Copilasi de Iulie-August 2004 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Robi condoleante...chiar ca tragedie de telenovela. Dumnezeu sa-i odihneasca.

Uf si la noi a nins...bucuria Adelutei...de fapt si a mea, ca macar asa nu mai e ger.

Gabitza spor la dieta. Si eu vreau sa slabesc...dar fara efort...se poate? nu cred...Ce mai face catelul, l-ai scos afara?

Ioana o sa ma revansez...desi eu nu prea le am cu pus poze...dar daca-i musai, cu placere.

Dana si eu tot asa...uit repede perlutele Adelutei...dar sunt unele care chiar ma distreaza imens. Ca la ritmul la care scoate ea perle...mi-ar trebui un reportofon deschis non stop. Si cum lucrezi pe avarie?...adica acasa?

Cristal...jos palaria ptr John..."pai in loc sa muncesti atat dadeai zece lei si cumparai o punga de biscuiti".

Olivia si Roxi intalneala placuta...ca asa inteleg, ca va vedeti.

Olivia ceva noutati de la gradi? Cum merge terapia...?

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Liliana, si la vio ninsoare..? m-am cam saturat de vremea asta. din pacate slabit fara efort.. la mine cel putin nu se poate. asa ca succes.
Mani bine ca ajungi la sala, e super!!! asa e barbatii de genul asta sunt de urat!!
Gabitz, interesanta dieta! cred ca o incerc si eu prin primavara cand apar verziturile. acum .. doar cu salata asta de supermarket nu prea am chef legumele din salate sunt crude presupun, da?
ma duc la munci
sa aveti o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

De azi am englezi in birou, asa ca intru pe Net mai rarutz...

Aseara Matei m-a pus sa ii fac musaca, asa ca m-am conformat... La un moment dat ma intreaba:"Mai supravietuiesti musacaua sau mergem la culcare?"... adica "supraveghezi" :)

A propos de diete, dimineata am baut nelipssitul suc de legume + fructe iar la pranz am adus de acasa o salata cu varza, morcov, branza, ou, iaurt, sa vad daca supravietuiesc eu pana acasa
Marea incercare este dupa ora 21, cand ma mai relaxez cu treburile si ma bag in dulciurile copilului (pentru mine nu cumpar, Doamne fereste )

V-am pupat, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va salut si eu pe fuga.
Aseara am fost la patinoar, ne-a picat bine

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Hello fetele!

Roxana - da, sigur, legumele sunt crude - ai voie salata, spanac, castravete, ardei gras, ciuperci, ridichi, gulii, varza, usturoi, andive, conopida, broccoli si rosii (dar astea doar din ziua a 4-a a primei saptamini). Legume gatite apar in saptamina 3 cind ai voie supa pasata de legume si apoi abia din saptamina 6...
Daria - asa scurt mesaj??
Roberta - pai eu de la ora 21 sunt la baie cu piticii apoi ne punem in pat - in niciun caz nu mai sunt pe linga frigider!!
Polux - daca afli cum sa slabesti fara macar sa faci efortul de a tine un regim alimentar, sa-mi spui si mie...eu pina acum nu am reusit... Pongo e bine, l-am scos afara - iese cu mama si cu Tudor - ii place mult sa se joace in zapada...

Sunt si eu pe aici...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ah, kilogramele!
De cand mi-a fost rau acu' vreo doua luni bag in mine ca sparta!
Ce am reusit a fost sa tin kilogramele sub control cu sport. Asta inseamna biciclit intens jumatate de ora ca sa transpir mult...
Dar de vreo doua saptamani mi s-a facut lene si m-am lasat pe tanjeala. Eh, in conditiile in care mananc 3 mese serioase pe zi se cam vede...
O sa incerc sa fac biciclism cand ma intorc de la servici, cand doarme Ioana, ca incep sa ma stranga pantalonii (nu mai pun la socoteala ca imi propusesem ca in iarna asta sa ajung la 60 kg si am ramas intepenita la 65!)
Oricum, vreau si banda de alergare! Cu stepper-ul, bicicleta si banda facem din sufragerie sala de fitness...

Gabi, Roxana, va tin pumnii cu dieta!

Liliana, daca ar exista dieta cu ciocolata...mmmm...

Eu sunt ca Ioana, daca imi zice cineva sa nu mananc ma apuca mai rau...:))) Insa atunci cand am slabit kilogramele multe pe care le-am luat in timpul sarcinilor recunosc ca in afara de facut sport m-am abtinut de la dulciuri...ca alea sunt cele mai pacatoase.

Daria, nu si-a revenit seful!? Te mai asteptam la povesti cand termini munca...:)

Dupa ora 21 (daca nu ma ia somnul...:))) eu savurez in weekend cate o bericioaica si niste floricele de porumb...N-as putea spune care e mai rea, berea sau ciucalata...hehehe

Hai ca ma intinsei...O zi minunata sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui leeloo2004
Roxana - da, sigur, legumele sunt crude - ai voie salata, spanac, castravete, ardei gras, ciuperci, ridichi, gulii, varza, usturoi, andive, conopida, broccoli si rosii (dar astea doar din ziua a 4-a a primei saptamini).

aah, super, ce pofta imi e!!
Cristal, hai ma, ca tocma ce te laudam acu ceva timp ca ai slabit asa frumos... nu te lasa pe tanjala!!! ca zau ca merita! eu recunosc cu mana pe inima ca mai nasoala e berea (in cazul meu) decat dulciurile. iar seara la tv... dezastru!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Am facut o burta de salata :) si abia astept sa ajung acasa sa bag un popcorn la vreme de seara :)

Matei ma dispera, nu mananca nik (o fi auzit ca e anotimpul dietelor pe aici ).
Ieri a mancat la micul dejun cam 100 ml de lapte cu cereale, o omleta dintr-un ou la 11.30 si un polonic cu ciorba chioara la 18.00.
Pe seara i-am dat mai mult fortat niste biscuiti cu lapte.
Daca azi nu mananca musacaua pentru care am stat toata seara de ieri in bucatatie, se lasa cu bataie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Trimite mi mie musacaua, e tare buna
Giulik mananca f bine, a avut acum salata de vinete si sarmale, iar serile lua cu mainile branza dulce si rontaia Si controleaza mereu dadaca la pachet: daca are ce-i place, dupa ce mananca de pranz, mai cere si de la ea Ieri au mancat cot la cot 4 mere cica a mancat si Sela cu ele
Eu am o perioada kkcioasa la munci, sa va spun ca vin sambetele ?... Mai bine nu zic nimik
Voi ziceti de bere. Ei bine, eu cred ca nu mai pot bea alcohoale in veci, nu mi se face de nimic, desi la noi e trafic toata ziua de vinuri, beri deh, stem seriosi rrrau la birou si muncim pe rupte Probabil mi-am facut plinul in tinereti
Leeloo, sar`na, suna tare bine, musai sa-mi fac curaj


Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey nu vorbiti de diete..ca vin si eu cu kg pe care le-am acumulat in plus..io nu mai tin nici o dieta ca nici una n u ajuta decit la momentul respectiv!Io am de slabit vreo 4 kg..sa ajung la greutatea mea ideala de 52 kg..dar la mine este simplu..io rade ciocolata, prajituri..daca renunt la astea ..slabesc..oricum am botez in aprilie musai sa slabesc
Liliana super tare Adeluta! Cu cine sta ea cind vine de la k? Terapie nu facem, Luca este in vacanta deci nu plinge
Robi ..fara cuvinte..dar ce-a patit? Infarct sau AVC?
Gabi urmeaza diabet si nutritie si apoi cred 5.5 luni pediatrie..Nu pui poze cu bucataria aranjata?
Daria nici eu nu beau..nika ..aproape niciodata..
..si Luca are perioade cind nu papa..dar trebuie sa am mereu supita (adica orie supa ,ciorba)..Dar eu stiu ca m-am saturat de mancarea obisnuita, cumpar reviste in nestire plus cartile mele de bucate din USA si mai fac de acolo..

Mergi la inceput