestie cu jurnalistii americani ostatici in Coreea parca? Nelia, help!


Scrie, scrie ce gandesti ca nu plictisesti pe nimeni, dimpotriva eu abia astept sa iti citesc mesajele.
M-a umplut de lacrimi clipul cu premiul din 2006.


La astea te-ai oprit Nelia?
...Someone is hiding the truth...
...I can't do it by myself...
...All we have to do is reach for the truth...

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Despre clipul doamnelor Gaga si Beyonce, desi nu agreez stilul, recunosc ca interpreteaza niste personaje si nu e obligatoriu ca persoanele sa aiba aceleasi trasaturi morale cu personajele.
Nu stiu ce are de gand Omer Bhati daca e adevarata stirea

http://www.thehollywoodgossip.com/2010/03/omer-bhatti-to-michael-jacksons-kids-i-am-your-father/?utm_source=MichaelJacksonfeed&utm_medium=twitter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pai, a fost in Japonia, merita studiat exact cu cine s-a intilnit pe acolo, dar stiu ca fost la case de inregistrari, a avut intilniri peste intilniri, iar Japonia e Japonia, afacerile sint in floare pe acolo...

Apoi, in Bahrein, unde a si locuit, s-a intilnit numai cu oameni de afaceri arabi, ma indoiesc ca au discutat despre muzica. Cel putin asa erau stirile de atunci, n-am uitat, ca il urmaream sa vad pe unde este, putine stiri, dar cele care era asta spuneau... Si faca dai pe youtube MJ 2006 veti vedea ca in acel an numai de vizite de genul acesta s-a tinut. Intr-un scrut interviu in care ii cereau o depozitie, chiar se intreba jurnalistul daca s-a apucat MJ de afaceri.



Nu sint filmari de pe acolo, dar stiu ca s-a scris ca a avut tot felul de intilniri pe acolo, si oricum, de cintat n-a cintat si nici la plaja nu l-au aratat, nici nu avea voie... eu zic ca scopul a fost altul... poate acesta? Poate ca tocmai ne uitam la una din insulele pe care ar putea fi... Traducerea va rog!



Nici mie nu-mi place stilul acesta, adica cel in care e facut videoclipul, e prea modern pentru mine, dar e bine facut, s-a lucrat serios la el. Cel putin asta este parerea mea. Se prea poate sa-l copieze pe Michael si atit, dar eu tot il caut prin culise, il gasesc eu pina la urma.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Se pare ca in 2006 a fost chiar ocupat, si in Germania s-a plimbat, si in Japonia:



Si in Dubai... Dar pe astia i-ati vazut? Se pare ca si arabii il iubesc pe Michael!



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu stiu cum primiti voi aceasta veste, dar pe mine m-a lasat cu gura cascata:

http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-michael-jackson16-2010mar16,0,7082645.story

Si cum nu vreau sa fiu pesimista si sa zic ca Michael a facut si semnat testamentul in care ii lasa pe cei trei administratorii averii fiind sub influenta medicamentelor, ca l-au inlaturat si acum se bucura, impreuna cu Sony de lucrurile muncite de Michael... ar fi trist de tot sa fie asa... prefer sa fiu optimista si sa zic ca lucrurile s-au aranjat in sfirsit: adica s-a dat unda verde la a scoate tot ce are Michael in sertarele ascunse... cine poate verifica cind si unde au fost create, compuse, puse in scena:

Ia uitati ce au de scos: projects (aici poate fi orice), including unreleased recordings, DVDs and perhaps even video games, valued at as much as $250 million.

"We and Sony feel that the future for Michael Jackson is unlimited," said John Branca, a special administrator for the estate.

Pai, da, stim asta...

Rob Stringer, chairman of the Columbia Epic label group, a division of Sony, described the deal as a landmark for the recording industry. "The audio rights span across different projects," Stringer said. "There may be theater. There may be films and movies. There may be computer games -- or multimedia platforms that I don't know about today that will happen in 2015."

Adica exact pina se face Prince baiat mare... ca dupa aceea nu mai sint siguri pe ei. Ori asta era planul final, ori au prins ciolanu' cel mare... dar sa nu-mi spuna cineva ca aceasta intelegere si tot ce s-a intimplat de cind Michael nu mai este (v. asa-zisa lupta pentru cistigarea drepturilor asupra inregistrarilor de la repetitii si sa fie folosite in filmul This is it - desi nu stim nici in ziua de astazi cu cine s-au luptat) este asa, o intimplare... ca nu cred.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nu este nimic intamplator. Incep sa cred ca ASTA a fost scopul disparitiei lui Michael.
Inca sper sa nu ii fi facut astia ceva rau ca sa dispara chiar si sa nu se impotriveasca acestor planuri ale lor.
Stiu ca era f f impotriva Sony de ceva ani de zile, deci nu stiu daca ar fi cazut la vreun agreement cu ei. Si cum Michael Jackson valoreaza poate mai mult mort decat viu.... eu tot ma gandesc la simbolistica. Gruparea acelora despre care am pomenit acum cateva mesaje se "exprima" ca sa zic asa, foarte mult prin simboluri.
Un timp MJ a fost sprijinit de ei se pare (in perioada de dinainte si din timpul Dangerous) dupa care, el a inceput sa fie cam impotriva curentului (dadea prea multe mesaje pozitive si incepuse sa atraga atentia oamenilor spre istorie, sisteme, umanitarism, soarta pamintului, ce se intampla cu noi, mai ales in ultima perioada pronunta mereu cunoscutul "L.O.V.E." care ste total contra principiilor si telului acestor grupari) si atunci si-a castigat antipatia lor (vezi miscarile de mai departe cu Sony, etc si tot ce spunea MJ ca vor sa il termine).

Ramine de vazut....



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput
Mergi la inceput