Breaking News - 7

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Acum - emisiune despre mj pe RTL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Da, am vazut si eu aseara emisiunea de pe RTL (ma rog, nu total, a doua jumatate sa zicem) si la final, ma intreba "ok...si ce a fost asta?"
A n use intelege gresit, stiti f bine ca imi face placere sa vad orice despre si cu Michael, insa nu pricepeam pt ce, vreo ocazie ceva? au dat astia de la rtl iarasi ceva despre MJ. Nimic nou. S-au povestit iar multe despre viata lui, apoi ziua disparitiei etc.
Am senzatia ca cineva cu buna stiinta vrea sa intretina acest interes si cum se simte ca scade, mai arunca o pastiluta... hmmm

_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Din ciclul 'am trait s-o vad si pe www.manchestereveningnews.co.uk/news/s/1200246_hospital_battles_bugs_with_michael_jackson_video" target="_blank">asta'... sint curioasa ce [ar] spune Michael daca ar vedea-o [o vede]:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Pentru cei care cred/simt ca si-au pierdut speranta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

'Noul Thriller' - Interscope Records Gossip - John Mcclain - Lady Gaga and Beyonce!?! Vezi si albumul lui Orianthi "Believe"!!!



Ce spuneti?

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Minutul 4.43 (miscarea lui Lady Gaga cind iese din inchisoare) si sfirsitul, ultimul dialog! Daca nu ar defila atit de repede, ar fi interesanta echipa... care, ce si cum!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nelia, cred ca mi-a scapat...care e legatura cu MJ? Am vazut ca parca ziceai ceva de influente la Gaga, dar crezi ca ar transmite mesaje prin ea? Adica gaga sa stie mai multe?
Mmm, cred ca e doar doritoare de celebritate, daca nu ar fi atat de excentrica nici lumea n-ar vorbi de ea si nici n-ar mai fi probabil in topuri. Imi place muzica, dar ea ca persoana exagereaza cu socarea opiniei publice.

Edit: la mine merge ca naiba clipul, imi tot da erori. Ce e la min 4.43?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Videoclipurile ei sint socante, dar de fapt vorbesc despre lucruri extrem de simple, de lucruri rele care se intimpla pe lumea asta. Prezentarea grotesca socheaza, dar asa retine atentia, pentru ca omul sa memoreze imaginea si sa ajunga la videoclip. Si eu cred ca exagerarea e un pic cam mare, dar, in mare, mie imi place imaginatia pusa la bataie... si din partea celor care le-au produs, dar si din partea celor care le vad: oare ce vrea nebuna aia sa spuna!?! Si, uite asa, cu imaginile alea socante in fata, ajungi la mesaj si il tii minte. Este o interpretare personala, de aceea nu ma socheaza cind vad videoclipuri de genul acesta, conditia sa fie bine facute si sa melodie + videoclip sa contina totusi un mesaj viabil.

Legatura este tot in capul meu... Cind am citit prima data ca Michael era fun Lady Gaga m-am mirat tare, mie nu-mi spunea nimic fata aia... apoi am citit ca se gindea sa o invita la Londra... si ca lucrau la un proiect... Ma intrebam de unde si pina unde? Dar apoi, am tot urmarit-o pe fata si m-a frapat evolutia ei: intr-un timp atit de scurt, a devenit celebra! Mi-am zis ca din cauza faptului ca socheaza, cam ca Madonna la inceputurile ei... Dar urmarind videoclipurile ei si citind versurile melodiilor, mi-am dat seama ca, trecind peste primul soc, ceea ce se intimpla acolo are valoare. Bine, e muzica contemporana, un hip-pop modern, care nu ma prinde, eu sint mai de moda veche asa... dar, totusi, pot sa-mi dau seama daca sint bune sau nu si sa accept asta. Si sint!

In fiecare videoclip lansat, ceva, oricit de mic, iti aduce aminte de Michael. Veti zice, da, e normal, el a avut o influenta mare asupra popului si asta in ultimii 20 de ani. Dar daca urmariti toate videoclipurile artistilor pop de pe culmi, veti vedea ca nu prea exista simboluri care sa te duca atit de repede la MJ. In acel minut 4.43 este o miscare de-a lui Michael, scurta, dar o vezi imediat, e a lui... plus originalitatea videoclipului, considerat noul 'thriller' de unii critici muzicali. Mi-am pus intrebarea cine e in spatele lui, de cine e facut, ca e bun, e nou, e modern, e original, e socant... e plin de simboluri. Trecem peste gusturile muzicale, place sau nu, imaginea de ansamblu este a lucrului bine si cu cap facut.

Si m-am uitat la distributie, care se deruleaza cu o viteza uimitoare, nu apuci sa citesti mare lucru. Dar e produs de Interscope Records Gossip. Pina aici nimic spectaculos, dar tot astia au scos si albumul lui Orianthi - "Believe". Si tot de ei este mult legat numele lui Tupac Shakur (care cica nici asta-i nu ar fi chiar mort!). Nici pina aici nu e nimic curios, doar speculatii, daca boss-ul nu ar fi John Mcclain, nimeni altul decit unul dintre cei trei administratori ai averii lui Michael, numiti de el in testament (celalalt este avocatul lui, John Branca - pe care eu il citesc mereu, nu stiu de ce, Ion Brānc#259;... poate ca a jucat in filme cu Dracula, Michael de acolo a luat ideea Thriller-ului, dar nu am gasit pe nicaieri ca este nascut in Romania sau din parinti romani...), iar altul este contabilul lui pina in 2003, Barry Siegel).

Imi veti spune si ce-i cu asta? Da, dar mie mi se par cam multe coincidente, ca doar sint atitea firme muzicale... pina si Kravitz tot la ei va scoate (informatie neverificata) albumul cu melodiile nelansate ale lui Michael...

Si de ce ma intereseaza acest aspect? Pentru ca daca a murit, atunci e trist! Dar daca nu a murit, si instinctiv mie imi vine sa spun asta, atunci il caut in culise! Pe la artisti proaspat propulsati, pe la albume proaspat lansate, pe la videoclipuri noi (mai ales din astea mai originale si cu dans), pe la filme noi... nu are cum sa stea departe de muzica, e viata lui... si filmul era al doilea pe lista. Va dati seama ca nu se va duce in persoana, dar sforile se pot trage frumusel si de pe o insula exotica.

Tocmai ce citisem intr-o zi ca Sheikh Abdulla bin Hamad Al Khalifa, cel cu care Michael s-a judecat la Londra prin 90 si ceva, a raspuns la intrebarea ca poate Michael Jackson nu era chiar persoana cu care sa faci afaceri... si acesta, om de afaceri versat, raspunde: oh, nu! Michael Jackson este una dintre cele mai inteligente persoane pe care am cunoscut-o si un om de afaceri extraordinar, care stie exact unde sa bage bani si de unde sa scoata... sau ceva de genul acesta, nu mai gasesc link-ul. Si asa il vad si eu! In ultimii ani, retras din viata publica, a facut o gramada de vizite, a trait in multe locuri, s-a intilnit cu multe personaje mai mult sau mai putin ciudate si controversate, mai mult sau mai putin cunoscute. S-a intilnit cu oameni de afaceri, nu numai din muzica... Credeti ca toate aceste preumblari ale lui nu au avut nici un scop!?!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nelia, trebuie sa recunosc si anume ca iti faci bine lectiile. Nu stiu cand ai timp cu toti trei cei mici pe langa tine ca pe mine Theo ma pune la program :) dar chiar iti multumesc ccc ca ne impartasesti gandurile tale.
M-ai lasat un pic in ceata cu combinatiile cu casa producatoare a Gagai si a lui Orianthi, directorul... Crezi ca Michael ar putea produce sub nume anonim pt tineri artisti nu?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Motanik, pai, sint obisnuita sa fac asta cu temele de la universitate, tot timpul sap si sap... dupa informatii. Si cum subiectele temelor mele sint probleme sociale plecate, printre altele, si de la dependente de tot felul... gindul imi pleaca automat spre Michael. Si a cauta informatii despre el, ma rupe de studiu, ma relaxeaza... si imi place sa aflu cit mai mult pentru ca ma fascineaza acest om. Nu as putea spune exact-exact de ce, dar ma atrage ca un magnet, cred ca asa era si in viata de toate zilele.

Iti dai seama ca este o fabulatie ceea ce spun, nu am prea multe la indemina ca sa o prezint ca pe o teorie viabila, dar daca 'moartea' lui nu a fost decit o retragere somptuoasa din ochii lumii, si sint multe indicii ca ar putea sa fie asta adevarul, atunci nu-l vad stind la soare, pe insula lui... il vad muncind.

Daca nu era sub influenta medicamentelor atunci cind a facut testamentul din 2002 si i-a numit pe cei trei executori, atunci a facut-o pentru ca a avut un scop. Hai sa zicem ca avocatul si contabilul au ce cauta acolo, dar pe mine numirea celui de-al treilea m-a mirat de la inceput, au colaborat la Thriller si vietile s-au despartit. Si deodata, bam!, co-executor al averii... asta in conditiile in care se stia, se banuia inca de cind s-a facut testamentul ca, dupa moartea lui, vor avea de lucru co-executorii, nu gluma, ca ulii sint rai si nu se multumesc cu putin.... in plus si el a facut datorii peste datorii pentru a-si face proiectele dorite si a-si satisface nevoia de a duce o viata luxoasa plus dependenta de cumparaturi, de a achizitiona antichitati etc...., probabil bazindu-ze pe faptul ca e suficient sa se bage intr-un tur si le plateste... dar a venit 2005 si a dat totul peste cap.

Aceasta firma de inregistrari (care isi are sediul in Los Angeles, bineinteles) e infiintata in 90 si un pic, dar in atitia ani de zile nu a facut prea multe valuri. Si, dintr-o data, ca si Lady Gaga, iese la lumina cu album dupa album, cu videoclipuri socante ale unor tineri despre care nu stiam nimic acum citiva ani.... si multe dintre acestea sint chiar bune, se vind nesperat de bine si au succes. Asta ma face sa cred ca in spatele acestor produse e cineva care se pricepe... Poate ca Michael a lucrat cu ei inainte de a muri sau inainte de a se baga el insusi intr-un tur, poate ca la tot ce iese acum s-a lucrat anul trecut, ca doar nu se fac peste noapte. Ambele fete si-au exprimat iubirea lor catre Michael, i-au adus omagiu si au marturisit cit de mult le-a influentat el cariera muzicala... Se poate si asta, dar la fel de bine se poate ca el inca sa mai fie acolo, ca mentor muzical.

Mie nu-mi da pace de ce Michael a avut in ultimii ani, din 2006 pina in 2009 atitea intilniri cu oameni de afaceri, de ce a fost in Japonia, de ce a fost in Arabia Saudita, in Bahrain? S-a intilnit cu tot felul de afaceristi din aceste tari, nu s-a dus sa le cinte sau sa le danseze... Nu pot sa cred ca un om atit de dependent de medicamente face turul lumii de afaceri si se intilneste cu bogatasi arabi si oameni de afaceri japonezi... sa faca ce!?! Ca doar nu au fost intilniri gen 'alcoolici anonimi'.

Gata, ma opresc pe moment, ca nu vreau sa va plictisesc, asteptam sa vad ce mai apare maret pe piata muzicala si a show business-ului in general. Si, nu in al doilea rind, pe cea a filmelor! Chiar ma gindeam ca peste patru ani, Prince va fi adult si va avea un cuvint de spus in privinta banilor, va putea intra in afaceri... nu degeaba cred ca a fost prezentat la inceputuri ca fiind extrem de inteligent, matur si cel care tinea friiele in casa... apoi ne-a spus-o chiar el cind a primit premiul tatalui... ca vor duce mai departe munca lui.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput